Blog > Komentarze do wpisu
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw

 

Krystyna Krzekotowska 

 dr Krystyna Krzekotowska

Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw

  
środa, 24 października 2007, gordon_rix

Polecane wpisy

Komentarze
2007/10/25 15:23:47
Jutro 25.l0.2007r. o godz. 11.00 przy ul. Puławskiej 41/1 w siedzibie Stowarzyszenia "Damy Radę" odbędzie się konferencja prasowa podsumuwująca moją kampanię do Senatu w Warszawie.

Jako jedyny bezpartyjny kandydat do Senatu otrzymałam rekordową liczbę głosów,za którą serdecznie dziękuję.

Nie wystarczyło to w prawdzie do tego aby wygrać z kandydatami gigantów (wielkich partii), ale odniosłam zwycięztwo moralne dające mi siłę do dalszej walki o prawa obywateli w Polsce i w Warszawie.

Kilkanaście stanowisk opracowanych wspólnie z Obywatelmi i dla Obywateli zostało przeze mnie osobiście złożone do rąk pana przewodniczącego Donalda Tuska i pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Mam głęboką nadzieję, że będą one stanowiły przyczynek do bardziej przyjaznej Obywatelom politykii nowego Rządu.

Serdecznie zapraszam na konferencję prasową.

dr. Krystyna Krzekotowska
-
2007/10/26 10:55:35
W dniu dzisiejszym tj. 26.10.2007r. postanowiłam podsumować swoją kampanię wyborczą.Chcę podziękowac moim wyborcom za okazane mi zaufanie i za wielką bezinteresowną pomoc. Ta kampania wyborcza dobiegła końca, ale moja kampania, którą toczę od wielu lat o wasze prawa trwa nadal. Zapraszam Państwa na swój blog, razem , naszymi obywatelskimi inicjatywami będziemy naprawiać Polskę.
-
2007/10/28 10:35:37
To był wielki dzień - prawie święto polskiej spółdzielczości, której przedstawiciele w liczbie około 300 zebrali się w Raszynie w Centrum Kongresowym Falenty.

Niestety nie przybył nikt spośród tych, którzy wygrali wybory, choć wielu było zaproszonych. Po wyborach my Obywatele nie jesteśmy im potrzebni. Aż do następnej kampanii wyborczej.

Jaka szkoda!

Spółdzielcy świętowali zatem mój dobry wynik, choć nie wystarczył on do zwycięstwa z kandydatami partyjnymi (tzw. Gigantami. Okazuje się, że jestem najbardziej zwycięskim przegranym tych wyborów.
Oddało na mnie swój głos dziesiątki tysięcy mieszkańców Warszawy, co - w przypadku kandydata niezależnego - jest swoistym rekordem.

Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie Obywatelom Warszawy, że tak licznie zagłosowali na swój program tworzony "wspólnie z Obywatelami i dla Obywateli.

Zebranym Spółdzielcom było miło także dlatego, że głosując na mnie, pokazali swoją społeczną i obywatelską siłę, niesłusznie lekceważoną przez polityków.

Następnym razem zwyciężymy!!!
-
2007/10/28 10:57:08
27 X 2007 r. to kolejny wielki dzień, zwłaszcza dla mnie, jako Kierownika Studiów Podyplomowych Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego.

Rekordowa liczba studentów nie tylko z Polski, ale także ze Wchodu i z Zachodu Europy była zasłuchana na inauguracyjnym wykładzie Europejskiego Eksperta dr Horsta Riese , który miała zaszcyt tłumaczyć na żywo z języka niemieckiego.

W międzyczasie:
- spotkanie z Panią Poseł Nelli Rokitą w Kancelarii Prezydenta RP, w ważnej sprawie okragłego stołu Polskich Kobiet,
- spotkanie z Pierwszą Damą Polskiego Ruchu Kobiet Panią Haliną Kustosz,
- spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia "DEKRETOWIEC", a wieczorem
- Zamek Królewki i Bal "U Sobieskiego" z laureatami nagród za wybitne osiągnięcia gospodarcze.

Znakomita okazja do rozmów z laureatem Panem Stanisławem Barańskim Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Służew nad Dolinką" i Szefem Mokotowskiej Organizacji Platformy Obywatelskiej, którego inicjatywy są cenne dla skutecznej polityki mieszkaniowej w Polsce.

Ogólny podziw budziła nie tylko uroda i piękna reacja Pani Krystyny Tarasiuk, wiodącej prym wsród Liderów Polskiej Gospodarki.

-
2007/10/28 11:21:35
Dziś Pani Beata Prezes Stowarzyszenia Damy Radę uhonorowała za wybitne osiągnięcia w pracy społecznej i charytatywnej, światowej sławy uczonego prof. Jerzego Kisielnickiego.

Po uroczystości wręczania nagród Pan Profesor wygłosił wykład w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego dla uczestników Studiów Podyplomowych.

Jestem dumna, że obok takiej osobistości mogłam stać się laureatką tak zaszczytnej nagrody.

To dobrze, że zaszczytna charytatywna praca na rzecz Obywateli jest dostrzeżona i uhonorowana. Dzięki temu taka prospołeczna postawa może i powinna stać się zaraźliwa, eliminując raz na zawsze postawy nieżyczliwe, a nawet wrogie, z jakimi mieliśmy do czynienia w Polsce.
Dziękujemy Polskiej Telewizji za przyjęcie zaproszenia na tę uroczystość i wykład Pana Profesora Jerzego Kisielnickiego.

Był to czas naprawdę dobrze zagospodarowany, a nawet swoista uczta duchowa.

Po południu wizyta u "dzieci ulicy".
Jest ich w Warszawie około 15 tysięcy. Musimy je wspólnie ratować, wzorem domu na Pradze, który stał się dla nich przytuliskiem.
Dzieci są naszą przyszłością.
Wspólnie musimy zadbać, by ich oczy nie były głodbe i zapłakane, tak jak to od lat czyni Pani Beata Mirska, Krystyna Tarasiuk, Renata Zagórska, Danuta Piontej w wiele innych oddanych tej sprawie osób. Spotkania "z dziećmi ulicy" odbywają się w Warszawie przy ul. Środkowej.


dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/10/31 09:55:44
Dziś odpoczywam, w czarodziejskim miejscu razem z wspaniałą młodą łyżwiarką KAROLINKĄ, KTÓRA W NIEDŁUGIM CZASIE ZADZIWI CAŁY ŚWIAT SWOIM TALENTEM.

DOKTOR krystyna
-
2007/10/31 10:03:22
Pani doktor Krystyna Krzekotowska nic innego nie robi tylko pracuje aż jej mózg lansuje. My studzenci wiedzę mamy i już znamy cały świat bo pani doktor Krysia uczy nas a jak wiemy ona najmądrzejszą głowe ma.dla pani doktor - dzieci.
-
2007/11/07 12:58:01
Uff, co to był za wspaniały okres.
Ale wszystko co dobre ma swój koniec.
Ruszamy znów do działania.

Wczoraj wysłałam kolejny list do Pana Przewodniczącego Donalda Tuska.

Prawdopodobnie Pan Przewodniczący zajęty sprawami wagi państwowej "nie ma głowy" do inicjatyw obywatelskich, choć byłyby Mu niezwykle pomocne w realizacji europejskiej strategii zarządzania "wspólnie z Obywatelami i dla Obywateli".
-
2007/11/09 12:30:29
To jest moja ukochana Mamusia.
Niezła z niej Paniusia.
Jest piekna jak marzenie.
Aż wstrzymuje dech i krążenie.

Wszyscy Ją bardzo kochają.
Strasznie za mną latają.
Głowę Jej zawracają.

A ona ma dla wszystkich czas.
My ją uwielbiamy, ona kocha nas.

Moja Mamusia jest trochę trzpiotka.
Zazdrości Jej każda Ślicznotka.
Bo kręci się koło Niej tylu Dżentelmenów.
Że aż Bogu dzięki, że nie Kawalerów.

Ale nie tylko w urodzie Jej siła.
Jest do tego mądra, jeszcze raz madra! i miła!
Tu nóżką pokręci, tam naskiem pokiwa.
Cała "PALESTRA" już Ją podrywa.

Córeczka Iwonka
-
2007/11/09 12:39:33
"A to serduszko dla Mojej Mamusi
W dniu Jej Święta
Niech pamięta o swojej najdoższej Córusi".

Czytając ten uroczy wierszyk (pisany w okresie idealizowania Mamy przez dziecko) pomyslałam, jak trudno jest godzic rolę kobiety pracujacej zawodowo i aktywnej społecznie z rolą matki.

Dlatego to, co przed chwilą powiedziała Nelli Rokita, prezentując swe zamierzenia (niejako na odchodne z Kancelarii Prezydenta RP - miejmy nadzieję, że będzie to "odchodne" przejściowe) znów przyjęłam bardzo osobiście.Poczułam bliskość duchową i wdzięczność, że trudne sprawy polskich Kobiet nie będą pomijane w debatach i Salonach Wielkiej Polityki.
-
2007/11/11 18:30:53
Wielkie Świeto Państwowe w dniu 11.11. 2007 r.( napisałam z tej okazji na blogu specjalne stanowisko dotyczące Inicjatyw Obywatelskich) zbiegło się z imieninami ukochanego zięcia Marcina, który właśnie wrócił z podróży zagranicznej wraz z żoną (moją ukochaną córką Iwonką - Autorką cyt. wyżej wierszyka).

"Młodzi" są bardzo zapracowani i urlop im się należy.

Trochę im zazdroszczę urlopu, gdyż sama jestem uwiązana obowiązkami kierownika Studiów Podyplomowych Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie.

Grupy studyjne są bardzo liczne, gdyż zdjęto obowiązek zdawania egzaminu państwowego.

Nasi Studenci będą mogli uzyskać uznawane międzynarodowo kwalifikacje, jeśli odbędą dodatkowo MBA w dziedzinie gospodarki nieruchomościami. Jest to nowy pionierski projekt przygotowywany w naszej Uczelni.

Rynek nieruchomości w coraz większym stopniu ma charakter międzynarodowy, jak to uświadomił nam wszystkim inauguracyjny wykład Pana dr Horsta Riese (w moim tłumaczeniu z j. niemieckiego).


-
2007/11/11 21:34:38
Drugi Marcin w rodzinie to mój brat, znakomity inżynier elektryk. Obudwu Marcinom życzę z całego serca wszystkiego najlepszego.

To imię nosił także nasz Ojczulek Świętej Pamięci, który po przedwczesnej śmierci naszej Kochanej Mamy, był wzorem Ojca.

W bardzo trudnych warunkach wychował "na ludzi" szóstkę dzieci (trzy córki i trzech synów), zapewniając wszystkim nie tylko możliwość ukończenia studiów wyższych, ale kształtując ich charaktery, jako ludzi rzetelnie wykonujących swe obowiązki rodzinne i zawodowe.

To może być przyczynek do doceniania w rodzinie roli Ojców. Ich ciche bohaterstwo nie zawsze jest odpowiednio uhonorowane.

Naszego Ojca wspominamy wszyscy z wielką wdzięcznością i miłością.

Podtrzymując piękną polską tradycję Pan Prezydent Lech Kaczyński uhonorował mojego starszego brata Tadeusza medalem za długotrwałe harmonijne pożycie małżeńskie.

Uczestnicząc poprzedniej niedzieli w tej pięknej i wzruszającej uroczystości Bratowej Barbary i Brata (wybitnego wynalazcy w dziedzinie chemii), pomyślałam, że podobne wyróżnienie należałoby przyznawać także za samotne i niezwykle dzielne wypełnianie obowiązków rodzicielskich.

Byłby to ważny element prorodzinnej polityki Państwa.

dr Krystyna Krzekotowska


P.S. Przepraszam za zbyt długie komentarze na temat "spraw rodzinnych", ale chyba to jest charakterystyczne dla kobiet społeczników i polityków. Mogłoby to być gwarancją innej polityki, polityki realizowanej wspólnie z ludżmi i dla ludzi, traktowanych jak członkowie rodziny.

-
2007/11/20 16:34:08
Wczoraj miałam zaszczyt i przyjemność rozmowy z Panią Poseł Julią Piterą.

Złożyłam Pani Poseł serdeczne gratulacje i życzenia dalszych osiągnięć w pracy poselskiej i rządowej.

Przekazałam też na ręce Pani Poseł stanowiska w ważnych dla Obywateli Polski i Warszawy sprawach, które wcześniej przekazałm Panu Premierowi Donardowi Tuskowi.

Stanowiska te powstały w konsultacji z Obywatelami i specjalistami w takich dziedzinach jak: gospodarka, mieszkalnictwo, spółdzielczość mieszkaniowa, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo obywateli, zapobieganie społecznemu wykluczeniu, wykorzystanie Funduszy Obywatelskich

Wyraziłam nadzieję, że poparcie dla tych stanowisk, wyrażone przez kilkadziesiąt tysięcy głosów oddanych na mnie - jedynego niezależnego kandydata na Senatora w Warszawie - nie pozostanie bez wpływu na bieżącą politykę nowych władz, deklarującą otwartą postawę na inicjatywy Obywateli i społeczeństwo Obywatelskie.

Stanowiska te są opublikowane na moim blogu.

Miałam krótką przerwę w komentowaniu, gdyż uczestniczyłam w ważnym wydarzeniu, jakim były II ŚRODKOWOEUROPEJSKIE DNI OTWARTE INICJATYW GOSPODARCZYCH 15-16 listopada 2007 r.

Szczególnym zaiteresowaniem cieszyła się Sesja poświęcona małym i średnim przedsiębiorstwom Warszawskiej Izby Gospodarczej, Uczelni Warszawskiej im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Polskiego Stowarzyszenia Turystyki.

Niezapomniane wspomnienia pozostawiła także Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, ukazująca niezwykłą efektywność współpracy nauki i usług Konferencyjno-Szkoleniowych, którą zainicjował Członek Rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk
Pan Prof. dr hab. Bogdan NEY.

Organizatorom, a zwłaszcza Panu Sławomirowi Wróblewskiemu serdecznie dziękuję i gratuluję, życząc dalszego powiększania się niezwykle zasłużonego i elitarnego grona Ambasadorów Kongresów Polskich.

Szkoda tylko, że ta ważna i interesująca impreza niespodziewanie zbiegła się z dniem powołania nowego Rządu, którego przedstawiciele nie mogli w niej uczestniczyć. Zapewne jednak zostaną zapoznani z dorobkiem wielogodzinnych, wartościowych debat obywatelskich.

Polecam zwłaszcza burzliwą debatę, jaką wywołał referat Piotra Wojcińskiego, Wiceprezesa Warszawskiej Izby Przedsiębiorców na temat: "Problemy reprywatyzacji gruntów warszawskich - barierą rozwoju Warszawy i przedsiębiorstw".

Próbą rozwiązania tego problemu będzie dyskusja 22 listopada 2007 r., która odbędzie się na sesji Rady Miasta St. Warszawy.


dr Krystyna Krzekotowska

P.S.
-
2007/11/28 23:12:18
Dziś - po waznych wydarzeniach, jakim była dla mnie sesja Rady m. st. Warszawy w dniu 22.XI. 2007 r. oraz EXPOSE Premiera RP Donalda Tuska w Sejmie w dniu 23.XI. 2007 r. a także sesja wyjazdowa do Szczecina w dniu 26.XI 2007 r. na spotkanie z gminami woj. Zachodniopomorskiego - mamy w Warszawie spotkanie Zarządu Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii.

Przed posiedzeniem Zarządu uczestniczylismy w Konferencji w Ministerstwie Gospodarki poświęconej oszczędności energii.

Opracowaliśmy wspólnie:
projekt pracy na najblizszy okres, w tym:
- projekt Europejskiej Konferencji na temat: "Prawo gospodarcze i mieszkaniowe a zapobieganie korupcji".
- projekt organizowania praktyk krajowych i zagranicznych dla uczestników Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handli i Prawa im. R. Łazarskiego.

Naszym wspólnym celem jest zacisnienie współracy europejskiej, dzięki naszej wieloletniej kooperacji polsko-niemieckiej, w celu stworzenia dla młodziezy, która jest nasza przyszłością, jak najlepszych mozliwości zdobywania kwalifikacji na rynku polskim i europejskim.
-
2007/12/05 19:25:40
Oj niedobrze, bardzo niedobrze, że Pani red. Joanna Lichocka ubolewa - na łamach Rzeczypospolitej z dnia 24 i 25.11. 2007 r. - że Pan Premier Donald Tusk w swoim expose sprawie bezpieczeństwa Obywateli poświęcił mało miejsca, "mniej więcej tyle, ile problemom niepełnosprawnych".

Niezależnie od wyrażonego w ten sposób lekceważenia dla niepełnosprawnych (a może i innych Obywateli zagrożonych społecznym wykluczeniem), Pani Redaktor nie zwróciła uwagi na to, że obydwa te stanowiska Pana Premiera(i nie tylko te) odpowiadają w pełni od dawna zgłaszanym w tym zakresie postulatom Obywateli (opublikowanym m.in. na moim blogu), a które dotąd były tylko głosem wołającym na puszczy.

Jeżeli zatem Pani Redaktor, jako "czwarta władza" ma sprawować tę "władzę" i kontrolę w stosunku do innych władz, w imieniu nas - Obywateli, to wypadałoby zapoznać się z poglądami Obywateli, także tych, którzy nie są związani z żadną opcją polityczną.

Dziwię się też Panu Redaktorowi Rafałowi Ziemkiewiczowi, który jak gdyby miał pretensję, że gospodarce Pan Premier poświęcił "bitą godzinę", a mimo to Pan Redaktor czeka na na "konkrety".

Oto konkret Panie Radaktorze, jeżeli chciałby Pan być "konkretny" w swoich zarzutach.

Dzień wcześniej bowiem Rzeczypospolita - znakomitym piórem red. Moniki Góreckiej-Czuryłło - doniosła, że oto samorządowcy PO podjęli uchwałę, niejako wbrew temu, co o gospodarce i własności będącej jej filarem, zawsze mówił (i potwierdził w expose) Pan Premier Donald Tusk.

O co chodzi?

O grunty i nieruchomości warszawskie, których własności bezprawnie pozbawił Warszawiaków tzw. dekret Bieruta.

Bierut zabrał Warszawiakom to, czego nie zdążył zniszczyć Hitler.
A teraz m. st. Warszawa chce tę - nie swoją własność - sprzedawać?!!

O zgrozo, czyżby Radni PO zrobili to demontracyjnie i to w dniu EXSPOSE Premiera.
Uczestnicząc w Sesji Rady Miasta i widząc, że ręce Radnych PO podnoszą się w górę za tak haniebną uchwałą, myślałam, że to zły sen.

Słuchając nazajutrz w gmachu Sejmu EXPOSE Pana Premiera, chciałabym wierzyć, że ze strony radnych PO, był to raczej nieszczęśliwy wypadek zawiniony przez tych, którzy opiniowali taką uchwałę pod względem prawnym (opiniowałam uchwały Rady Miasta jako Radca Prezydenta Miasta przez kilkanaście lat i nigdy mi się coś podobnego nie zdarzyło).

Zapewne ta wstydliwa sprawa i ten straszliwy błąd w sztuce zostanie niebawem usunięty, przez uchylenie owej kompromitującej - także moralnie - uchwały.

To jest łyżka dziegciu w beczce miodu, jakim jest EXPOSE Premiera Donalda Tuska.
W tym znakomitym EXPOSE - po raz pierwszy w Polsce - została bowiem wyrażona strategia rządzenia, odpowiadająca standardom europejskim, a więc strategia rządzenia wspólnie z Obywatelami i dla Obywateli.

Nie pozwólmy tego zepsuć.

Rzeczpospolita już zrobiła "kawał dobrej roboty", gdyż informacja na ten temat z 23 listopada 2007 r. jest swoistym ostrzeżeniem dla tych, którzy takie nie należące do Miasta nieruchomości zechcieliby od niewłaściciela nabywać.

Przypopmnieć trzeba zasadę Konstytucji, że jej przepisy stosuje się bezpośrednio. Oznacza to, że Sądy są uprawnione do niestosowania ustaw z nią sprzecznych (tak wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 X 1998 r. II SA 1246/98, Jurysta 1998/12 str. 25). Także Notariusze powinni odmawiać sporządzania tego typu aktów notarialnych, gdyż byłyby to nieważne czynności prawne.

Nikt bowiem dziś nie kwestionuje tego(oprócz radnych Rady m. st. Warszawy z PO i namawiającego ich do tego Wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka), że cyt. dekret Bieruta jest sprzeczny z Konstytucją.


dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/07 17:26:59
Mam zaszczyt zaprosić Państwa, w imieniu Stowarzyszenia "Damy Radę" na mikołajkową imprezę, która odbędzie się w dn. 06.XII.2007r. Na Torwarze II przy ul. Łazienkowskiej 6a o godz. 16.15.
W programie przewidziane jest:
-lodowa adaptacja bajki pt. "Kopciuszek" w wykonaniu dzieci- łyżwiarzy z MUKS "Euro 6"
-mecz hokejowy rozegrany przez najmłodszych łyżwiarzy HUKS Warszawa
-rozdanie paczek świątecznych
-zbiórka książek dla dzieci-pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka
Bardzo prosimy aby zechcieli Państwo przyjąć zaproszenie i wziąć udział w imprezie.
Z wyrazami szacunku
Beata Mirska

Wielkie dzięki i gratulacje dla Pani Beaty Mirskiej ze Stowarzyszenia Damy Radę, za zorganizowanie tak pięknej i wartościowej imprezy oraz paczek od Mikołaja dla kilku tysięcy dzieci.
Wspólnie z Nelli Rokitą biłyśmy brawa znakomitym młodym łyżwiarzom.

W tym samym dniu byliśmy także na mikołajkowej impresie Ambasadora Niemieckiego i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Cieszę się z telefonu od Pana Premiera Waldemara Pawlaka, świadczącego o zainteresowaniu projektem Europejskiej Konferencji. Złożylismy go na ręce Pana Premiera wspólnie z dr Horstem Riese i arch. Jerzym Królikowskim z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii z Berlina, w czasie odbywającej się w Ministerstwie Gospodarki konferencji, poświęconej projektom energooszczędnym.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/15 10:34:00
Partnerstwo Warszawa-Berlin

Spotkanie w Ratuszu z Panią Prezydent m. st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Walz
(Warszawa, dnia 13. 12. 2007 r. )

Miasta Warszawa i Berlin współpracują przy rewitalizacji osiedli mieszkaniowych i wymieniają doświadczenia w tym zakresie.
W szczególności dzielnica Praga uczestniczy w Programie Unii Europejskiej URBACK
Inny ważny projekt jest związany z oszczędnością energii, podnoszeniem kwalifikacji i wymianą doświadczeń pracowników urzędów.

Dr Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw przedstawiła obywatelskie inicjatywy, w tym projekt budownictwa komunalnego oraz szereg inicjatyw, mających na celu to, by urzędy były bardziej kompetentne i przyjazne Obywatelom. Pani Prezydent z uwagą przyjęła omówiony przez Prezesa Stowarzyszenia DAMY RADĘ Panią Beatę Mirską, projekt budownictwa komunalnego współfinansowany z Funduszy Europejskich przeznaczonych zarówno na mieszkalnictwo, jak i na zapobieganie społecznemu wykluczeniu.

Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że te ważne cele zamierza realizować wspólnie z Obywatelami i ich organizacjami.

Goście z Berlina dr Horst Riese Prezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii i arch. Jerzy Królikowski przywieźli osobiście zaproszenie dla Pani Prezydent i delegacji mieszkańców Warszawy na wspólny opłatek w Ratuszu w Berlinie.

Podkreślili, że atmosfera partnerskiej współpracy Warszawy i Berlina znacznie się poprawiła pod rządami Pani Prezydent, co stwarza zachętę do podejmowania przez nasze miasta partnerskie nowych projektów w dziedzinie mieszkalnictwa i rozwoju miast finansowanych w Funduszy Europejskich.

Nasze wspólne osiągnięcia w tej dziedzinie mogłyby być wręcz wzorcem dla innych wielkich metropolii świata, jak również innych miast w Polsce i w Niemczech.

-
2007/12/15 11:32:23
Na wczorajszej (15.12.2007 r.)Konferencji w Sali Kolumnowej Sejmu, najbardziej zaskoczyło mnie stanowisko posłanki Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która stwierdziła, że w Expose Pana Premiera Donalda Tuska brak było akcentów dotyczących kobiet (z wyjatkiem młodych matek).

Konferencja ta (jej temat to: Europejski Rok Równych Szans dla Wszystkich) przyciągnęła wazną społeczności międzynarodową m.in. z Niemiec (Gabrielle Zimmer -eurodeputowana, Szwecji i Irlandii.

Uznałam więc, że dla dobra wizerunku Polski a także z uwagi na oczywiste mijanie się z prawdą ta wypowiedź b. Pani Minister Pracy i Spraw Socjalnych wymaga sprostowania.
Zabrałam więc głos apelując, abyśmy pracowali nad tym tematem merytorycznie i ponad podziałami partyjnymi ( przydałby się okrągły stół Kobiet), a przede wszystkim wyrażając ździwienie, że była Pani Minister, takiego resortu nie dostrzegła, że właśnie w exspose Premieraq Donalda Tuska, jak w żadnym innym wczesniej, znalazło się wiele ważnych dla kobiet spraw (m. in. w szeroko i merytorycznie potraktowanej sprawie osób niepełnosprawnych i zapobieganiu społecznemu wykluczeniu).
Wyraziłam przekonanie, że w związku z tym jest szansa nie tylko powołania Urzędu ds. Równych Szans dla Wszystkich z szerszymie kompetencje wzorem podobnego Urzędu w Irlandii.

W odniesieniu do drugiego wątku debaty dot. Parlamentu Europejskiego zwróciłam uwagę na konieczność zmiany polskiej ordynacji wyborczej, która przewiduje konieczność zgromadzenia aż 10 000 podpisów, popierających listę kandydatów, co jest barierą nieznaną żadnemu innemu państwu UE.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/19 15:25:31
AKADEMIA DOBREGO ŻYCIA ZAPRASZA

Państwa na kolejne spotkanie dotyczące
promocji zdrowia.

20 grudnia, początek o godzinie 17.15.
Miejsce – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki,
Warszawa, ul. Elektoralna 12.


Gościem wieczoru będzie profesor biotechnolog – pani Magdalena Włodarczyk-Kierczyńska, która od lat propaguje zdrowotne wartości chleba. Badania, którym poświęciła życie są rewelacją w skali świat.
-
2007/12/19 15:29:02
Partnerstwo Warszawa-Berlin
Spotkanie w Ratuszu z Panią Prezydent m. st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Walz
(Warszawa, dnia 13. 12. 2007 r. )

Miasta Warszawa i Berlin współpracują przy rewitalizacji osiedli mieszkaniowych i wymieniają doświadczenia w tym zakresie.
W szczególności dzielnica Praga uczestniczy w Programie Unii Europejskiej URBACK
Inny ważny projekt jest związany z oszczędnością energii, podnoszeniem kwalifikacji i wymianą doświadczeń pracowników urzędów.

Na spotkaniu przedstawiłam - jako wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw - szereg obywatelskich inicjatyw, w tym projekt budownictwa komunalnego oraz szereg inicjatyw, mających na celu to, by urzędy były bardziej kompetentne i przyjazne Obywatelom. Pani Prezydent z uwagą przyjęła omówiony przez Prezesa Stowarzyszenia DAMY RADĘ Panią Beatę Mirską, projekt budownictwa komunalnego współfinansowany z Funduszy Europejskich przeznaczonych zarówno na mieszkalnictwo, jak i na zapobieganie społecznemu wykluczeniu.

Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że te ważne cele zamierza realizować wspólnie z Obywatelami i ich organizacjami.

Goście z Berlina dr Horst Riese Prezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii i arch. Jerzy Królikowski przywieźli osobiście zaproszenie dla Pani Prezydent i delegacji mieszkańców Warszawy na wspólny opłatek w Ratuszu w Berlinie.

Podkreślili, że atmosfera partnerskiej współpracy Warszawy i Berlina znacznie się poprawiła pod rządami Pani Prezydent, co stwarza zachętę do podejmowania przez nasze miasta partnerskie nowych projektów w dziedzinie mieszkalnictwa i rozwoju miast finansowanych w Funduszy Europejskich.

Nasze wspólne osiągnięcia w tej dziedzinie mogłyby być wzorcem dla innych wielkich metropolii świata, jak również innych miast w Polsce i w Niemczech.

-
2007/12/19 15:53:25
W dniu 18 grudnia uczestniczyłam w interesującej Konferencji zorganizowanej przez PARLAMENT EUROPEJSKI BIURO INFORMACYJNE W POLSCE
(Organizator wykonawczy: Instytut Spraw Publicznych, Warszawa, www.isp.org.pl)
na temat:
Prawo petycji do Parlamentu Europejskiego
jako jedno z podstawowych praw obywateli UE

Wiele ważnych informacji przekazali: Poseł do PE
Marcin Libicki - Przewodniczacy Komisji Petycji PE
oraz m.in.:
Zbigniew Hołda - Helsinska Fundacja Praw Człowieka
Adam Bodnar - Zakład Praw Człowieka WPiA UW
Lena Kolarska-Bobinska - Dyrektor Instytutu Spraw Publicznych
Jacek Safuta - Dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego
Moderatorem dyskusji była Dorota Warakomska – dziennikarka telewizyjna.

Niestety bez odpowiedzi pozostało moje pytanie dotyczące powołania w Polsce Europejskiej Akademii Prawa.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/19 16:04:31
Razem z gośćmi z Berlina dr Horstem Riese i arch. Jerzym Królikowskim uczestniczyłam w ubiegłym tygodniu w konferencji zorganizowanej
Niezależny Instytut Prawa
Międzynarodowego i Europejskiego na temat:
"Traktat z Lizbony – aspekty prawne i polityczne
Wyzwania dla Polski"
(13 grudnia 2007 r.)
Otwarcia dokonali prof. dr hab. Jan Barcz oraz prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca, Prorektor ds. Studiów Prawniczych w
WSPiZ im. L. Koźmińskiego
Wprowadzenia - jak zawsze ciekawie - dokonała Róża Thun, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
W dyskusji panelowej uczestniczyli m.in. dr Marzenna Guz-Vetter, Szef Działu Politycznego w
Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Prof. dr hab. Jan Barcz, Dyrektor Cezary Herma, Prof. dr hab. Jerzy Kranz, Prof. dr hab. Cezary Mik, Prof. dr hab. Anna Wyrozumska, prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca, Prof. dr hab. Artur Nowak-Far, dr Krzysztof Miszczak, dr Agnieszka Grzelak, Prezes Paweł Swieboda.
Konferencja odbyła się w siedzibie WSPiZ im. L. Koźmińskiego w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 57/59
(budynek A, aula LK).
tel. 022/519-21-50
e-mail: rbielski@kozminski.edu.pl
-
2007/12/19 16:12:55
20 grudnia 2007 r. o godz. 19.00 Stowarzyszenie Damy Radę w swej siedzibie przy ul. Puławskiej 41 lok. 1 organizuje spotkanie opłatkowe dla grona współpracowników i sympatyków.
W tym gronie znalazły się również współpracujace harmonijnie z tym Stowarzyszeniem inne organizacje pozarządowe takie jak:
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw,
Fundacja POMOCNA DŁOŃ,
Unia Spółdzielców Mieszkaniowych,
Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekonomii oraz Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Prawników.

Zostałam upoważniona do tego, aby to zaproszenie przekazać jak najdalej, co niniejszym z prawdziwą przyjemnością czynię.
Serdecznie zapraszam

dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/19 21:03:53
Grudzień jest miesiącem bogatym w spotkania. Szczególnie mnie ucieszyło zaproszenie Majora Fydrycha, które również z przyjemnością przekazuję dalej, dalej, jak najdalej. Krystyna Krzekotowska

"Zapraszamy was w najbliższy czwartek (20 grudnia) do Traffic Club,
Warszawa, Bracka 25 od godz. 17:00 do 20:00 na promocję nowo wydanego
albumu "Pomarańczowa Alternatywa - Rewolucja Krasnoludków" i spotkanie z
Majorem Waldemarem Fydrychem Z życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego
Nowego Roku"
Major Fydrych i Agnieszka Couderq

-
2007/12/19 21:18:59
Podsumowując miniony rok, pragnę przypomnieć, że jako jedyny bezpartyjny kandydat do Senatu otrzymałam rekordową liczbę głosów,za którą jeszcze raz serdecznie dziękuję Warszawiakom.

Nie wystarczyło to w prawdzie do tego aby wygrać z kandydatami gigantów (wielkich partii), ale odnieśliśmy wspólnie zwycięstwo moralne dające mi siłę do dalszej walki o prawa obywateli w Polsce i w Warszawie.

Kilkanaście stanowisk opracowanych wspólnie z Obywatelmi i dla Obywateli zostało przeze mnie osobiście złożone do rąk pana Premiera Donalda Tuska i pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Mam głęboką nadzieję, że będą one stanowiły przyczynek do bardziej przyjaznej Obywatelom politykii nowego Rządu.

Szereg naszych stanowisk znalazło odzwierciedlenie w Ekspose Pana Premiera.

Ważne znaczenie miało to, że do współpracy zaprosiła nas Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, co dobrze świadczy o Jej otwartości na przyjazną Obywatelom koncepcję zarządzania miastem.


dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/19 21:27:18

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję za Wasze szczere i serdeczne Życzenia Świąteczne i Noworoczne, które z całego serca odwzajemniam.

W Nowym Roku życzę dużo zdrowia i wielu nowych obywatelskich inicjatyw, dla dobra wspólnego i Waszej osobistej satysfakcji.

dr Krystyna Krzekotowska

Wiceprezes
Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw
-
2007/12/28 14:36:54
Pani Poseł Nelli Rokita, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Warszawy oraz Pani Minister Julia Pitera - to trzy najbardziej popularne kobiety w Polsce (Sondaż "Rzeczpospolitej" - 27 grudnia 2007 r. ).

Jestem chyba jedyną osobą w Polsce, która z każdą z tych wybitnych Polek rozmawiała długo, serdecznie i konstruktywnie w ostatnim miesiącu tego roku (grudzień 2007 r.).

Czy to jakiś znak?

Przyszłość pokaże, czy ważne dla Obywateli Warszawy i Polski projekty, jakie zostały przeze mnie przedłożone, będą realizowane.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/28 15:10:44
Budujące spotkania opłatkowe i serdeczne życzenia, składane w atmosferze wzajemnej życzliwości
(zwłaszcza w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego, w Fundacji "POMOCNA DŁOŃ", w Stowarzyszeniu "DAMY RADĘ" i Stowarzyszeniu Obywatelskich Inicjatyw)
na długo pozostaną w mojej pamięci.

Z życzeń składanych oficjalnie za pośrednictwem mediów, najbardziej utkwiły mi w pamięci bezpretensjonalne i szczere słowa, jakie do nas wszystkich skierowała Pani Maria Kaczyńska żona Prezydenta RP.

Krystyna Krzekotowska
-
2007/12/30 13:09:49

STOWARZYSZENIE OBYWATELSKICH INICJATYW
NIEMIECKO-POLSKIE STOWARZYSZENIE MIESZKALNICTWA, ROZWOJU MIAST I EKOLOGII I
STOWARZYSZENIE „DAMY RADĘ”
zapraszają na konferencję na temat:

„Zmiany w prawie mieszkaniowym i prawie spółdzielczym, a wspieranie mieszkalnictwa z Funduszy Europejskich”

w dniu 22. 01. 2008 r. (wtorek), godz. 11.00 w Warszawie

w siedzibie Stowarzyszenia "Damy Radę" w Warszawie ul. Puławska 41 lok. 1

Godz. 11.00 – 11. 15 Otwarcie konferencji i wystąpienie Honorowego Gościam Pana Cezarego Grabarczyka Ministra Infastruktury

Godz. 11. 15 – 12.30 Zmiany w prawie mieszkaniowym i prawie spółdzielczym, Jerzy Krzekotowski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, dr Krystyna Krzekotowska, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie

12.30 – 13.00 Wspieranie mieszkalnictwa z Funduszy Europejskich – zadania samorządu terytorialnego, dr Horst Riese, Ekspert Europejski i Prezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii

13.30 – 14.00 Partnerstwo publiczno-prywatne, jako forma rozwoju budownictwa – projekt rozwoju budownictwa socjalnego, Andrzej Trzeciecki, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

14.00 - 14.30 Przerwa

Godz. 14.30 – 15.00 Europejskie Fundusze Strukturalne przeznaczone na zapobieganie społecznemu wykluczeniu, Beata Mirska, Prezes Stowarzyszenia „Damy Radę”, Tomasz Jędrzejczyk, Ekspert ds. Funduszy Strukturalnych

15.00 – 16.00 Dyskusja

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Kartę zgłoszeniową wraz z dowodem wpłaty kwoty 150 zł na konto Stowarzyszenia „DAMY RADĘ” w PKO BP S.A. nr 32 1020 1068 0000 1102 2006 9605 prosimy przesłać do dnia 17 stycznia 2008 r. na adres Stowarzyszenia „Damy Radę” 02 508 Warszawa, ul. Puławska 41 lok. 1, tel. fax: 022/323 72 10, 501/855 551

________________________________________
Imię i nazwisko,adres,tel.e:mail
________________________________________
________________________________________

________________________________________

Serdecznie zapraszam, z nadzieją na naszą owocną współpracę w 2008 r.i realizowanie pionierskich projektów w dziedzinie mieszkalnictwa i zapobiegania społecznemu wykluczeniu.

dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes
Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw


-
2008/01/17 21:29:57
STOWARZYSZENIE OBYWATELSKICH INICJATYW I
STOWARZYSZENIE „DAMY RADĘ”

mają zaszczyt zaprosić na charytatywny bal karnawałowy

w dniu 1 lutego 2008 o godz. 20.00
W Resteuracji Polskiej „PRZY TRAKCIE” w Warszawie
ul. Królewska 2 (róg Krakowskiego Przedmieścia)

koszt 150 zł od osoby
Zaproszenia można otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia DAMY Radę w Warszawie
ul. Puławska 41 lok. 1, tel. 022/323 72 10 lub 501/855 551


Zapewniamy wyśmienitą zabawę integracyjną oraz przepyszne jedzenie

Dochód ze sprzedaży zaproszeń przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin

Serdecznie zapraszamy

dr Krystyna Krzekotowska

Beata Mirska
-
2008/01/17 21:35:56
31 stycznia odbędzie się ważne spotkanie w Ratuszy z Wiceprezydentem m. st. Warszawy Andrzejem Jakubiakiem.

Cieszę się bardzo, że pojawia się szansa na autentyczna współpracę i realizacje wielu obywatelskich Inicjatyw.

dr Krystyna Krzekotowska


-
2008/01/17 21:40:46

Z okazji rocznicy zwołania pierwszego po wojnie Kongresu Budownictwa uprzejmie zapraszamy na uroczyste posiedzenie Stałego Przedstawicielstwa Kongresu Budownictwa, które odbędzie się 12 lutego o godz. 12:00 w Domu Chłopa (sala „Stokrotka”) Warszawa Pl. Powstańców 2.

Porządek dzienny:
1. Wystąpienie Ministra Infrastruktury,
2. Wystąpienie Przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury,
3. Referaty kongresowe prof. W. Bolkowska, prof. Rafalski,
Dr A. Kowalewski
4. Dyskusja i podsumowanie,
5. Wręczenie dyplomów i wyróżnień dla współpracujących ekspertów i organizatorów Kongresu.

Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe wydawnictwo ze zbiorem aktualnych ekspertyz i opracowań.
W częściach nieoficjalnych: godz. 11 00 pokaz fragmentów filmu z obrad Kongresu w 2002 roku, o godz. 14 00 uroczysty poczęstunek w restauracji Domu Chłopa z możliwością toastu „zdrowie na budowie”.
Porządek obrad może ulec drobnym zmianom. Prosimy o potwierdzenie obecności drogą elektroniczną na adres biuro@kongresbudownictwa.pl


Przewodniczący

Roman Nowicki


Stałe Przedstawicielstwo
Kongresu Budownictwa
Warszawa ul. Rydygiera 7
www.kongresbudownictwa.pl

Potwierdziłam oczywiście swoje uczestnictwo, gdyż w tym środowisku zawsze powstaja nowe inicjatywy wraz z gotowością do ich realizacji.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/01/24 21:03:35
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw skupia ludzi posiadających mocną pozycję zawodową i społeczną, prawników i inżynierów, przedsiębiorców, samorządowców, zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami, ludzi nauki, kultury i sztuki.

Współpracujemy z licznymi bliźniaczymi organizacjami w Polsce i w Unii Europejskiej, w tym z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Prawników i Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii.

Promujemy aktywność obywatelską i idee Państwa Prawa.

Organizujemy debaty obywatelskie na wszystkie ważne dla Obywateli tematy.
Organizujemy krajowe i międzynarodowe konferencje (m.in. w Sejmie, Senacie, Ministerstwie Infrastruktury, Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwie Sprawiedliwości z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego i spółdzielczego, poświęcone pozyskiwaniu m.in. Funduszy Europejskich na inwestycje, mieszkalnictwo, nowatorskie projekty w dziedzinie pomocy socjalnej z zapobiegania społecznemu wykluczeniu).

Dla współpracy ponad podziałami pragniemy wykorzystać inicjatywy obywatelskie, skupiając wysiłki licznych grup zawodowych, zwłaszcza specjalistów w dziedzinie mieszkalnictwa, udoskonalenia prawa w tej dziedzinie oraz eliminowania prawnych barier rozwoju gospodarczego i społecznego.

dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes
Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw
-
2008/01/24 21:07:48
Zmiany w prawie mieszkaniowym i prawie spółdzielczym – wspieranie mieszkalnictwa z Funduszy Europejskich
konferencja którą w dniu w dniu 22. 01. 2008 r. zorganizowały w Warszawie organizacje pozarządowe (STOWARZYSZENIE OBYWATELSKICH INICJATYW, NIEMIECKO-POLSKIE STOWARZYSZENIE MIESZKALNICTWA, ROZWOJU MIAST I EKOLOGII I STOWARZYSZENIE „DAMY RADĘ”
Przedmiotem ożywionej debaty były referaty:
- Wspieranie mieszkalnictwa z Funduszy Europejskich – zadania samorządu terytorialnego,
(dr Horst Riese, Ekspert Europejski i Prezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii),
- Zmiany w prawie mieszkaniowym i prawie spółdzielczym, (Jerzy Krzekotowski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, dr Krystyna Krzekotowska, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlu i Prawa ),
- Partnerstwo publiczno-prywatne, jako forma rozwoju budownictwa – projekt rozwoju budownictwa socjalnego (Andrzej Trzeciecki, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej),
- Europejskie Fundusze Strukturalne przeznaczone na zapobieganie społecznemu wykluczeniu (Beata Mirska, Prezes Stowarzyszenia „Damy Radę”, Tomasz Jędrzejczak, Ekspert ds. Funduszy Strukturalnych).

Uczestniczący w Konferencji przedstawiciele gmin, zarządów budynków mieszkaniowych, spółdzielni, deweloperów oraz organizacji pozarządowych wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury (Główny Specjalista Jacek Życiński) oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Krystyna Wyrwicka) debatowali nad problemem zaspakajania potrzeb mieszkaniowych osób i rodzin z niskimi dochodami. Najważniejszym punktem był problem finansowego wsparcia z Unii Europejskiej.
W latach 2004 - 2006 r. Polska nie wykorzystała w pełni przyznanych jej Funduszy Europejskich.
Dlatego możliwości finansowania z Funduszy Eurpejskich socjalnego budownictwa w latach 2007 – 2013 spotkały się z tak wielkim zainteresowaniem.
Uczestnicy konferencji wyrazili życzenie dalszej współpracy, aby stworzyć w tej dziedzinie projekt modelowy, dzięki któremu będzie można lepiej wykorzystać Fundusze Europejskie dla dobra Polski i Polaków.

Za konieczne uznano włączenie do tego programu inicjatyw obywatelskich, gdyż chodzi o problem, który jest nie tylko problemem technicznym lecz przede wszystkim problemem społecznym i obywatelskim.

Projekt modelowy będzie służyć zapewnieniu socjalnego bezpieczeństwa, gdyż zapewniając pomoc słabszym ekonomicznie grupom ludności, będzie zarazem sprzyjał rozwojowi rynku mieszkaniowego i prywatnego budownictwa czynszowego.
Po raz pierwszy przedstawiciele tak licznych środowisk rządowych, samorządowych i NGO wyrazili gotowość podjęcia współpracy w tym zakresie. Organizatorzy planują następne spotkania z obszaru tej tematyki w Warszawie i innych miastach.

dr Krystyna Krzekotowska

-
2008/02/08 20:54:21
Spotkanie z Panem Wiceprezydentem m. st. Warszawy Andrzejem Jakubiakiem, w dniu 31 stycznia 2008 r. dostarczyło nowych ważnych elementów do programu budownictwa i rewitalizacji osiedli w Warszawie.

Następne spotkanie w dniu 12 lutego Warszawiew Kongresie Budownictwa z udziałem Pana Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

O wynikach poinformujemy.

dr Krystyna rzekotowska
-
2008/02/08 20:58:41
Dziś zakończyło się w Sejmie dwudniowa konferencja strategiczna Demokratycznej Unii Kobiet i innych organizacji pozarządowych, która sprecyzowała szereg ważnych postulatów pod adresem polityków i polityki władz polskich, w celu zapewnienia przestrzegania standardów europejskich.

W tym samm czasie politycy (głownie mężczyźni) brali się w sąsiednich salach Sejmu jak zwykle "za głowy", nie posuwając ani o jotę spraw ważnych dla Polski i Polaków.

Niestety media towarzyszyły tylko tej drugiej formie działania, jako bardziej "medialnej".

Jaka szkoda!
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/02/08 21:21:23
dr Krystyna Krzekotowska

Wyciąg z referatu na konferencji w dniach 7 i 8 lutego 2008 r.

W pracach Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej oraz w orzecznictwie sądowym Trybunału Europejskiego kwestia równouprawnienia kobiet zajmuje wiele miejsca.
Kobiety są w Parlamencie Europejskim lepiej reprezentowane aniżeli w niektórych parlamentach krajowych państw członkowskich (około 30% ).

Skala bezrobocia kobiet zarówno w Polsce, jak i w innych państwach UE przekracza skalę bezrobocia mężczyzn. Średnio w Polsce zatrudnionych jest 42 % kobiet, podczas gdy w Niemczech 56%.

Ważną funkcję w dziedzinie prawnej ochrony kobiet pełni ochrona matki, włącznie z urlopem macierzyńskim i zakazem zatrudniania w porach nocnych.

Sytuacja w Polsce w tej dziedzinie, jak również w odniesieniu do urlopu wychowawczego odpowiada standardom europejskim. Jest nawet lepsza niż w niektórych państwach Unii Europejskiej, gdzie świadczenie w czasie urlopu macierzyńskiego wynosi 65 % wynagrodzenia (np. w Portugalii).
Z urlopów wychowawczych korzystają głównie kobiety. W Niemczech podobnie jak w Polsce zaledwie 2% mężczyzn korzysta z tego uprawnienia.

Rynek pracy

Kobiety w Polsce, podobnie, jak w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej są częściej od mężczyzn zatrudnione na gorzej wynagradzanych stanowiskach pracy ( średnio zarabiają 24% mniej).
Taką sytuację uznaje za niedopuszczalną także Trybunał Europejski w orzeczeniu z listopada 1997 r.
Zasada równego wynagradzania kobiet i mężczyzn jest akcentowana także z uwagi na naruszanie zasad wolnego rynku.
Stwarza to bowiem korzystniejszą sytuację rynkową dla tych państw, w których istnieje wysoki odsetek pracujących kobiet z niższym wynagrodzeniem.
Europejski Trybunał w ponad 50 wyrokach przeciwstawiał się różnym formom dyskryminacji kobiet.

Wiek emerytalny kobiet w Polsce w świetle ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ( tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późniejszymi zmianami) wynosi 60 lat, a mężczyzn 65 lat.

Mając na uwadze to, że wysokość świadczenia emerytalnego zależy z jednej strony od wysokości wynagrodzenia, z drugiej od czasu trwania zatrudnienia, należy stwierdzić, że obydwa w/w czynniki mają negatywny wpływ na wysokość świadczeń emerytalnych przyznawanych kobietom.

Uwarunkowania społeczne i rodzinne

Na niekorzystną sytuację kobiet w życiu zawodowym nakładają się negatywne czynniki, dotykające kobiety w życiu rodzinnym, z przemocą w rodzinie włącznie.

Z badań empirycznych przeprowadzonych przez Stowarzyszenie „Damy Radę” wynika, że aż 93 % ankietowanych doznało przemocy w rodzinie, a 62% doświadcza jej nadal. W tej liczbie 64% to kobiety, 11% to osoby niepełnosprawne a 8% to osoby w podeszłym wieku. Aż 48% ankietowanych spotkało się w swoim otoczeniu z różnymi formami przemocy wobec dzieci.

Są to alarmujące dane świadczące o nieskuteczności ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zapobieganiu przemocy.
Nie jest w praktyce realizowany art. 13 i 14 cyt. ustawy, który przewiduje opuszczenie lokalu przez sprawcę.
Konieczna jest nowelizacja ustawy przez: nałożenie na Państwo obowiązku wypłacania odszkodowania ofiarom przemocy,przyspieszenie orzekania o eksmisji, zapewnienie pomocy prawnej ofiarom przemocy.
Celowym byłoby też powołanie Centralnego Urzędu ds. Koordynacji Prac na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
-
2008/02/08 21:23:28
W dniu 5 lutego Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk przyjął delegację Kongresu Budownictwa w składzie na czele z Panem Romanem Nowickim przewodniczący Stałego Przedstawicielstwa Kongresu Budownictwa.
W trakcie spotkania omówiono węzłowe problemy budownictwa i bariery na jakie napotykają inwestorzy i przedsiębiorstwa wykonawcze. W szczególności powszechną krytykę budzą, sprzeczne wewnętrznie i dające nadmierną władzę urzędnikom, przepisy regulujące procesy inwestycyjne. Delegacja zwróciła również uwagę na utrzymującą się stagnację w budownictwie mieszkaniowym. Ubiegłoroczny wzrost ilości oddawanych mieszkań dotyczy prawie wyłącznie kilku wielkich aglomeracji. W dalszym ciągu nie ma rozwiązań pobudzających budownictwo mieszkaniowe w pozostałej części kraju. Członkowie delegacji przedstawili też działalność swoich organizacji a w szczególności masowej emigracji fachowców budowlanych, braku szkolnictwa zawodowego, nieuczciwej konkurencji firm zagranicznych w projektowaniu.
Minister Cezary Grabarczyk przedstawił zamiary ministerstwa na najbliższe miesiące. Zapewnił, że wbrew obawom sprawy budownictwa będą miły w resorcie należytą rangę. Minister podkreślił również chęć stałej, roboczej współpracy z ekspertami i organizacjami współpracującymi w ramach Kongresu.
Następne spotkanie Pana Ministra ze środowiskami organizacji pozarządowych odbędzie się w dniu 12 lutego 2008 r.

-
2008/02/13 11:23:04
W dniu 12. 02. 2008 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Stałego Przedstawicielstwa Kongresu Budownictwa, uświetnione obecnością przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury(Wiceminitrowie Olgierd Dziekoński i Piotr Styczeń) i Parlamentarzystów (Poseł Janusz Piechociński i Michał Wojtkiewicz).
Wręczono dyplomy i wyróżnienia.
Jako Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw zostałam uhonorowana "Dyplomem uznania za szczególny wkład w organizację Kongresu i za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju polskiego budownictwa".
Także Jerzy Krzekotowski otrzymał DYPLOM ZA WIBITNĄ DZIAŁALNOŚĆ EKSPERCKĄ.

Przewodniczący Kongresu Budownictwa Roman Nowicki podjął wszystkich uroczystym obiadem, w którym uczestniczył Prezes Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii dr Horst Riese oraz Sekretarz Generalny arch. Jerzy Królikowski. Omówiono możliwości współpracy międzynarodowej.
-
2008/02/13 11:28:09
Dziś 13 lutego 2008 r. wspólnie ze Stowarzyszeniem Damy Radę wyruszamy na Konferencję w Rzeszowie poświęconą zapobieganiu przemocy w rodzinie.

Poprzednia Konferencja na ten tamat odbyła się w Białymstoku.

Stowarzyszenie wspólnie z terenowymi władzami rządowymi i samorządowymi planuje odbycie takich konferencji we wszystkich województwach w Polsce.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/02/15 18:37:34
Debatę w Rzeszowie zorganizowane przez Stowarzyszenie DAMY RADĘ w dniu 14.02. 2008 r. prowadziła znana aktorka Anna Samosionek, która postanowiła zaangażować się w tę ważną akcję społeczną, sama będąc ofiarą przemocy ze strony byłego męża.

Wprowadzeniem do debaty był referat Beaty Mirskiej Prezesa Stowarzyszenia DAMY RADĘ, przedstawiający alarmujące wyniki badań zarówno Stowarzyszenia, jak i OBOP na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Uczestniczą w tych debatach osoby reprezentujący wszystkie instytucja zaangażowane w zwalczenie przemocy, w tym: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Pedagog Szkolny, Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej, Prokuratura, Sądy i Komornicy.

Podstawowe znaczenie ma odizolowanie sprawcy od ofiary.Sprawy o eksmisję toczą się bardzo długo, a następnie wyroki eksmisyjne orzekane na tej podstawie nie korzystają z pierwszeństwa realizacyjnego. Pojawia się też bariera związana z kosztami.
Najbardziej skuteczne jest więc nałożenie na sprawcę obowiązku opuszczenia mieszkania pod rygorem uchylenia orzeczenia o zawieszeniu wykonania kary pozbawienia wolności. Aż 90% sprawców to mężczyźni.

Osoba będąca w stanie kryzysowym z powodu przemocy w rodzinie potrzebuje pomocy natychmiastowej i to pomocy kompleksowej, w tym przede wszystkim pomocy prawnej i psychologicznej.
W programach szkoleń policji zagadnienia te znalazły się dopiero po interwencji Komisarza Rady Europy.
Stanisława Dętko Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Dębicy wskazała na takie negatywne zjawiska jak:
- zmuszanie ofiary do opuszczenia mieszkania, zamiast sprawcy,
- długie procedury „policyjno-sądowe”,
- niewystarczająca współpraca instytucji, nacechowana „spychologią”,
- brak koordynacji i wspólnego ustalania planu pracy z rodziną,
- brak szybkiego dostępu do bezpłatnej pomocy prawnej,
- brak wystarczającej liczby specjalistów,
- brak pomocy na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych,
- ograniczenie możliwości pomocy ofierze zmuszonej do chronienia się ucieczką z mieszkania wraz z małymi dziećmi do 3 miesięcy.

Bezbronność ofiar długotrwałej przemocy, prowadzi do tego, że one same dopuszczają się przemocy, niejako w obronie własnej. Ponad połowa kobiet, odbywających karę pozbawienia wolności ( w dużym odsetku - zabójczyń), to kobiety, które wcześniej były ofiarami przemocy w rodzinie.

Konieczna jest nowelizacja ustawy przez nałożenie na Państwo i organy samorządu terytorialnego obowiązku:
- wypłacania odszkodowania ofiarom przemocy, ciężko okaleczonych i skazanych na nieodwracalne inwalidztwo,
- wprowadzenia przyspieszonego trybu orzekania eksmisji w stosunku do sprawców przemocy,
- zapewnienia pomocy prawnej ofiarom przemocy, przez powołanie całodobowych poradni psychologicznych i prawnych,
- włączenie do przewidzianych w ustawie programów edukacyjnych także zarządców nieruchomości, będących w codziennym kontakcie z rodzinami,
- powołanie Centralnego Urzędu ds. Koordynacji Prac na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
-
2008/02/17 11:33:33
Kierownictwo Studiami Podyplomowymi Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami, a także wykłady dla studentów czwartego i piątego roku Prawa w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Lazarskiego zajmują mi wszystkie soboty i niedziele.

Do tego dr Horst Riese przygotowuje koncepcję uruchomienia w naszej Uczelni MBA w zakresie gospodarki nieruchomościami we współpracy z uczelnią berlińską, co dawałoby uprawnienia uznawane międzynarodowo.

Wszystko to jest fascynującym zajęciem, ale nadal czuję tęsknotę za czymś więcej.
Czy nie przesadzam?

Krystyna Krzekotowska
-
2008/03/11 12:10:50
W Rzeszowie i Kielcach problemy sygnalizowane były podobne problemy na konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenia DAMY Radę w Urzędach Marszałkowskich lub Wojewodzkich.
13 marca kolejna konferencja w Lublinie.
To naprawde ogromnie kształcące.
Krystyna Krzekotowska
-
2008/03/12 10:54:46
Warszawa, 07 lutego 2008 r.
LIST UCZESTNICZEK*
Konferencji Strategicznej organizacji pozarządowych i środowisk politycznych
działających na rzecz kobiet i polityki równego traktowania
skierowany do Premiera RP Donalda Tuska

Szanowny Panie Premierze,

W dniu 07 lutego 2008 roku odbyła się w Warszawie Konferencja Strategiczna kobiecych organizacji pozarządowych i środowisk politycznych, Co dalej po wyborach parlamentarnych w Polsce. Niezałatwione problemy i postulaty środowisk kobiecych. Celem konferencji było omówienie bieżącej sytuacji politycznej oraz wspólnej strategii działań na najbliższe lata.

Mimo, że organizacje kobiece od początku transformacji ustrojowej aktywnie uczestniczyły w tworzeniu niezależnego sektora organizacji pozarządowych, będącego filarem porządku demokratycznego, obecnie spotykają się z niezrozumiałym lekceważeniem ze strony Rządu RP, który nie odpowiada na ich postulaty.
Niepokoi nas protekcjonalny sposób postępowania Rządu RP, który prowadzi do wyłączenia kobiet z obszaru decyzji i partycypacji obywatelskiej.

W imieniu organizacji pozarządowych i środowisk politycznych, reprezentujących interesy kobiet w Polsce, oczekujemy wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań politycznych i prawnych gwarantujących równe traktowanie kobiet i mężczyzn w naszym kraju, zgodnych z dyrektywami Unii Europejskiej. Powyższy postulat winien być uznany za priorytetowe zadanie Polityki Państwa, co pozwoli na skuteczne egzekwowanie należnych nam praw konstytucyjnych.

W szczególności domagamy się:

1. W zakresie instytucjonalnych mechanizmów
- utworzenia konstytucyjnego Urzędu ds. Równego Traktowania wdrażającego i monitorującego politykę antydyskryminacyjną oraz ustanowienie jego wojewódzkich oddziałów, a także zapewnienia odpowiednich środków budżetowych na ich działalność.

Ten punkt został spełniony prawie równocześnie z listem skierowanym do Pana Premiera.
Brawo!
O innych postulatach poinformujemy niebawem.
Duże uznanie dla Red. Lisa, który w poniedziałkowym programie usyskał znakomity wynik dla kobiety jako Prezydenta. Poparcie sięgnęło przeszło 80%.
-
2008/03/12 14:57:50
Przed chwilą odjechała ekipa telewizji Polsat, która nakręciła z nami, jako ekspertami kilka odcinków informacyjnych na temat nowych praw członków spółdzielni mieszkaniowych.
Chodzi zwłaszcza o przekształcenia własnościowe, dla których nowe korzystne dla członków spółdzielni zasady obowiązują od czasu dokonanej w 2007 r. nowelizacji ustawy o spóldzielniach mieszkaniowych.
Emisja o godz. 20.40 w telewizji Polsatu Bisnes.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/03/12 15:55:22
LIST UCZESTNICZEK
Konferencji Strategicznej organizacji pozarządowych i środowisk politycznych
działających na rzecz kobiet i polityki równego traktowania
skierowany do Premiera RP Donalda Tuska

W imieniu organizacji pozarządowych i środowisk politycznych, reprezentujących interesy kobiet w Polsce, oczekujemy wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań politycznych i prawnych gwarantujących równe traktowanie kobiet i mężczyzn w naszym kraju, zgodnych z dyrektywami Unii Europejskiej. Powyższy postulat winien być uznany za priorytetowe zadanie Polityki Państwa, co pozwoli na skuteczne egzekwowanie należnych nam praw konstytucyjnych.

W szczególności domagamy się:

9. W zakresie zwalczania przemocy wobec kobiet:
- pełnego wdrożenia Krajowego Programu na Rzecz przeciwdziałania przemocy, monitorowania tych działań na szczeblu regionów i gmin
- wprowadzenia przepisów prawnych i wykonawczych dotyczących wydawania nakazu opuszczenia domu przez sprawcę przemocy;
- wprowadzenia efektywnych karnych i cywilnych środków prawnych dotyczących zakazu kontaktowania się sprawcy z ofiarą przemocy;
- wprowadzenia przyśpieszonych procedur dotyczących postępowania w sprawach o przemoc w rodzinie;
- zagwarantowania wyodrębnionych środków w budżecie na przeciwdziałanie przemocy i skutkom przemocy.

Ten punkt wymaga współpracy interdyscyplinarnej, którą w całej Polsce organizuje Stowarzyszenia DANY Radę przy współpracy ze Stowarzyszeniem Obywatelskich Inicjatyw. Tylko w marcu b.r. odbędą się 4 Konferencje w Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i i Łodzi. Relacje i komentarze w najbliższym czasie.
-
2008/04/02 17:23:34
7 Koferencji wojewódzkich już poza nami.
Następne już od przyszłego tygodnia.
Pan Premier zaprosił Panią Beatę Mirską Prezesa Stowarzyszenia Damy Radę - inicjatorkę tego ważnego przedsięwzięcia, na potkanie w poniedziałek 31.03. 2008 r.
Cieszy, że strona rządowa docenia tego typu inicjatywy obywateli.


Krystyna Krzekotowska
-
2008/04/10 15:57:56

W dniu 7 kwietnia 2008 roku delegacja polskich organizacji kobiecych spotkała się z Komisarzem ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej i Równego Traktowania Komisji Europejskiej. Spotkanie było zorganizowane w związku z brakiem reakcji rządu polskiego na postulaty organizacji kobiecych wypracowane podczas licznych konsultacji i konferencji strategicznej, w której uczestniczyło ponad 100 organizacji i wiele przedstawicielek środowisk kobiecych. W związku z zaistniałą sytuacją uczestniczki delegacji zwróciły się do Komisarza Spidli z prośbą o wdrażanie dyrektyw i standardów unijnych w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.
Komisarz oświadczył, że ten obszar spraw społecznych jest jednym z priorytetów UE. Poinformował, że Komisja w związku z opóźnieniami we wdrażaniu unijnych dyrektyw podjęła już stosowne kroki mające na celu zobligowanie rządu polskiego do jak najszybszego uchwalenia ustawy o równym traktowaniu oraz utworzenia rządowego mechanizmu monitorującego jej realizację. Konsekwencją niezastosowania się do wymagań UE może być wszczęcie postępowania przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Rozmawiano także o poszerzeniu dostępu organizacji kobiecych do środków finansowych na realizację programów w zakresie równego traktowania i edukacji obywatelskiej. Uczestniczki delegacji zwróciły także uwagę na nierespektowanie zasady Gender Mainstreaming we wdrażaniu programów i dystrybucji środków unijnych a także na ograniczony udział kobiet w absorpcji tych środków.

W trakcie spotkania omówiono możliwości dalszej współpracy Urzędu Komisarza z polskimi organizacjami kobiecymi. Komisarz Spidla przyjął skierowane do niego zaproszenie i zadeklarował wizytę w Polsce, której głównym celem będzie spotkanie z organizacjami i środowiskami kobiecymi.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Polskiego Lobby Kobiet udział wzięły:
· Centrum Praw Kobiet- Urszula Nowakowska
· Demokratyczna Unia Kobiet- Anna Z. Mackiewicz, Elżbieta Przychodzeń
· Dolnośląskie Forum Stowarzyszeń i Środowisk Kobiecych- Daria Mieszczanowicz
· Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny- Wanda Nowicka
· Liga Kobiet Polskich- Irena Halota
· Polskie Lobby Kobiet Renata Berent - Mieszczanowicz
· Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw Krystyna Krzekotowska
· Stowarzyszenie Współpracy Kobiet, NEWW Polska- Małgorzata Tarasiewicz


Kontakt: Renata Berent- Mieszczanowicz: renata.bm@wp.pl


-
2008/04/28 20:27:37
25 kwietnia 2008 r. na zaproszenie Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy uczestniczyłam razem z innymi członkami Zarządu Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw w otwarciu Amfiteatru art.bem.

Szczególnie owocne były rozmowy z burmistrzami i radnymi tej Dzielnicy oraz licznie przybyłymi radnymi z innych Dzielnic m. st. Warszawy.

Wiele gratulacji z tej inicjatywy, ważnej nie tylko dla mieszkańcówe Bemowa, a także dla mieszkańców całej Warszawy, odbierały zarówno władze Dzielnicy Bemowo, jak i przybyły na tę uroczystość Poseł Krzysztof Tyszkiewicz, który ma na tym polu wiele zasług jako dawny Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Dzielnicy Bemowo.
dr Krystynas Krzekotowska
-
2008/04/28 20:43:10
28 kwietnia 2008 r. Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zaprosiła nas na koncert Orkiestry Osób Niepełnosprawnych "MAZOWIA" w Teatrze Ateneum.

Założyciel Fundacji i twórca orkiestry dr Leszek Ploch zadedykował ten niezwykły i wzruszający koncert wszystkim przybyłym, z Kardynałem Glempem na czele, w obecności którego został uhonorowany wysokim odznaczeniem za swą charytatywną pracę z wybitnie uzdolnioną muzycznie młodzieżą,która mimo swej niepełnosprawności, w tej dziedzinie pokazała niezwykły kunszt, nagrodzony wielkimi owacjami.
Był to już 121 Koncert Orkiestry Osób Niepełnosprawnych, występującej na scenach krajowych i zagranicznych.
Z wielkim wzruszeniem po 10 latach od naszego ostatniego spotkania na koncercie w Berlinie (w czasie mojej pracy dyplomatycznej w Ambasadzie Polskiej W Berlinie) zauważyłam ogromny rozwój talentów młodzieży niepełnosprawnej, dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu wielkiego Człowieka, Muzyka i Doktora psychologii w jednej osobie.

dr Krystyna Krzekotowska


-
2008/04/28 20:47:10
Jutro 29 kwietnia 2008 r. razem z grupą zaangażowanych działaczy Stowarzyszenia "Damy Radę" wyruszam do Katowic, gdzie w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się kolejna już 9 Wojewódzka Konferencja w Urzędzie Marszałkowskim poświęcona zapobieganiu przemocy w Rodzinie.

Dokonałam też zgłoszenia na Kongres Obywatelski w Warszawie, wybierając blok tematyczny poświęcony szkolnictwu wyższemu.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/05/26 18:41:22
e.starzynska@piorin.gov.pl; ech@trybuna.com.pl; educator@wp.pl; edutkiewicz@gddkia.gov.pl; edward.witkowski@akuna.pl; ee@recht.uni-jena.de; egwiazdowicz@oil.org.pl; eichenhofer-jena@online.de; ekorzuch1@poczta.onet.pl; ela@linkpr.pl; elabacz@wp.pl; eleneurocaucho@ibz.pl; eleniewska@targowek.waw.pl; ege86@o2.pl; elwira.araszkiewicz@spoldzielnia.com.pl; e_korszewska@tlen.pl; energetyk@binet.com.pl; enexpn@pro.onet.pl; biuro@ability.com.pl; erida@erida.com.pl; eurokontakt@eurokontakt.com.pl; office@eurokontakt.com.pl; bpw@icpnet.pl; ewa.pilat@dziennik.krakow.pl; ewa.bednarek_wojtal@infor.pl; ewa.brodowska@link4.pl; ewa.pirat@dziennik.krakow; ewa.wierzbowska@fpe.pl; ewelina.stobiecka@haarmannhemmelrath.com; expand@ka.onet.pl; info@fundacjapolonia.pl; fahnenberg@supermedia.pl; bbfalandysz@op.pl; falinski@pohid.pl; federacja@fzzpkis.pl; ferstp@o2.pl; forum@v.pl; ForumBerlin@fes.de; forys@uoo.univ.szczecin.pl; fpi@oznaczenie-ce.pl; JFracz@kprm.gov.pl; g.juskiewicz@o2.pl; g.kepka@wp.pl; Gabriela.Leputa@pekao.com.pl; GALERIASYMBOL@OP.PL; gazeta@bielany.waw.pl; szymonpawlowski@gmx.de; vanmage@2a.pl; genczewska@notariusze.waw.pl; gjuskiewicz@02.pl; gjuskiewicz@tlen.pl; glilka@bakk.com; global.communication@wp.pl; bierutow@bierutow.pl; um@um.bielawa.pl; umboleslawiec@um.boleslawiec.pl; gmorawska@eurotel.tv; gmuller@op.pl; frost@netgate.com.pl; gecowek@go2.pl; gosiaaa22@poczta.onet.pl; gosias@magit.pl; gpacocha@poczta.onet.pl; grazyna.pietrzak@sejm.gov.pl; grochow@rokita2000.com.pl; grom.hp@neostrada.pl; gross1@wp.pl; GrupaPWPW@pwpw.pl; r.grupinski@lazarski.pl; grzegorz@staniszewski.waw.pl; g.gauden@rzeczpospolita.pl; redakcja@efakt.pl; grzegorz.brychczynski@wp.pl; grzegorz.olszowka@studiopetit.com; grzegorz@staniszewski.waw.pl; gs@infor.pl; Halina.Trochimiuk@interia.pl; handlowy.pl@hochtief.de; hanna.mazurowska.hm@bayer-ag.de; hdzwonkowski@poltax.pl; informacje@polsat.com.pl; herba.light.ziolki@neostrada.pl; jas6k635@idl.net; hotelpolaris@hotelpolaris.pl; i.raszke@religa.pl; i.serkis@municipium.com.pl; i.winiewska@poczta.fm; iei@iei.org.pl; ifg-berlin@rz.hu-berlin.de; ika_s@poczta.onet.pl; ikleniewska@02.pl; studiumprawo@op.pl; ilonka320@op.pl; k.taszycka@polferries.pl; info@archetrans.de; info@coib.com.pl; info@csm.org.pl; info@hiegel.de; info@kancelaria-law.pl; info@nowa-edukacja.com.pl; info@saniform.com.pl; info@sbm-osiedlekabaty.com.pl; informacje@vippress.pl; infowawa@filar.pl; integritas@poczta.onet.pl; ikleniewska@interia.pl; irena@holidajtravel.pl; irmina.bakuniak@sejm.gov.pl; isnar@org.pl; isnr@org.pl; isp@isp.org.pl; italianistyka.wn@uw.edu.pl; ivex@pol.pl; iw_anka@wp.pl; iwogor@mg.gov.pl; iwona.raszke@hipokrates.org; izbarimp@fund.org.pl; janusz@korwin-mikke.pl; j.lesniewicz@stolbau-eko.pl; J.Manka@tvn.pl; j.tatko@wp.pl; j.ziemkiewicz@lazarski.pl; j_rynowiecka@onet.pl; jaroslaw-jablonski@wp.pl; jacek.bienkunski@wariograf.pl; Jacek.Gorski@pwp.pl; jadwisin@neostrada.pl; bndyrekt@bn.org.pl; dral@nw.senat.gov.pl; jzoledzi@wp.pl; jakub.sito@rdc.pl; jams@sadyba.elartmet.pl; europol@skynet.be; jan.sposob@xl.wp.pl; jan_bag@poczta.onet.pl; kocia_dusza@o2.pl; janeczko@notariusze.waw.pl; skalkowski@kalejdoskop.art.pl; jaranowski@go2.pl; jaroslaw.jobda@telekomunikacja.pl; jaroslaw.szanajca@domdevelopment.com.pl; jarpolpl@polbox.pl; jarusg@yahoo.com; jasio17@poczta.fm; jdf@cupr.com.pl; jerzy.brzezinski@interia.pl; jerzy.ranis@poczta.onet.pl; Jerzy.Szczesny@de.eylaw.com; jerzylech@pro.onet.pl; jglebko@wp.pl; jan@lsv-berlin.de; joandawn@wp.pl ; joandawn@wp.pl; jsieniawska@batory.org.pl; joannastrzemieczna@plusnet.pl; joanna.staniulis@diplo.de; jhorak@lazarski.pl; j.horak@lazarski.pl; koncept_1@yahoo.com; jolanta.grzeskowiak-kowalewska@pkobp.pl; jopex@jopex.com.pl; jpruski@op.pl; j.bolek@wp.pl; justyna.madejska@urpl.gov.pl; azyzman@gazeta.pl; a.stefanska@rp.pl; a.stefanska@wp.pl; a_sztetyllo@parp.gov.pl; abinczyk@art-media.com.pl;
Oto maile ludzi dobrej woli, do których wysłałam apel Stowarzyszenia Damy Radę o zapalenie w dniu 29.05. 2008 r. godz. 21.00 światła w oknie na znak solidarności i gotowości pomocy dla ofiar przemocy.
-
2008/05/30 10:29:24
Poniżej przekazuję zaproszenie - miałam zaszczyt osobiście na ten temat rozmawiać z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą i jestem pełna podziwu i uznania, że naszą propozycję patronowania akcji pomocy dzieciom przyjął w "jednej chwili".
dr Krystyna Krzekotowska

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJE PRASOWĄ


Na zaproszenie Beaty Mirskiej Prezesa Stowarzyszenia DAMY RADĘ, Pan Lech Wałęsa Prezydent RP wyraził gotowość objęcia swym patronatem społecznej akcji w obronie dzieci, dotknietych przemocą domową pt.: W obronie Cypiska.

Stowarzyszenie i wszyscy ludzie dobrej woli, którzy tę akcję wspierają są przekonani, że tylko wspólnie z Panem Lechem Wałęsą, powstrzymamy swoistą "wojnę domową" i krwawe żniwo przemocy domowej, skierowanej przeciwko bezbronnym dzieciom, co jest zadaniem równie trudnym i ważnym, jak dokonane pod przywództwem Lecha Wałęsy, pokojowe przeprowadzenie Polaków do Wolnej Polski, co słusznie zostało uhonorowane pokojową nagrodą Nobla.

Zapraszamy na wspólną konferencję prasową Pana Prezydenta Lecha Wałęsy i Stowarzyszenia Damy Radę, która odbędzie się w dniu 31.05. 2008 r. o godz. 15.00 w Auli nr 130 Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie.

Współorganizatorem spotkania jest Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego i Centrum Studiów Podyplomowych tej Uczelni.
Uczelnia Łazarskiego jako pierwsza w kraju - dostrzegła potrzebę wzbogacenia programu kształcenia zarządców nieruchomości i innych specjalistów w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami,
o problematykę zapobiegania przemocy domowej w zarządzanych budynkach, dla uwrażliwienia absolwentów Uczelni i Studiów Podyplomowych w tej dziedzinie, na sprawowanie zarządu osiedlami mieszkaniowymi w sposób przyjazny rodzinom i dzieciom.

Wsparcie naszej akcji przez polskie media jest i będzie ważnym elementem, który pozwoli nam zmienić społeczne podejście do tego problemu.

Nie zgadzajmy się na krzywdzenie dzieci!
Pomóżmy im! Razem Damy Radę!

Z poważaniem

Beata Mirska

Prezes Stowarzyszenia Damy Radę
naprawdę Człowiek wielkiego serca.
-
2008/06/02 21:09:06
Obecne problemy nieruchomości warszawskich

przejętych Dekretem Bieruta.

Kontrowersyjny stan prawny i praktyka
w dniu 3 czerwca 2008 (wtorek), o godz. 11.00, w sali B,
w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie, ul. Foksal 3/5

Zaproszeni Goście Honorowi:

- Premier RP Donald Tusk
- Minister Skarbu Krzysztof Łaszkiewicz
- Poseł Parlamentu Europejskiego, Premier Jerzy Buzek
- Marszałek i Wicemarszałkowie Parlamentu RP- Posłowie i Senatorowie Warszawy
- Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
- Sekretarz Stanu Julia Pitera
- Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski
- Przewodniczący i Radni Rady Warszawy
oraz Dziennikarze Prasy, Radia i Telewizji
Program:

11.00 11.10 Otwarcie: Artur Łączyński, Zrzeszenie DEKRETOWIEC .
11.10 11.20 Stanowisko Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Rewindykacyjnych w sprawie reprywatyzacji (Mirosław Szypowski, Przewodniczący Rady Krajowej OPOR) .
11.20 11.30 Czy grunty warszawskie powinna objąć ustawa reprywatyzacyjna ? (mec. Roman Nowosielski, Sędzia Trybunału Stanu).
11.30 11.40 Dekret Bieruta i jego realizacja (Aleksander Grabiński, Zrzeszenie Dekretowiec).
11.40 11.50 Bezprawie prawem w obecnej Rzeczypospolitej Polskiej .
(Ewa Latoszek, Stowarzyszenie Mieszkańców Warszawy Warszawiak) .
11.50 12.00 Kontrowersyjne uchwały Rady m.st. Warszawy i ustawy parlamentarne. Propozycje Zrzeszenia Dekretowiec dotyczące zwrotu nieruchomości Warszawskich.Projekt Uchwały Rady m.st. Warszawy, Projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościam (dr Ewa Wierzbowska, Zrzeszenie Dekretowiec).
12.00 12.10 Aktualne możliwości prawne zwrotu nieruchomości warszawskich w naturze korzyści ekonomiczne dla Polski i m.st. Warszawy (dr Krystyna Krzekotowska, specjalista prawa mieszkaniowego, vice Prezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw).
12.10 12.20 Projekt ustawy reprywatyzacyjnej dot. gruntów warszawskich założenia i propozycje Zrzeszenia Dekretowiec (Artur Łączyński, Zrzeszenie Dekretowiec)
12.20 Wystąpienia zaproszonych gości, dyskusja.


-
2008/06/02 21:18:35
Reprywatyzacja nieruchomości warszawskich - uwarunkowania prawne, ekonomiczne i społeczne
Reprywatyzacji, a więc zwrotu nieruchomości na rzecz poprzednich właścicieli można dokonać trzema drogami:
- w trybie uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej, której projekt jest właśnie przygotowywany przez Rząd RP, a więc nie będzie przedmiotem rozważań w ramach tego opracowania,
- w trybie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami lub
- w trybie uchwalenia uchwały Rady m. st. Warszawy.
Reprywatyzacja w trybie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami

Reprywatyzacja w tym trybie wymagałaby nowelizacji art. 34 ustawy dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( Dz. U. z 2004 r. nr 261 poz. 2603, z poźn. zm.).
Przepis ten powinien przewidywać możliwość przywrócenia własności właścicielom lub ich spadkobiercom, którzy zostali pozbawieni własności nieruchomości na podstawie przepisów dekretu z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy (Dz. U. nr 50, poz. 279), a które obecnie są własnością m. st. Warszawy lub Skarbu Państwa (z chwilą złożenia przez wymienionych właścicieli lub spadkobierców oświadczenia woli obejmującego zgodę na przywrócenie własności).

Zwrot nieruchomości w tym trybie nie dotyczyłby nieruchomości sprzedanych, lub przekazanych w użytkowanie wieczyste innym podmiotom. Projekt ustawy nowelizującej został przygotowany przez Zrzeszenie "Dekretowiec".

Reprywatyzacja w trybie uchwały Rady m. st. Warszawy.

Ta forma reprywatyzacji funkcjonowała na terenie gminy Warszawa Bielany i mogłaby być rozszerzona na całą Warszawę.

Projekt stosownej uchwały został przygotowany również przez Zrzeszenie "Dekretowiec", po uwzględnieniu uwag zawartych w ekspertyzie prawnej z dnia 5 marca 2008 r., na zlecenie biura Rady m. st. Warszawy przez Zespół Ekspertów, w tym prof. Michała Kuleszę.
Polegałoby to na wyrażeniu przez Radę m. st. Warszawy zgody na bonifikatę udzielaną przy sprzedaży nieruchomości stanowiących własność m. st. Warszawy na rzecz poprzednich właścicieli lub ich spadkobierców pozbawionych praw własności tych nieruchomości przepisami dekretu z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy.

W ekspertyzie tej trafnie stwierdzono, że obecnie obowiązujące regulacje ustawy o gospodarce nieruchomościami są całkowicie wystarczające dla realizacji celów reprywatyzacji gruntów warszawskich, w tym zbycia ich na rzecz poprzednich właścicieli lub ich następców prawnych z zastosowaniem takiej bonifikaty, że w praktyce poprzedni właściciel musiałby zapłacić do kasy miasta symboliczną złotówkę za jej nabycie. Wystarczy bowiem, że w przypadku zbywania takiej nieruchomości przez gminę poprzedni właściciele lub ich spadkobiercy zgłoszą wnioski o jej nabycie w drodze przysługującego im pierwszeństwa wraz z oświadczeniem, że wyrażają zgodę na cenę ustaloną zgodnie z ustawą, a Prezydent m. st. Warszawy udzieli im odpowiednio wysokiej bonifikaty od ustalonej ceny, po uprzednim uzyskaniu zgody Rady m. st. Warszawy na jej udzielenie.

Obydwie proponowane przez Zrzeszenie "Dekretowiec" formy reprywatyzacji umożliwią, bez żadnych nakładów finansowych, przeprowadzenie częściowej reprywatyzacji w odniesieniu do najbardziej poszkodowanej grupy Obywateli Warszawy, właścicieli nieruchomości warszawskich, w formie zwrotu w naturze tych nieruchomości, które były przejęte na mocy dekretu z dnia 26 października 1945 r o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy, a obecnie znajdują się we władaniu m. st. Warszawy lub Skarbu Państwa. Zmiany te mogą być przeprowadzone szybko, nie czekając na opracowanie i uchwalenie skomplikowanej Ustawy Reprywatyzacyjnej, wymagającej długiego czasu i wiążącej się z ogromnymi nakładami państwa na wypłatę odszkodowań.
Apel w tej sprawie wystosowała także Rada m. st. Warszawy w dniu 22 listopada 2008 r. do władz Rzeczpospolitej Polski.
-
2008/06/02 21:24:58
Reprywatyzacja gruntów i budynków w Niemczech

Jak podkreśla Ekspert Europejski dr Horst Riese, po zjednoczeniu Niemiec w 1989 r. jednym z centralnych problemów było to, jak postępować z upaństwowioną własnością prywatnych właścicieli. Była to przy tym kwestia wzbudzająca wiele emocji. Chodziło bowiem o zagadnienie, mające znaczenie dla szerokich kręgów społecznych zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie Niemiec.

Po latach funkcjonowania NRD dla wielu ludzi na Wschodzie pojawiła się obawa, czy będzie im wolno nadal pozostać w zajmowanych mieszkaniach. Czy utracą mieszkania, w których tak długo mieszkali i żyli, w które inwestowali i na rzecz których poświęcili wiele własnej pracy. Czy wszystko to mają utracić?

Z kolei ludzie z Zachodu stawiali sobie pytanie, czy własność nieruchomości, która została im bezprawnie odebrana będzie na zawsze utracona?
Widzimy więc, że wszystko to, co obecnie przeżywają polscy obywatele było wcześniej doświadczeniem w Niemczech. Zwłaszcza właściciele nieruchomości Warszawskich, którzy je utracili po wojnie, a także właściciele nieruchomości położonych w innych miastach odczuwają pozbawienie ich własności jako wielką niesprawiedliwość.

Debata, jaka odnośnie tej kwestii miała miejsce w Niemczech zakończyła się uchwaleniem ustawy, której założenia ówczesny kanclerz Helmut Kohl ujął w krótkim zdaniu: Zwrot w naturze przed odszkodowaniami. Jeszcze dziś nie wszystkie sprawy zostały załatwione. Ciągną się nadal niektóre sprawy sporne. Chodzi przy tym głównie o obawę, aby nie zakłócić socjalnego spokoju. Temat ten jest stale aktualny. W lutym b.r. pojawiło się rozstrzygnięcie Landu Brandenburgii, związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe z grudnia 2007 r., że nieruchomości podlegają zwrotowi na rzecz poprzednich właścicieli, jeżeli udowodnią oni że mają w tym uzasadniony interes prawny. Land Brandenburgii doprowadził do wykazania siebie jako właściciela gruntów w księdze wieczystej. W wyniku sporu sądowego Sąd Najwyższy ocenił to postępowania jako naruszające prawo i nakazał skorygowanie wpisu.
Obecnie Land Barandenburgii będzie dążył do skorygowania tego typu wpisów w księdze wieczystej i będzie dokonywał zwrotu nieruchomości na rzecz poprzednich właścicieli lub ich spadkobierców. Szczególnie wiele spraw sądowych dotyczyło b. obywateli NRD, którzy domy lub działki gruntu nabyli od Państwa. Najbardziej znany był przypadek domu Premiera Brandenburgii Stolpego.

Podstawą prawnych regulacji w tym zakresie jest ustawa dotycząca trybu zwrotu majątków (das Vermögenszuordnungsgesetz). Zakreślała ona termin, w którym należało zgłosić roszczenie o zwrot majątku, po upływie którego zwrot nie był już możliwy. Zwrot w naturze był wykluczony w przypadkach, gdy na prywatnej działce została wybudowana szkoła, szpital lub osiedle mieszkaniowe. Wówczas wchodziło w grę wyłącznie odszkodowanie pieniężne. Roszczenie musiało być poparte dokumentami (umowa kupna, wyciągi z księgi wieczystej, czy decyzja o pozbawieniu własności).

Większość spraw została prawidłowo i ku zadowoleniu obywateli załatwiona przez urzędy. Z pewnością nie w każdym przypadku. Dziś można już stwierdzić, że w Niemczech zakończony został ów skomplikowany proces zwrotu nieruchomości dawnym właścicielom.

Dla stosunków w Polsce można polecić - stwierdza Horst Riese - rozwiązanie, aby w żadnym wypadku nie sankcjonować dawnego państwowego bezprawia. Państwo powinno wręcz wykorzystać zainteresowanie dawnych właścicieli, dla przywrócenia starym budynkom ich dawnej świetności. Nawet jeśli odzyskane nieruchomości zostaną potem sprzedane, to także ich nabywcy będą w nie inwestować. Gminy nie są na ogół w stanie unieść ciężaru tego typu inwestycji.

Inwestycje dawnych właścicieli, spadkobierców lub nowych nabywców bardziej przysłużą się rozwojowi gmin i m. st. Warszawy niż abstrakcyjna wartość majątku, który znalazł się w gestii gmin na wątpliwej podstawie prawnej.-
2008/06/02 21:31:55
Reprywatyzacja powinna doprowadzić do usunięcia, w zakresie obecnie możliwym, skutków dekretu z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy (Dz. U. nr. 50 poz.279 ), który naruszając konstytucyjną ochronę własności pozbawił obywateli Warszawy prawa własności nieruchomości.
Warto przypomnieć, że na podstawie tego dekresu, zwanego dekretem Bieruta, ( sprzecznego zarówno z podówczas obowiązującą Konstytucją z 1935 r. jak i obecnie obowiązującą Konstytucją RP ) pozbawiono własności także tych właścicieli, których budynki nie uległy zniszczeniu w czasie działań wojennych. Było to sprzeczne z celem ( ratio legis) dekretu, którym miało być umożliwienie przeprowadzenia odbudowy stolicy i dalszej jej rozbudowy , zgodnie z potrzebami Narodu (art.1).
Konstytucja RP wprowadza zasadę, że przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, czyli że organy są uprawnione i zobowiązane do niestosowania ustaw z nią sprzecznych (wyrok NSA z 9.10.1998 r. II S.A. 1246/98).

W świetle Europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, nikt nie może być pozbawiony swojej własności, chyba że w interesie publicznym i na warunkach przewidzianych przez ustawę oraz zgodnie z podstawowymi zasadami prawa międzynarodowego To postanowienie Konwencji powinno stanowić podstawową dyrektywę interpretacyjną przepisów zarówno dla władzy wykonawczej, ustawodawczej, jak i sądowniczej (Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 15 kwietnia 1992 r. , IV S.A. 112/92, ONSA 2/93, poz. 40).

Także Trybunał Konstytucyjny w 1996 r. uznał, że byli właściciele tzw. gruntów warszawskich nie zostali potraktowani przez władze publiczne w sposób zgodny z zasadami sprawiedliwości społecznej oraz z zasadą ochrony zaufania do państwa i stanowionego przezeń prawa.

Szybkie przeprowadzenie reprywatyzacji zapobiegnie zwiększaniu skali odszkodowań, które w następstwie prowadzonej obecnie nadal sprzedaży warszawskich nieruchomości dawnych właścicieli osobom trzecim /najemcom, dzierżawcom /, musiałyby być wypłacane właścicielom, a tym samym zmniejszy obciążenie finansowe ogółu obywateli.
Reprywatyzacja w naturze nie pociągnie to za sobą żadnych obciążeń finansowych m. st. Warszawy ani Skarbu Państwa, a przeciwnie przyczyni się do zmniejszenia dotychczasowych obciążeń tych podmiotów m.in. z tytułu kosztów zarządzania i utrzymania starych i zdewastowanych budynków przez trwającą dziesięciolecia tzw. publiczną gospodarkę nieruchomościami.

Umożliwi to racjonalną rewitalizację zniszczonych zasobów mieszkaniowych i zwiększy podaż lokali, przyczyniając się w dalszej perspektywie do obniżenia czynszów i cen mieszkań na rynku warszawskim, a więc będzie korzystne także z punktu widzenia zaspakajania potrzeb mieszkaniowych.

Zatem rozwiązania te nie tylko nie spowodują społecznych konfliktów, ale przeciwnie będą sprzyjać eliminowaniu tego typu konfliktów, jakie obecnie powstają między prywatnym właścicielem a najemcami w sytuacji, gdy odzyskiwanie nieruchomości ma charakter wyjątku, nie zwiększającego w sposób istotny podaży mieszkań.

Zarazem zniwelowane zostanie niebezpieczeństwo wnoszenia przez Obywateli roszczeń przeciwko Polsce do Trybunału w Strasburgu, a tym samym ryzyko ekonomiczne dla Polskich Obywateli i Podatników, nie mówiąc już o bezcennej wartości, jaką jest prestiż Polski i Polaków w Europie i na świecie.

Reprywatyzacja uwiarygodni proklamowaną politykę i strategię społeczno- gospodarczą nowych władz Państwa Polskiego, w której tak wysoką rangę nadaje się zaufaniu Obywateli do władzy, ochronie własności i przyjaznemu Obywatelom sprawowaniu zarządu w skali kraju i poszczególnych miast oraz gmin.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/06/05 12:05:48
DZIECKO NIE OBYWATEL!!!

Art. 40.
Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych. (konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej).
Stowarzyszenie Damy Radę wyraża swoje oburzenie dla słów wypowiedzianych przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyzwolenie na cielesne karanie dzieci jest łamaniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Pada z naszej strony pytanie : Czy dziecko nie jest obywatelem skoro nie przysługują mu wszystkie konstytucyjne prawa?
Czy Pan Rzecznik da również przyzwolenie na karcenie staruszków , zdziecinniałych z powodu podeszłego wieku i choroby , tak profilaktycznie, dla ich dobra?
Domagamy się aby Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśnił nam od jakiego wieku człowiek zaczyna być obywatelem i od kiedy przysługują mu prawa zagwarantowane konstytucyjnie.
Po opublikowaniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich otrzymujemy mnóstwo telefonów z całej Polski z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Zwracamy się do mediów z prośba o pomoc w odpowiedzi na te pytania.

Z poważaniem
Prezes Stowarzyszenia Damy Radę
Beata Mirska

P.S. Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw popiera powyższy protest.


-
2008/06/05 21:16:31
Dobre prawo dla kobiety i rodziny w Polsce i w Unii Europejskiej - Ogólnopolska Konferencja w Sali Kolumnowej Sejmu pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w dniu 4 czerwca 2008 r.


W panelu "Kobieta wobec przemocy domowej" Prezes Stowarzyszenia Damy Radę Beata Mirska oraz dr Krystyna Krzekotowska poinformowały m. in. o dorobku kilkunastu Konferencji w Urzędach Marszałkowskich i Urzędach Wojewódzkich, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Damy Radę.
Dostarczyły one informacji od osób najbardziej kompetetnych o potrzebie zmian ustawiodawczych - Stowarzyszenie ma więc opartą o społeczne konsultacje wiedzę na ten temat oraz dysponuje specjalistami w tej dziedzinie.
Padła deklaracja o gotowości wykorzystania tej wiedzy w pracach legislacyjnych Sejmu RP.

W poniedziałek 9 czerwca będziemy jako przedstawiciele organizacji pozarządowych ponownie zaproszone na rozmowy z Panem Premierem Donaldem Tuskiem, który wyraził pełną determinację wykorzystania wiedzy i zaangażowania organizacji pozarządowych do ulepszenia prawa i zintensyfikowania walki z przemocą domową.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/07/07 11:52:26
SZCZĘŚLIWA RODZINA WOLNA OD PRZEMOCY
(Konferencja w Olsztynie w dniu 23.06. 2008 r. zorganizowana przez Stowarzyszenie DAMY RADĘ, przy współpracy z Wojewódzkim Pełnomocnikiem Zarządu ds. Wdrażania Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
oraz Krajową Radą Komorniczą

Poparcia udzielili :
Pan Premier Donald Tusk
Pan Prezydent Lech Wałęsa

Honorowym Patronatem cykl konferencji wojewódzkich objęli:

Pani Elżbieta Radziszewska Sekretarz Stanu
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Pan Jarosław Duda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej
Pani Elżbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego
Pan Krzysztof Pater Minister Pracy i Polityki Społecznej w 2004 r,
Pani Jolanta Kluzik - Rostkowska Minister Pracy i Polityki Społecznej w 2007 r.

Honorowym Patronatem konferencję w Olsztynie objął także
Pan Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Po otwarciu konferencji przez Panią Beatę Mirską Prezesa Stowarzyszenia Damy Radę i Michała Tatarka Wojewódzkiego Pełnomocnika Zarządu ds. Wdrażania Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, podstawę debaty stanowiło omówienie badań OBOP wykonanych na zlecenie MPiPS i badań Stowarzyszenia "Damy Radę ( Prezes Stowarzyszenia Damy Radę Pani Beata Mirska) oraz wystąpienia:
- p. Michała Tatarka Pełnomocnika Zarządu Woj. Warmińsko Mazurskiego, przedstawiciela Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,
- przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji,
- Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
- Prokuratury Okręgowej,
- Sądu Okręgowego,
- Służby Więziennej oraz
- Izby Komorniczej.

Skutki społeczne, ekonomiczne i prawne przemocy w rodzinie zostały przedstawione w referatach Pana dr Horsta Riese - Eksperta Europejskiego ( Zapobieganie przemocy w rodzinie a prawo mieszkaniowe w państwach europejskich) oraz Pani dr Krystyny Krzekotowskiej Vice-prezesa Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw ( Eksmisja z lokalu z powodu przemocy).

Cennym nowym elementem współpracy służb na terenie tego województwa było włączenie do współpracy zarządców nieruchomości.
Podobnie jak w innych województwach, pojawił się problem braku wystarczającej interdyscyplinarnej współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości. Za największy sukces uznano więc, że na tym terenie udało się dotrzeć do najtrudniejszej, ale jakże ważnej grypy decydentów, jaką są sędziowie i prokuratorzy.
Przedstawiciele tych grup zawodowych również także na innych Konferencjach Wojewódzkich wyrażali gotowość i potrzebę współpracy interdyscyplinarnej w tym zakresie, której nie zapewnia im się w ramach resortowego sytemu doskonalenia.
Konieczne byłoby zatem sięgniecie do wzorów europejskich, w tym Europejskiej Akademii Prawa, która funkcjonuje w Niemczech dla starych państw członkowskich, a mogłaby i powinna być uruchomiona w Warszawie, dla zaspokojenia znacznie większych potrzeb w w tzw. krajach nowych, które muszą wszak nadrobić znaczne opóźnienia.

W podsumowaniu prowadzące Konferencje Beata Mirska i dr Krystyna Krzekotowska podkreśliły, że wnioski z tej Konferencji będą wykorzystane w podjętych już pracach rządowych poświęconych nowelizacji ustawy o zapobieganiu przemocy w rodzinie oraz szeregu innych ustaw w tym prawa mieszkaniowego, do których Pan Premier Donald Tusk w szerokim zakresie włączył organizacje pozarządowe.
Postulaty zgłoszone na Konferencjach Wojewódzkich, w tym postulat Europejskiej Akademii Prawa będą natomiast przedstawione na ogólnokrajowej Konferencji, którą zorganizuje Stowarzyszenie DAMY Radę w Warszawie oraz na najbliższej Konferencji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/07/07 12:00:21
Konferencja Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, Stowarzyszenia Damy Radę i Centrum Kształcenia Podyplomowego Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (w dniu 31.05. 2008 r.)

Na zaproszenie Beaty Mirskiej Prezesa Stowarzyszenia DAMY RADĘ, Pan Lech Wałęsa Prezydent RP wyraził gotowość objęcia swym patronatem społecznej akcji w obronie dzieci, dotkniętych przemocą domową pt.: W obronie Cypiska.

Stowarzyszenie i wszyscy ludzie dobrej woli, którzy tę akcję wspierają są przekonani, że wspólnie z Panem Lechem Wałęsą, można i należy powstrzymać swoistą "wojnę domową" i krwawe żniwo przemocy domowej, skierowanej przeciwko bezbronnym dzieciom, co jest zadaniem równie trudnym i ważnym, jak dokonane pod przywództwem Lecha Wałęsy, pokojowe przeprowadzenie Polaków do Wolnej Polski, co słusznie zostało uhonorowane pokojową nagrodą Nobla.
Współorganizatorem spotkania było Centrum Studiów Podyplomowych tej Uczelni, które na spotkanie z Lechem Wałęsą zaprosiło absolwentów Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomości oraz Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami.
Uczelnia Łazarskiego jako pierwsza w kraju - dostrzegła potrzebę wzbogacenia programu kształcenia zarządców nieruchomości i innych specjalistów w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami, o problematykę zapobiegania przemocy domowej w zarządzanych budynkach.
Absolwenci trzeciej edycji Studiów Podyplomowych w tej dziedzinie są dzięki temu uwrażliwieni na sprawowanie zarządu osiedlami mieszkaniowymi w sposób przyjazny rodzinom i dzieciom.


-
2008/07/07 12:07:49
Przemoc w rodzinie zareaguj, nie bądź obojętny
Konferencja w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w dniu 25 czerwca 2008 r.

Po otwarciu konferencji przez Panią Jolantę Federak Ministra Pracy i Polityki Społecznej podstawą debaty były następujące referaty:
- Działania Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie (Pan Jarosław Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Krajowy Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie),
- Propozycje zmian do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Krajowego Programu (Pani Krystyna Wyrwicka, Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej), - Prezentacja badań empirycznych (Pani Urszula Krassowska Lider Sektora Badań Społecznych i Politycznych TNS OBOP, Pani Agata Zadrożna, Konsultant Sektora Badań Społecznych i Politycznych TBS OBOP),
- Realizacja zadań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Pani Elżbieta Rusinak, Naczelnik Wydziału ds. Profilaktyki i Współpracy ze Społeczeństwem w Departamencie Bezpieczeństwa Publicznego, oraz Główny Specjalista w tym Departamencie Pani Marta Jankowska- Oklejak), - Realizacja Zadań Policji w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (Pan Podinspektor Marek Walczak, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji),
- Działania Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (Pan Krzysztof Mycka, Naczelnik Wydziału Kurateli w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości).

Kolejna grupa referentów przedstawiała przykłady dobrych praktyk (Pani Celina Uherekl-Biernat, kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, Pani Maria Dekert, wicedyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej Oratorium w Stalowej Woli, Pani Karolina Lewandowska, koordynator programu Dobry rodzic dobry start w Fundacji DZIECI NICZYJE. Uczestnicy dyskusji wyrazili poparcie dla inicjatyw Pani Minister Jolanty Federakk oraz Pani Dyr. Krystyny Wyrwickiej, dotyczących zmiany ustawy o zapobieganiu przemocy i zaciesnieniu współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Dr Krystyna Krzekotowska poinformowała o bogatym plonie Stowarzyszenia Damy Radę, które pod kierunkiem Pani Beaty Mirskiej Prezesa Stowarzyszenia zgromadziła doświadczenia i postulaty z Konferencji odbytych w Urzędach Marszałkowskich i Wojewódzkich w całym Kraju. W nawiązaniu do wystąpienia Pana Sędziego Krzysztofa Mycka z Ministerstwa Sprawiedliwości, podniesiona została potrzebę wyjścia naprzeciw postulatom środowiska i zorganizowania nowej formy interdyscyplinarnej współpracy i doskonalenia zawodowego w ramach Europejskiej Akademii Prawa i Administracji, która powinna powstać w Warszawie dla potrzeb wszystkich nowych Państw członkowskich.
Polska, tak jak i inne nowe państwa członkowskie ma bowiem - jak podkreśliła Pani Elżbieta Radziszewska Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - do nadrobienia w interesującej nas tu dziedzinie wieloletnie opóźnienia.
Zgłoszono też postulat włączenia do Programu Ministra Infrastruktury, gdyż nowelizacja prawa mieszkaniowego i rozwój budownictwa na potrzeby rodzin zagrożonych przemocą, to jeden z ważnych elementów skutecznego zwalczania przemocy w rodzinie.
-
2008/07/07 12:21:03
Andrzej Kulągowski (Wiceprezes KRK ), Iwona Karpiuk-Suchecka (Rzecznik Prasowy KRK)
Skuteczność egzekucji alimentów i eksmisji sprawców przemocy w świetle nowych przepisów (Konferencja w dniu 12.06. 2008 r.)
W konferencji uczestniczyła Beata Mirska Prezes Stowarzyszenia Damy Radę i dr Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw.

Ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów wchodzi w życie 1 X 2008 r. Zakłada powrót Funduszu Alimentacyjnego, wprowadza też nowe instytucje. Zwiększa obowiązki gminy to ona będzie teraz wypłacać świadczenia alimentacyjne za niepłacących rodziców, a nie ZUS. Brak jednak uregulowań, mogących usprawnić egzekucję komorniczą. Konieczne jest również uszczegółowienie przepisów, dotyczących obowiązku zapewnienia lokali zastępczych i pomieszczeń tymczasowych przez gminy, wraz z określeniem finansowania. Obecne prawo czyni eksmisje bezskutecznymi.
Komornik jest pierwszym organem, reagującym w przypadku niepłacenia alimentów przez osoby do tego zobowiązane. Krajowa Rada Komornicza już w ubiegłym roku postulowała wpisywanie przez sądy danych identyfikacyjnych dłużników (NIP, PESEL, numer dowodu osobistego) do tytułów egzekucyjnych. Jest to możliwe w przypadkach, gdy dłużnik stawia się na rozprawę . Powyższe dane są podstawą do identyfikacji osoby a pośrednio jej dochodów czy majątku. Komornik jest organem egzekucji państwowej i działa według procedur prawnych, nie dysponuje takimi narzędziami wywiadowczymi, jak na przykład agencje detektywistyczne. Kluczowa dla skuteczności egzekucji alimentów jest likwidacja szarej strefy. Bazą informacji o możliwościach finansowych dłużników są dla komorników głownie: ZUS (poświadczenie zatrudnienia), urzędy skarbowe, częściowo banki (o ile wiadomo, w którym z nich dłużnik ma konto).W przypadku egzekucji bezskutecznej (czyli niewyegzekwowania pełnej należności alimentacyjnej przez dwa ostatnie miesiące), osoba uprawniona może złożyć wniosek o podjęcie działań do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Do wniosku dołącza zaświadczenie od komornika o bezskuteczności (z podaniem jej przyczyn i opisem podejmowanych przez niego działań). Komornik musi je wydać w ciągu 14 dni. Prawo do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego przyznawane jest w urzędzie gminy lub miasta. Kwoty odzyskane w tym czasie przez komornika są przekazywane do gminy, która zwraca je w następującej kolejności: (1) Fundusz Alimentacyjny, (2) zaliczka alimentacyjna, (3) wierzyciel, (4) likwidator Funduszu.
Nową instytucją jest centralny rejestr dłużników alimentacyjnych, do którego dłużnik zostanie wpisany, jeśli zaległości przekroczą 6 miesięcy. Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Komornik może zająć ruchomości (np. samochód) osoby zamieszkującej z dłużnikiem np. konkubiny), chyba że przedstawi ona dokumenty, że jest to wyłącznie jej majątek.
Alimenty z Funduszu przysługują również osobom przebywającym poza granicami kraju. Natomiast egzekucja alimentów od dłużników przebywających za granicą jest możliwa, o ile znane jest ich miejsce pobytu i jest on legalny. Nie jest to częste. Egzekucja taka odbywa się na podstawie dwustronnych konwencji, podpisanych między Rzeczpospolitą Polską a danym krajem. Przeprowadzana jest w danym kraju za pośrednictwem Wydziału Prawa Międzynarodowego w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jeżeli roszczenie było bezsporne i wydane po 1 maja 2004 r., należy zwrócić się do polskiego sądu o wydanie zaświadczenia Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego.
-
2008/07/08 17:58:14
Dziś z całą rodziną byłam na zabiegach wzmacniających nasze siły. Pani Teresa jest nie tylko wybitną masażytką ale - jak doniosła prasa - prawdziwą uzdrowicielką.

Złożyłam dokumentację z przeegzaminowanej około setki studentów w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego.

Czas na odrobinę odpoczynku.

Wszyskim Państwu też tego z całego serca życzę.

Krystyna Krzekotowska
-
2008/09/24 19:53:03
Jestem po urlopie. Od jutra zaczynam komentarze.
-
2008/10/01 12:33:05
Po urlopie musiałam jeszcze odbyć podróż służbową do Berlina w sprawie powołania w Warszawie Europejskiej Akademii Prawa i Administracji.
Poparcia udzieliło Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników oraz Stowarzyszenie Damy Radę, powołując Radę Naukową pod moim przewodnictwem (www.damyrade.org.pl )
Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/01 12:39:37
Wczoraj nagrałam kolejny program telewizyjny: "Zapytaj prawnika. Wielkie uznanie dla misyjnej akcji informacyjnej TVP.

Co drugi poniedziałek o godz. 10.00 jesteśmy na antenie Radia dla Ciebie (razem z Jerzym Krzekotowskim - również specjalistą w sprawach mieszkaniowych), by przez godzinę, na zywo odpowiadać na pytania słuchaczy. Tej informacyjnej akcji nie przerwaliśmy także z sezonie urlopowym.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/01 13:02:33
Jutro rozmowy na temat Akademii z Kanclerzem renomowanej Szkoły Wyższej, który z miejsca docenił rangę tej idei dla Polski i Polaków, a także znaczenie współpracy polsko-niemieckiej dla jej urzeczywistnienia
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/01 13:14:52
Wczoraj 30 września 2008 r. odbyło się posiedzenie Kongresu Budownictwa z udziałem Pana Ministra Infrastruktury.
Niestety brak było optymizmu w wypowiedziach uczestników. Uchwalono rezolucję wskazująca na kryzys mieszkaniowy w Polsce i potrzebę uchwalania Narodowego Programu Mieszkaniowego, tak jak to skutecznie dla poprawy sytuacji mieszkaniowej, uczyniły inne państwa europejskie.
Prezydent Kongresu Roman Nowicki został natomiast mocno pochwalony za niestrudzone inicjatywy i umiejetność skupiania ludzi dobrej woli i specjalistow ponad podziałami.
Z zainteresowaniem spotkała się zreferowana przeze mnie koncepcja Europejskiej Akademii Prawa i Administracji. Roman Nowicki wraz z gronem wybitnych fachowców od mieszkalnictwa obiecał swoje poparcie.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/01 15:33:46
Konferencja Stowarzyszenia Damy Radę dnia 11.09.2008 r. w godz. 10-15 w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie ul. Wały Chrobrego, pod patronatem Lecha Wałęsy Bogaty dorobek Konferencji został wzbogacony wierszem Barbary Teresy Dominiczak, wygłoszonym przez sama Autorkę.

"Mistrzu miłości do istot cierpiących,O Antkach i Anielkach pisałeś tak czule, Co byś powiedział dziś o dzieciach drżących Przed ciosem pięści w lęku wehikule.
Wierzyłeś, że wołając do serc swych rodaków Głosami istot niewinnych, krzywdzonych,
Bardziej wrażliwych uczynisz Polaków.
Czy Twe wołanie to był czas stracony? Serce Serc; napisano na Twym pomniku, Maleńkie dziecko tuli się do Ciebie, Jakby prosiło:Nie zapomnij o nas! Obudź się, pomóż i ratuj w potrzebie! Tu w tylu domach płacz matek daremny, Pijany ojciec znęca się i bije. Sąsiad odwraca oczy, śpi świat głuchy, ciemny, Gdy spóźniony lekarz orzeka: Nie żyje! Co siedemnaście godzin ginie dziecko bite! Co trzecia kobieta doznaje przemocy!
Suche statystyki nie sprawdzą do końca, Ile skatowanych umrze każdej nocy.
Trwa wojna w polskich domach! Bezbronne dzieci giną! Nasze prawo bezprawiem!
Czyją to jest winą? Ile dzieci ucieka z domów wrzących agresją?
Ile matek w milczeniu znosi ciosy tyrana? Ile zgody na zło tkwi w ludziach skarlałych?
Czy zagoi się kiedyś ta narodu rana? Wolontariusze wierzą. Damy radę, Mówią dręczone agresją kobiety. Stop przemocy - mówi już sąsiad z sąsiadem, Lecz; symptom zwierciadła; wciąż trwa; Niestety. Kolejne pokolenia - twierdzą socjolodzy - Okrutnie trawi obsesja cierpienia. Żony bezradnie kładą się pod topór, ak być nie może! To należy zmieniać! Obolała matka udręczonych dzieci, Bierze ster do ręki, Idzie z nadzieją i już światu głosi, Że więcej się nie podda. Już koniec ich męki.
Precz, precz z agresją! wołają dziś matki, Które same doznały bolesnej przemocy. W stowarzyszeniu suszą łez ostatki, Ale spokojnie będą już spać w nocy.Niech wojna domowa ustanie, wojna niegodziwa, I w naszych domach niech nie giną dzieci.
Ich potrzeba życia i szczęścia wciąż żywa. W imię tej potrzeby światełko zaświeci.
W czwartki o 21.00 w całej Polsce W obronie dzieci moc świateł rozbłyska
To światła; w imię dobra niewinnych, dręczonych. Niech oczy matek w morzu łez nie mokną! Niech nie cierpią dłużej dzieci, matki, żony! Niech nastanie spokój. Nastanie victoria. Ja też dziś z Wami - rzekł wódz robotników.
Jak w Solidarności, tak i teraz, Gloria Tym, którzy walcząc, nie czynią uników."
-
2008/10/01 15:38:10
Po przerwie wakacyjnej nadrabiam zaległości w blogowaniu. Teraz jednak muszę przerwać, gdyż udaję się na spotkanie w Stronnictwie Demokratycznym jako nowo wybrana przewodnicvżca Klubu.
W sobotę 4 października godz. 10.00 ul. Chmielna 9 wybieramy nowego przewodniczącego na całą Warszawę, z nadzieją, że pod jego kierownictwem Warszawa będzie promieniowała na cały kraj i nastąpi tak długo oczekiwane odrodzenie tej wartościowej i mającej przedwojenny rodowód Partii.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/01 15:53:38
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Sali Kolumnowej Stronnictwa Demokratycznego w dniu 4 X 2008 r. godz. 10.00 ul. Chmielna 9 w Warszawie.

Razem możemy podjąć ciekawe obywatelskie inicjatywy

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/14 15:53:08
Odbyła się debata w Stowarzyszeniu DAMY RADĘ z udziałem przedstawicieli nauki (w tym Wyższej Szkoły Handlu i Prawa oraz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej) i praktyki (w tym przedstawicieli szeroko rozumianych organów wymiaru sprawiedliwości) oraz organizacji pozarządowych. Wszyscy uczestnicy debaty jednogłosnie opowiedzieli się za potrzebą utworzenia w Warszawie Europejskiej Akademii Prawa i Administracji, jako stałej płaszczyzny doskonalenia zawodowego i wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w pracy administracji państwowej i samorządowej oraz organów wymiaru sprawiedliwości z udziałem wszystkich nowych państw członkowskich Unii Europejskiej.
Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Inormatyczna zaprosila do zwiedzenia Uczelni i jej bazy, której nowoczesność zapewnia szybkie wdrożenie w życie tej wartościowej inicjatywy przy współpracy z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Prawników.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/14 15:56:58
Wczorajsza debata telewizyjna w programie Pana red. Lisa oraz dzisiejsza wypowiedź Pana Prof. Religi w Sejmie upewniły mnie w przekonaniu, że prywatyzacja służby zdrowia nie jest żadnym remedium na jej bolączki.

Dobrze, że się odważyłam powiedzieć to publicznie, gdy red. Lis oddał mi głos.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/10/14 16:04:24
18 pażdziernika 2008 r. o godz. 14.00 w s. 130 przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie Centrum Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego uruchamia pod moim kierownictwem już czwartą edycję Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami oraz Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami.
Inauguracyjne wykłady wygłoszą:
Wiceminister Infrastruktury Piotr Styczeń oraz Eksperci Europejscy dr Horst Riese i arch. Jerzy Królikowski z Berlina.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

dr Krystyna Krzekotowska

-
2008/10/27 21:34:59
Inauguracja Studiów Podyplomowych odbyła się 18.10.2008 r. w WSHiP im. R. Łazarskiego z udziałem Wiceministra Infrastruktury Piotra Stycznia oraz Ekspertow Europejskich dr Horsta Riese i arch. Jerzego Królikowskiego. Duże wrażenie zrobił tez referat Jerzego Krzekotowskiego.

Mamy coraz więcej zgłoszeń kandydatów na studia, którzy po naszych studiach podyplomowych uzyskują wartościowe licencja Zarządców Nieruchomości i Pośrednikow w Obrocie Nieruchomościami.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/11/17 20:05:41
W sprawie Europejskiej Akademii Prawa i Administracjii kolejne rozmowy 29.XI. 2008 r.
Przed nami ważna uroczystość Pana Prezydenta RP Lecha Wałęsy, na którą otrzymałam poniższe zaproszenie

Gdansk, 14 listopada 2008 r.
Pani Krystyna Krzekotowska
Szanowna Pani,
10 grudnia biezacego roku minie 25 lat od chwili, gdy nie mogac opuscic kraju, zaledwie za posrednictwem
radia, uczestniczylem w ceremonii odebrania przez moja Zone Danute Walese, Pokojowej Nagrody
Nobla, która przyznano mi w uznaniu pokojowej dzialalnosci Solidarnosci na rzecz praw i godnosci
czlowieka oraz demokracji i wolnosci w Polsce. Przez te 25 lat zmienil sie swiat i Europa, moja Ojczyzna
odzyskala Wolnosc, ale potrzeba solidarnosci i dobrej wspólpracy miedzy ludzmi i panstwami nie wygasla,
a w globalizujacym sie swiecie jest jeszcze bardziej potrzebna.
Dla uczczenia 25. rocznicy przyznania Przewodniczacemu Solidarnosci tej znamienitej Nagrody, która
byla wielkim wsparciem dla ducha Polaków w walce o Wolnosc, Instytut Lecha Walesy organizuje
miedzynarodowa konferencje Solidarnoscdla PfiYsZ!osci.Celem Konferencji jest podjecie refleksji nad
rzeczywistoscia spoleczno-polityczna wspólczesnego swiata i wskazanie przez jej uczestników
najwazniejszych w tej sferze zagrozen. Jestem przekonany, ze spotkanie w Gdansku wpisze sie w
uniwersalna potrzebe budowy ponadnarodowej solidarnosci w duchu idei wielkiej Solidarnosci, która
doprowadzila nas pokojowo przez lata walki i trudnych doswiadczen ku upragnionej Wolnosci. Jest to
szczególnie wazne dzis, w obliczu nowych, globalnych wyzwan, które wymagaja nadzwyczajnych
rozwiazan w budowaniu lepszego jutra.
Pragne osobiscie zaprosic Pania do udzialu w konferencji Solidarnoscdla PfiYsi/osci, która odbedzie sie w
dniu 6 grudnia 2008 r. w gmachu Filharmonii Baltyckiej w Gdansku. U fam, ze spotkanie to, zarówno w
ramach zaproponowanych sesji tematycznych, jak i dzieki towarzyszacym mu rozmowom, bedzie
doskonala okazja do podjecia nowych postulatów w imie lepszej przyszlosci oraz impulsem do ich
wcielenia w zycie w przyszlosci. ;w:::~
Lech Walesa
-
2008/11/29 10:20:35
Cieszę się z poniższego zaproszenia, które przekazałam też Gościom z Berlina dr Horstowi Riese i Arch. Królikowskiemu, przybyłym do Warszawy na Konferencję w dniu 28 listopada 2008 r., poświęconą teromomodernizacjii. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy niemiecko-polskiej, w tym Niemiecko-Polskiej Konferencji w Zielonej Górze zorganizowanej z udziałem Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw w Urządzie Marszałkowskim w dniu 19 października 2008 r.
Szanowni Państwo!

Z prawdziwą przyjemnością informuję, iż w tym roku tytuł Rycerz Wolności otrzymał prezydent Lech Wałęsa - w uznaniu jego przywództwa w walce o wolną Polskę i zasług w promowaniu demokracji w kraju i na świecie.

W sobotę 29. listopada br., podczas inauguracji V i zakończenia IV edycji Akademii Młodych Dyplomatów, panu prezydentowi zostanie wręczona replika szabli oficerskiej z okresu generała Kazimierza Pułaskiego. Na głowni szabli umieszczono grawer Rycerz Wolności Lech Wałęsa. Laudację na cześć laureata wygłosi aktor Daniel Olbrychski.

Nagroda Rycerz Wolności jest przyznawana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego po raz czwarty. Wyróżnienie otrzymują wybitne postacie, które przyczyniły się do promocji wartości przyświecających generałowi Kazimierzowi Pułaskiemu tj. wolności, sprawiedliwości oraz demokracji.

Jako pierwszy tytuł Rycerza Wolności otrzymał za bezkompromisową postawę godną naśladowania profesor Władysław Bartoszewski, podczas organizowanego przez Fundację na zlecenie Rady Europy Warszawskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych w 2006 roku. W kolejnych latach nagrodę otrzymali profesor Norman Davies, za zaangażowanie w promocję Polski poprzez rzetelne prezentowanie jej historii, oraz doktor Alaksander Milinkiewicz - za działania na rzecz walki o niepodległość Białorusi i zacieśnienie współpracy pomiędzy narodem białoruskim i polskim.

Uroczystość odbędzie się w Warszawskim Domu Technika na ul. Czackiego 3/5, w sobotę 29. listopada br., w godzinach 12-14. Istnieje możliwość wzięcia udziału w ceremonii wręczenia nagrody. Ze uwagi na ograniczoną ilość miejsc i wymogi bezpieczeństwa zainteresowane osoby zobowiązane są zgłosić swój udział wysyłając potwierdzenie e-mailem na adres office@pulaski.pl W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz reprezentowaną instytucję. Zgłoszenia proszę przesyłać nie później niż do godziny 18:00 w piątek 28. listopada br.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zbigniew Pisarski
Prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego
zpisarski@pulaski.pl

Lech Wałęsa - "Rycerz Wolności"O FUNDACJI

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jest niezależną, apolityczną instytucją, specjalizującą się w polityce zagranicznej, której misją jest propagowanie wolności, sprawiedliwości i demokracji, oraz wspieranie działań mających na celu umacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Działania Fundacji obejmują m.in.: prowadzenie badań naukowych, opracowywanie publikacji i analiz, przygotowywanie seminariów oraz konferencji, edukowanie i wspieranie liderów. Fundacja jest jedną z dwóch polskich organizacji pozarządowych posiadających status organizacji partnerskiej Rady Europy oraz jest członkiem "Grupy Zagranica" zrzeszającej największe polskie organizacje pozarządowe zajmujące się współpracą z zagranicą. www.pulaski.pl

SUBSKRYPCJA
Jeżeli chcą Państwo podać dodatkowe adresy e-mail, na które ma być wysyłany Biuletyn FKP, to można to zrobić klikając TU. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas niniejszego Biuletynu, to prosimy klikając TU.

----------------------------------------------------------
© Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego
ul. Konduktorska 18/15, 00-775 Warszawa
tel. 022 406 07 82, 0 22 371 62 84, faks: 0 22 406 07 82

-
2008/11/29 11:19:02
26 listopada 2008 r. - Konferencja Stowarzyszenia Dekretowiec na temat reprywatuyzacji gruntów Warszawskich.
Stowarzyszenie popiera projekt Posła Czumy

28 listopada 2008 r. Konferencja w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarki Nieruchomościami

28 i 29 listopada spotkanie w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej poświęcone Europejskiej Akademii Prawa z udziałem gości z Berlina dr Horsta Riese i Arch. Jerzego Królikowskiego

Wieczorem Bal Głównych Księgowych

Krystyna Krzekotowska
-
2008/12/02 13:16:51

Polsko - Niemiecka Konferencja nt.: "Oszczędnośći energii w budynkach i rewitalizacja" w Zielonej Gorze 29.10.2008

Przedmiotem debat były m. inn. referaty i prezentacje: Wiceministra Infrastruktury Piotra Stycznia, dr Horsta Riese z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii, dr Krystyny Krzekotowskiej ze Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw oraz pana Sobolewskiego z Lubuskiego Urzędu Marszalkowskiego i pana Jerzego Królikowskiego z EUROENERGYNET.

Dziękujemy serdecznie w imieniu organizatorów Konferencji wszystkim ktorzy pomogli w organizacji i przyczynili sie tym samym do jej przeprowadzenia, szczególnie panu Ministrowi Piotrowi Styczniowi i Panu Marszalkowi Marcinowi Jabłonskiemu za patronat nad Konferencją i aktywny udzial.

Jesteśmy głeboko przekonani, że problematyka oszczędności energii w budynkach ma olbrzymi potencjał redukcji kosztów dla calej gospodarki narodowej, europejskiej i światowej. Zaoszczędzone środki powinny być wykorzystane do dalszych dzialań zmierzających do ochrony atmosfery i tym samym poprawy warunków życia ludności.

Już dzięki zmianie zachowań mieszkanców lub niewielkim inwestycjom np. na regulacje ogrzewania, uszczelnienie okien i drzwi, właściwe wietrzenie, energooszczędne oświetlenie i urządzenia elektryczne możiwe są oszczędności zużycia energii ok. 10-20%, co w skali całego kraju daje miliardowe sumy, które nie tylko "wyrzucane są w błoto", ale powodują niepotrzebne zanieczyszczenie atmosfery.

Dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników, w szczególności do zarzadców nieruchomości o zaangażowanie w tę problematykę i propagowanie ekologicznych zachowań wsród szerokich rzesz ludności.

Wszystkim zainteresowanym będziemy chętnie udzielać pomocy.

EUROENERGYNET
Büro für Architektur und Stadtplanung
Dipl.-Ing. Architekt Jerzy Krolikowski
Kiefholzstr. 35 D-12435 Berlin
Tel.: 004930 88 550 660
Fax: 004930 88 550 662
Mob.: 0049179 200 65 08
krolikowski@t-online.de

Konferencję zorganizowano przy współpracy ze Stowarzyszeniem Obywatelskich Inicjatyw, przy finansowym wsparciu Niemiecko-Polskiej Fundacji Wspierania Współpracy Polsko-Niemieckiej
-
2008/12/03 12:47:18
Pierwszą organizacją która konstruktywnie zareagowała na apel Konferencji Polsko-Niemieckiej w Zielonej Górze jest Ogólnopolskia Izba Gospodarki Nieruchomościami, organizując niemiecko-polską Konferencje w Warszawie w dniu 28 LISTOPAD 2008r.

Po otwarciu Konferencji przez Prezesa OIGN Pani Aleksandry Kurzyk, przedmiotem debaty były następujace referaty:
- Doświadczenia europejskich Zrzeszeń Mieszkalnictwa w oszczędności energii w budynkach i wprowadzaniu świadectw i audytów energetycznych (język niemiecki z tłumaczeniem), Dr Claus- Jurgen Hachmann (Prezydent niemieckiej sekcji europejskiego zrzeszenia CECODHAS),
- Europejska strategia oszczędności energii dla budynków i techniczne możliwości jej realizacji. Dipl.-Ing. Architekt Jerzy Krolikowski, Euroenergynet Sekretarz generalny Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Budowy Miast i Ekologii,
- Współpraca polsko-niemiecka w dziedzinie spółdzielczości, mieszkalnictwa i ekologii Dr Horst Riese Infranen, International Real Estate Research Institute, Infrastruktur Agency Ltd,
- Doświadczenia praktyczne firm po zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań w budynkach mieszkanlych. Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości Marcin Piotrowski,
- Propozycje warszawskie w zakresie zastosowania ustawy o wspieraniu remontów i termomodernizacji, dr Krystyna Krzekotowska,
- Pokaz komputerowego programu tworzącego świadectwa energetyczne dla budynków wg Rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktyry,
W uroczystej formie podpisane zostało Porozumienie o Współpracy Polsko Niemieckiej

Krystyna Krzekotowska

-
2008/12/03 18:38:03
Drogie Kolezanki i Koledzy, Szanowni Panstwo,

Liebe Kollegen und Kolleginnen, sehr geehrte Damen und Herren,serdecznie zapraszam Was/ Panstwa na nasz tegoroczny przedbozonarodzeniowy koncert "Oplatek"

do Berlinskiego Ratusza

w piatek, 12-go grudnia

o godzinie 19.00.sehr herzlich lade ich Euch/ Sie zu unserem diesjährigen Vorweihnachtskonzert

"die Oblate"

ins Berliner Rathaus

am Freitag d. 12. Dezember

um 19.00 Uhr ein.Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na "Oplatku"

Mit freundlichen Grüßen und bis baldLucyna Jachymiak Krolikowska

Przewodniczaca/ VorsitzendeImpressum:
NIKE Polnische Unternehmerschaft e.V.
Kiefholzstraße 35
12435 Berlin

Telefon 0049 30 30109544
Fax 0049 30 88550662
Funk 0049 179 1137153

www.nike-ev.com
info@nike-ev.com


Przekazuje to miłe zaproszenie dalej
Krystyna Krzekotowska


-
2008/12/03 19:49:56
Zaproszenie na Stammtisch / Einladung zum Stammtisc h
Termin/Termin
4.12.2008, godz. 19:00, 19:00 Uhr
Miejsce/Ort
Sheraton Warsaw Hotel & Towers
ul. B. Prusa 2, Warszawa
Program/Programm
godz. 19.00
Otwarcie Lars Bosse, Dyrektor Generalny
PNIPH.
19.00 Uhr
Eröffnung Lars Bosse,
Hauptgeschäftsführer der AHK Polen.
Serdecznie zapraszamy na wspólne
spotkanie świąteczne przy muzyce na ywo
zespołu Kattorna.
Serdecznie zapraszamy również Państwa
partnerów w biznesie oraz przyjaciół na
nieformalne rozmowy przy lampce wina
i bufecie przygotowanym przez Hotel
Sheraton (bufet w cenie 35 PLN).
Prezenty świąteczne dla gości ufundowały
firmy :
Hero Polska Sp. z o.o.
Tchibo Warszawa Sp. z o.o.
Wir laden Sie herzlich ein zum
Weihnachtstreffen bei Live-Musik der
Gruppe Kattorna.
Wir laden herzlich Ihre Geschäftspartner
und Freunde zu lockeren Gesprächen bei
Wein und vom Sheraton Hotel vorbereiteten
Büfett ein (Büfett zum Preis von 35 PLN).
Die Weihnachtsgeschenke für die Gäste
haben die Firmen:
Hero Polska Sp. z o.o.
Tchibo Warszawa Sp. z o.o.
gestiftet.
Obsługę tłumaczeniową zapewnia GET IT Dziękujemy
Der Dolmetscherservice wird von der Firma Wir danken
GET IT sichergestellt
Kontakt:
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
Event Management
e-mail: events@ihk.pl
Tel: +48 22 53 10 544
Fax: +48 22 53 10 600, 53 10 688
-
2008/12/03 19:56:05
P R O J E K T
Stowarzyszenie DAMY RADĘ
Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna i
Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników

zapraszają
na konferencję na temat:
POLSKIE I EUROPEJSKIE PRAWO SOCJALNE
Pod patronatem Pana Lecha Wałęsy Prezydenta RP i
Marszałka Sejmu Pana Bronisława Komorowskiego
w dniu 5 lutego 2009 r. godz. 10.00
w Sali Kolumnowej Sejmu RP przy ul. Wiejskiej 6 w Warszawie

Godzina Temat
10.00 Otwarcie Konferencji i wręczenie statuetek za pracę społeczną
11.00 POLSKIE I EUROPEJSKIE PRAWO SOCJALNE - panel
Pani Anna Kalata, Minister Pracy i Polityki Społecznej
Pan Prof. Dr Eberhard Eihenhofer, Uniwersytet w Jenie
Pani Prof. Helga Oberloskamp, Uniwersytet w Kolonii

Pani Dyr. Krystyna Wyrwicka, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Pani Beata Mirska Prezes Stowarzyszenia Damy Radę


12.00 SPOŁECZNE BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE W POLSCE I W NIEMCZECH panel
Pan Piotr Styczeń, Wiceminister Infrastruktury,
Pan Jerzy Krzekotowski, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Urbanistyki i Ochrony Środowiska
Pan dr Horst Riese, Pan arch. Jerzy Królikowski, Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii
Pan dr Claus- Jurgen Hachmann (Prezydent niemieckiej sekcji europejskiego zrzeszenia CECODHAS)


13.00 FORMY DOSKONALENIA PROCESU TWORZENIA I STOSOWANIA PRAWA panel
Pan dr Bogdan Zdziennicki, Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Pan Zbigniew Ćwiąkalski, Minister Sprawiedliwości
Pani dr Krystyna Krzekotowska, Wiceprezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia
Prawników
Pani dr Irena Kleniewska, Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego
Pan dr inż. Wilhelm Rzeszutko, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna
Pan dr Peter Diedrich - Prezes Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników
Pan dr Wolfgang Heusel, Dyrektor Europejskiej Akademii Prawa w Trier
Prof. Siegfried Willutzki, Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sądów Rodzinnych

14.00 D y s k u s j a

14.30 obiad

Karta Zgłoszeniowa

Karte Zgłoszeniową prosimy przesłać na adres Stowarzyszenie DAMY RADĘ, Warszawa, ul.Puławska 41, emeil : damzrade0@vp.pl, tel.603/996408, 022/833 11 60

_____________________________________________
Nazwisko imię Instytucja adres tel. e-mail ____________________________________________________________

-
2008/12/03 20:06:29
Konferencja w Sulechowie 1 grudnia 2008 r.
"Otwórz oczy - reaguj na przemoc"
Było mi bardzo miło otrzymać podziękowanie od organizatorów następujacej treśći:
"Pani wiedza i doświadczenie zawodowe były cennym wsparciem naszej kampanii dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie".
W tym dniu miałam towarzyszyć "Dekretowcom" w spotkaniu z Senatorem Rockim. Nie dało rady i musieli tym razem spotkać się beze mnie.

4 grudnia 2008 r. kontunuacja szkoleń w Stowarzyszeniu DAMY RADĘ.
Potem dyskusja nad programem konferencji w Sejmie.
-
2008/12/08 16:46:29
JUBILEUSZ NOBLISTY
Dziś Twój Jubileusz - Wielkiego Polaka!
Ćwierć wieku przeszło od dziejowej chwili.
Tyś w pokojowy sposób wprowadził Polaków
Na etap wolności gnębieni odżyli.

Tylko żal, że tyle serwilizmu w duszach
Dużej części narodu długo gnębionego.
Lecz fałsz nie wygra, kłamstwo się wykrusza.
Viktoria nie dopuści do tryumfu złego.

Weź ster do ręki Drogi Jubilacie
Wskaż jak agresję pokonać bez wojny!
Prowadź Rodaków! Kto mądry, ten zna Cię.
W Ojczyźnie wolnej buduj dom spokojny.

A Twego domu wierna Penelopa
Niechaj Cię wspiera w Twej życiowej Misji,
Jak w najtrudniejszych latach, gdy wróg kopał
Doły, gdy sen się bohaterom przyśnił,
Sen o zwycięstwie - sen SOLIDARNOŚCI
Owiała sieć wrogości i pogardy,
Wtedy Twa żona naręcza miłości,
dawała Tobie
Jej charakter twardy
sprawił, że była domu kapitanem.
Gromadkę dzieci otoczyła troską,
Leczyła ślady ciosów i niejedną ranę.
Sama za dwoje i z opieką boską.

I zwyciężyły Wasze ideały!
Choć wróg się starał, by sięgnęły bruku.
Wasze marzenia jednak nie przepadły,
I świecą światu wśród głupców pomruku.

6 grudnia 2008 r. towarzyszylam Pani Beacie Mirskiej Prezesowi Stowarzyszenia Damy Radę przy wręczaniu tego wiersza i pięknej szabli "Batorówki" Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie w przerwie Konferencji w Gdańsku z okazji 25 lat od przyznania POKOJOWEGO NOBLA. Na Jego ręce złożyłyśmy też upominek dla Szanownej Małżonki Pana Prezydenta.
-
2008/12/09 16:39:53
SZKOŁA PROMOCJI ZDROWIA
przy WOJEWÓDZKIM SZPITALU CHIRURGII
URAZOWEJ św. ANNY w WARSZAWIE
FUNDACJA DOBRE ŻYCIE

ZAPRASZAJĄ

na wykład Walentyny Rakiel-Czarneckiej
w ramach Akademii Dobrego Życia
pt. Żyć w zdrowiu jak najdłużej.

Po wykładzie - podzielimy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędy razem z Hanią Samson.
Spotykamy się 12 grudnia (piątek) 2008 r.,
początek o godz. 17.00.
Miejsce: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, ul. Elektoralna 12.
Sala na parterze, po lewej stronie.

Piękna impreza, ale mam kolizję z innymi także interesującymi zaproszeniami, inn. od Korespondentki niemieckiej Beatritz Rapacki oraz SD.
Może jednak skorzysta z tego zaproszenia ktoś z Szanownych Czytelników mojego bloga.
Krystyna Krzekotowska

-
2008/12/10 14:43:33
XIV Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstww dniu 11 grudnia 2008 r. Pałac Chodkiewiczów (ZRP), Warszawa, ul. Miodowa 14

Patronat Ministra Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej oraz
Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Danuty Jabłońskiej
Patronat nad konkursem Lider Przedsiębiorczości Roku 2008 Minister Adam Szejnfeld Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
-
2008/12/11 08:34:41
Dziś wizyta Stowarzyszenia Damy Radę u Marszałka Sejmu.
-
2008/12/19 15:33:10
Wigilia u Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego była b. wzruszająca. Widziałam łzy w oczach wielu uczestników zarówno matek jak I OJCÓW PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA DAMY RADĘ oraz wielka radość w oczach dzieci, które zostały obdarowane przez Marszałka pieknymi prezentami światecznymi.

Pięknie wypadła także wigilia w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, tradycyjnie wspólna dla grona uczonych, pracownikow i studentów.

Uczestniczyłam tez na wigilli Fundacji POMOCNA DŁOŃ (której jestem załozycielem i fundatorem)- wspólnej dla podopiecznych , rodziców i opiekunów.

Mam jeszcze zaproszenie na dwie wigilie dziś w Towarzystwie Integracji Europejskiej i jutro u sióstr zakonnych.

Na niektóre zaproszenia nie mogłam zareagować uczestnictwem, gdyż zbiegły się z innymi terminami.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2008/12/19 15:44:40
P R O J E K T
Stowarzyszenie DAMY RADĘ
Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna i
Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników
zapraszają na konferencję na temat:
POLSKIE I EUROPEJSKIE PRAWO SOCJALNE
Pod patronatem Pana Lecha Wałęsy Prezydenta RP i
Marszałka Sejmu Pana Bronisława Komorowskiego
w dniu 5 lutego 2009 r. godz. 10.00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP ul. Wiejskiej 6 w Warszawie

10.00 Otwarcie Konferencji i wręczenie statuetek za pracę społeczną i charytatywną
Pan Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP,
Pani Prof. Rita Sussmuth b. Przewodnicząca Bundestagu
Pani Prof. Hanna Gronkiewicz - Waltz, Prezydent m. st. Warszawy
Pan Jacek Saryusz-Wolski, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego
11.00 POLSKIE I EUROPEJSKIE PRAWO SOCJALNE - panel
Pani Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej
Pani Elżbieta Radziszewska, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP
Prof. dr hab. Michał Kulesza
Pan Prof. Dr Eberhard Eihenhofer, Uniwersytet w Jenie
Pani Prof. Helga Oberloskamp, Uniwersytet w Kolonii
Pani Dyr. Krystyna Wyrwicka, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Pani Beata Mirska Prezes Stowarzyszenia Damy Radę

12.00 SPOŁECZNE BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE W POLSCE I W NIEMCZECH panel
- Pan Piotr Styczeń, Wiceminister Infrastruktury,
Pan Jerzy Krzekotowski, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Urbanistyki
i Ochrony Środowiska
Pan Andrzej Trzeciecki, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
- Pan dr Horst Riese, Pan arch. Jerzy Królikowski, Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii
Pan dr Claus- Jurgen Hachmann (Prezydent niemieckiej sekcji europejskiego zrzeszenia CECODHAS)


13.00 FORMY DOSKONALENIA PROCESU TWORZENIA I STOSOWANIA PRAWA panel
- Pan dr Bogdan Zdziennicki, Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Pan Zbigniew Ćwiąkalski, Minister Sprawiedliwości
Prof. Dr hab. Marek Safjan b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Pani dr Krystyna Krzekotowska, Wiceprezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia
Prawników
Pani dr Irena Kleniewska, Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego
Pan dr inż. Wilhelm Rzeszutko, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna
- Pan dr Peter Diedrich - Prezes Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników,
Pan dr Wolfgang Heusel, Dyrektor Europejskiej Akademii Prawa w Trier
Prof. Siegfried Willutzki, Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sądów Rodzinnych

14.00 ROLA BIZNESU W BUDOWANIU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO
- Pan Jan Kulczyk, Prezydent Międzynarodowego Zielonego Krzyża,
- Pani Iwona Karpiuk-Suchecka, Dyrektor Biura Krajowej Rady Komorniczej
- Pan Maciej Gnoiński JW. Contraction,
- Pan Adam Łącki, Prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów
- Pani dr Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych
Lewiatan,
- Pan dr Andrzej Arendarski Prezes Krajowej Izby Gospodarczej
- Pan dr Horst Riese Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i
Ekologii
15.00

15.30 Dyskusja


Projekt został wstępnie omówiony w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej

-
2008/12/28 21:15:09
Jutro znów jak w kazdy poniedziałek spotkanie w Radiu dla Ciebie i odpowiedzi na pytania słuchaczy. Potem jesccze jedna wizyta w programie red. Lisa.
Święta minęły spokojnie, a najważniejsze że wszyscy zdrowi.

Czas na podsumowanie roku.
Właśnie dokonałam kolejnej aktualizacji ksiązki (pracy zbiorowej).
Kieruję już trzecią educją studiów podyplomowych.
Odbyłam rekordową liczbę konferencji krajowych i międzynarodowych.
Wykonałłam wiele inicjatyw charytatywnych.
Uratowaliśmy zdrowotnie - z pomocą przyjaciół i wybitnych lekarzy - naszego Kochanego Jurka.
Pogłębiłam wiele cennych więzi rodzinnych (3 wesela), koleżęńskich i przyjacielskich w kraju i za granicą - zwłaszcza w czasie podróży oraz w trakcie konferencji na Jubileusz Prezydenta Wałęsy do Gdańska.
Mam wielkie plany na następne lata. Co wybrać z tak wielu rzeczy do zrobienia?
Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia pozytywnego bilansu minionego roku i optymistycznych planów na dalsze lata.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/01/07 13:07:27
Wielkie podziękowanie dla Pani Prezes Stowarzyszenia DAMY RADĘ Beaty Mirskiej za zorganizowanie wspaniałego Sylwestra.

Wczoraj wystapiłam w programie TVN Warszawa.
Przypadek eksmisji bez wyroku matki z czworgiem dzieci jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa, ale woła o pomstę do nieba.

Jutro spotkanie z Tel. POLSAT.

Może wspólnie uda się stworzyc program dla obywateli, aby dostarczać im informacji o ich prawach.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/01/21 18:39:02
Akcja Stowarzyszenia Damy Radę, Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Zakażeń HPV i wielu innych organizacji - Chronię życie przed rakiem szyjki macicy, zatacza coraz szersze kręgi.
15 stycznia 2009 w restauracji KOM przy ul. Zielnej 37 uczestniczyłam w wernizsażu III edycji kalendarza Dbamy o Nasze Życie, w którym wystapiło 12 znanych Polek wraz ze swoimi przyjaciółkami.

W piątek 23 stycznia o godz. 13.00 w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72/74 w Sali Marii Curie Skłodowskiej w Warszawie spotkanie podsumowujace IV edycję Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy.
Wiecej informacji udziela Edyta Janczewska (tel. 784 055 017) oraz Natalia Stasiakowska (tel. 664 118 134).

Organizatorzy spotkania, w tym Stowarzyszenie Damy Radę serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/01/21 18:59:27
Kalendarium
27 stycznia 2009 r. Spotkanie z P.Pawłem Piskorskim w Stronnictwie Demokratycznym. Może ta partia stanie na nogi. 31 stycznia 2009 r. wybory w SK - wybory delegatów na kongres SD

10 lutego spotkanie w przedszkolu mojego ukochanego wnuka oleczka, od którego właśnie dzi otrzymałam piekna laurkę z okazji dnia Babci

11 lutego 2009 r. spotkanie w Berlinie polskiej (Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego) i niemieckiej Uczelni w sprawie powołania nowych pionierskich studiów podyplomowych zarządzania i Posrednictwa w Obrocie Nieruchomościami.

18 lutego 2009 r. Wybory nowego przewodniczacego SD

W b.m trzykrotnie wystąpiłam w charakterze eksperta w sprawach mieszkaniowych w nowym programie TVN Warszawa (ostatnie w dniu dzisiejszym)

Nagrałam program w TV Biznes na temat programu rządowego "Rodzina na swoim" (finansowe wsparcie w formie spłaty 50% odsetek od kredytów)

Wystąpiłam w Programie "Radio dla Ciebie" w odbywającej się co dwa tygodnie audycji "Wszechnica obywatelska").

Wraz z mężem odbyłam spotkanie z Czytelnikami w Redakcji Faktu na temay nabywania mieszkań spóldzielczych.

Uczestniczyłam też w kilku programach Tomasza Lisa
Zredagowałam kolejny numer czasopisma MiP

Przygotowałam kolejną aktualizację do ksiązki Skuteczne Zarządzanie Spóldzielniami Mieszkaniowymi.

Soboty i niedziele - wykłady na Studiach Podyplomowych w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego oraz w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/02/16 15:26:14
Dziś kolejna audycja w Radio dla Ciebie, w ktorej wystapiłam wspólnie z mężem jerzym Krzekotowskim, w charakterze eksperta w sprawach mieszxkaniowych.

Pytań słuchaczy było mnóstwo, a najwięcej w sprawach mieszkań spóldzielczych, podobnie jak na dwukrotnym dużurze w Fakcie, gdzie zjawiło się setki osób z prośbą o pomoc.

21 lutego 2009 r. Jerzy Krzekotowski otrzyma od Stowarzyszenia DAMY RADĘ statuetkę - wyróżnienie za Jego pracę na rzecz zapobiegania społecznemu wykluczeniu.
A kategorii - "Politycy" - wyróżnienie to w tym roku przypadlo m. in. Premierowi Panu Donaldowi Tuskowi.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/04/09 19:02:03
Będąc współzałożycielami Fundacji POMOCNA DŁOŃ, która jako pierwsza zrealizowała pionierski w Polsce projekt i zbudowała pierwszy prywatny dom mieszkalno-rehabilitacyjny, stanowiący wzór i przykład dla późniejszych tego typu inicjatyw podejmowanych w całej Polsce, zwracamy się do Państwa z prośbą o obdarzenie tej Fundacji Waszym zaufaniem i uznanie jej za godną zagospodarowania dla dobra wspólnego części Państwa podatku (1%).

Przesyłając informację o Fundacji przyłączamy się do jej prośby o przekazanie na jej rzecz 1% podatku w formie niżej opisanej. Mieszkańcom i założycielom Fundacji będzie miło powitać Darczyńców w progach Fundacji, by mogli naocznie upewnić się o trafności decyzji o wspieraniu Fundacji.

Z poważaniem
Krystyna i Jerzy Krzekotowscy


Fundacja Pomocna Dłoń

ul. Odrębna 10, 04-867 Warszawa; PKO S.A. 60 1240 288 87 1111 0000 3389 8050 (0-22) 612-79-72; odrebna@pocztaJm

www.odrebna.free.ngo.pl

Fundacja "Pomocna Dłoń" jest organi­zacją pożytku publicznego. Prowadzi Dom oraz Hostel dla dorosłych osób z nie­pełnosprawnością intelektualną. Wymaga to ogromnych środków pieniężnych. Dlatego zwracamy się do osób o wrażliwym sercu
o współudział w prowadzeniu tego wyjątko­wego przedsięwzięcia poprzez przekazanie 1% podatku.

W związku z obowiązującymi zasadami, składając zeznanie podatkowe za 2008 rok należy w części alfabetycznej "I" Wniosek o przekazanie 1 % podatku na rzecz organi­zacji pożytku publicznego (opp):

wpisać - Fundacja "Pomocna Dłoń" i nasz KRS 0000112681

wpisać kwotę stanowiącą 1 % podatku.


Urząd Skarbowy sam dokona wpłaty na nasze konto.

Liczymy na Państwa wsparcie. Będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Należy przy tym pamiętać, iż przekazanie powinno nastąpić nie póż­niej niż do 30 kwietnia 2009 roku.

Fundacja "Pomocna Dłoń" powstała w 1990 r. Wybudowany przez Fundację dom zapewnia godne warunki życia 35 niepełnosprawnym osobom.-
2009/04/15 19:05:33
KOMUNIKAT
13 maja o godz. 11 00, w sali kolumnowej sejmu odbędzie się rocznicowe posiedzenie
Stałego Przedstawicielstwa Kongresu Budownictwa
na temat budownictwa mieszkaniowego.
Patronat nad obradami przyjął
Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Szmajdziński.
Referaty m.in. wygłoszą posłowie Janusz Piechociński i Wiesław Szczepański, minister Olgierd Dziekoński, prezes REAS Kazimierz Kirejczyk, Przewodniczący RN Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Adam Kowalewski
i prof. Piotr Witakowski.
Uczestnictwo jest bezpłatne. Ze względu na ułatwienie wstępu na teren Sejmu prosimy o wcześniejsze zgłoszenia obecności elektronicznie na adres
biuro@piib.org.pl
Termin zgłoszeń do 30 kwietnia br..
-
2009/04/15 19:35:49
20 marca 2009 r. z udziałem Ministra Sprawiedliwości Andrzeja Czumy odbyła się w Ministerstwie Sprawiedliwości Konferencja na temat: "Rola organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w zapewnieniu skutecznej ochrony ofiarom przemocy".
Po powitaniu ze strony Pana Ministra, w którym zaapelował do licznych organizacji pozarzadowych o pomoc i wspólpracę w rozwiazywaniu tego niezwykle trudnego społecznego problemu, referaty przedstawili: Krzysztof Kwiatkowski Sekretarz Stanu, Edward Zalewski Prokurator Krajowy, Andrzej Maciejuk Komendant Główny Policji, Marek Motuk, Dyrektor Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji, Krzysztof Mycka Koordynator do spraw Realizacji w MS Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Tomasz Szafański z Departamentu Legislacyjno-Prawnego, Prof. Beata Gruszczyńska z UW i IWS, Wojciech Dziuban Sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie Anna Marcinkowka Prokurator Prokuratury Okregowej w Warszawie, Joanna Piotrowska Prezes Fundacji "Feminoteka".
W imieniu organizacji pozarządowych glos zabrała m. in. dr Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Stowarzyszenia Obywarel;skich Inicjatyw i Przewodnicząca Rady Programowo-Naukowej w Stowarzyszeniu Damy Radę.

Wszyscy uczestnicy debaty wyrażali wolę zacieśnienia współpracy i wyrażali uznanie dla inicjatywy Ministra Andrzeja Czumy, który odpowiednio do standardów europejskich docenia rolę organizacji pozarządowych.

Postulowano przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o zapobieganiu przemocy w rodzinie, zwłaszcza w kierunku zapewnienia natychmiastowej izolacji sprawcy od ofiary poprzez eksmisję sprawcy i zobowiazanie go do uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych.
Obecna ustawa nie zapewnia bowiem realizacji żadnego z tych celów, choc mają one zasadnicze znaczenie dla skutecznego zwalczania przemocy w rodzinie. Z badań Ministerstwa Sprawiedliwosci jednoznacznie wynika, że orzeczenia tego typu zapadaja zupełnie sporadycznie.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/04/15 19:46:45
Szanowni Państwo,

z upoważnienia Przewodniczącego Rady Naczelnej Krzysztofa Góralczyka
uprzejmie informuję, iż w dniu 16.04.2009 o godzinie 12.00 odbędzie
się uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej SD związane z obchodami
70-lecia Stronnictwa Demokratycznego.

Posiedzenie Rady Naczelnej poprzedzone będzie mszą świętą o godzinie 10.00
w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście,
w Warszawie, przy ulicy Przyrynek 2, na którą serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem
Zbigniew Grzyb
Sekretarz Rady Naczelnej SD


Zapraszam w imieniu Przewodniczącego RS SD na zebranie założycielskie
Klubu Dzielnicowego SD Bielany w dniu 21 kwietnia (wtorek) o
godz. 17.00. Zebranie odbędzie się w siedzibie Stronnictwa
Demokratycznego ul. Chmielna 9.

PORZĄDEK OBRAD
Klubu Bielany
21 kwietnia 2009

1. Rozpoczęcie obrad przez Przewodniczącego Rady Stołecznej SD;
2. Podjęcie Uchwały w sprawie powołania Klubu Bielany;
3. Podjęcie Uchwały w sprawie liczebności Zarządu Klubu Bielany;
4. Wybór Zarządu Klubu Dzielnicowego zgodnie z § 5 pkt. 2 i § 52 pkt. 6
Statutu SD;
a) wybór Komisji Skrutacyjnej
b) wybór Przewodniczącego
c) wybór Wiceprzewodniczących
d) wybór Sekretarz
e) wybór Skarbnika
f) wybory członków Zarządu
5. Zebranie składek członkowskich za okres 01.01.2009 składek; 30.06.2009;
6. Sprawy różne;
7. Zakończenie obrad.

Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
Sekretarz Rady Stołecznej
Stronnictwa Demokratycznego
0-606-810-674
agnieszka.gardzina@sd.pl
agardzina@wp.pl

Miejmy nadzieję, że ta praca przyniesie konkretne rezultaty dla dobra wspólnego.
Czas na prace merytoryczną wolna od osobistych animozji. Oby!

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/04/15 19:51:31
dr Krystyna Krzekotowska

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego z listy Komitetu Porozumienie dla Przyszłości.
Dr Krystyna Krzekotowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym uzyskała tytuł doktora nauk prawnych. Odbyła zakończoną egzaminem sędziowskim aplikację sądową i uzyskała wpis na listę radców prawnych. Jest autorką kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów z dziedziny prawa. Zna biegle j. niemiecki, dysponując świadectwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i certyfikatem Instytutu Goethego w Niemczech.

Wykładowca na wielu uczelniach wyższych (m. in. w Warszawie, Berlinie, Monachium, Regensburgu i Hamburgu).

W czasie pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości w Instytucie Badania Prawa Sądowego, pełniąc przez wiele lat m.in. funkcję kierownika Zakładu Prawa Cywilnego i Sekretarza Rady Naukowej Instytutu, przyczyniła się do zorganizowania pionierskich form współpracy polskich i niemieckich pracowników szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.
W latach 1998 - 2001 była radcą Ambasady Polskiej w Berlinie, tworząc wartościowe nowe formy polsko-niemieckiej współpracy. Jest wiceprezesem Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników oraz Dyrektorem Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa..

W kadencji 1994-1998 była radną i wiceprzewodniczącą Rady Gminy oraz przewodniczącą Komisji Polityki Mieszkaniowej. Przez szereg lat była radcą prawnym m.in.Prezydenta Miasta. Ma doświadczenia eksperta Sejmu RP oraz doradcy przy przygotowywaniu rządowych projektów ustaw.

Jest Kierownikiem Podyplomowego Studium Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, przyczyniając się do nawiązania przez tę Uczelnię współpracy międzynarodowej i powołania pod jej kierownictwem Studium Prawa Niemieckiego i Europejskiego.

Jako współzałożycielka i członkini władz krajowych i międzynarodowych organizacji organizuje liczne krajowe i międzynarodowe konferencje, sympozja i kongresy, z których wnioski służą pracy organów państwowych i samorządowych. Jako Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich inicjatyw i Przewodnicząca Rady Programowej Stowarzyszenia DAMY RADĘ udzielała pomocy wielu ruchom obywatelskim, w obronie przed zagrożeniami społecznym wykluczeniem lub złamaniem europejskich standardów europejskich ochrony prawnej obywateli. Uczestniczy w pracach Polskiego Lobby Kobiet i Demokratycznej Unii Kobiet.

Współpracuje z mediami (prasą, radiem i telewizją, w tym TVP, POLSAT, TVN), współtworząc wiele programów informacyjnych. Uczestniczyła aktywnie w kampanii referendalnej na rzecz wejścia Polski do Unii Europejskiej, a także kandydowała do Parlamentu Europejskiego z zorganizowanego przy jej udziale Komitetu Obywatelskiego "Razem dla Przyszłości".
Z mężem Jerzymi córką Iwoną, (radcami prawnymi) współpracuje m.in. przy opracowywaniu publikacji prawniczych oraz audycji radiowych i telewizyjnych.

Jest członkiem Stronnictwa Demokratycznego.
-
2009/04/30 10:01:39
Komitet Wyborczy POROZUMIENIE DLA PRZYSZŁOŚCI , zgłaszający na pierwszej pozycji w okregu nr 4 Prof. Dariusza Rosatiego do Parlamentu Europejskiego zarejestrowany. Kandyduję z czwartej pozycji w tymże okregu 4 (Warszawa i sąsiednie powiaty).

Dziękuję wszystkim z całego serca za podpisy popierajace moją kandydaturę. Było ich w sumie około 12 000, w tym 2200 podpisów popierających moją kandydaturę ( zebranych przez Stronnictwo Demokratyczne, Stowarzyszenie DAMY RADĘ, STOWARZYSZENIE OBYWATELSKICH INICJATYW i liczne grono przyjaciow i znajomych).
Jeszcze raz serdeczne dziękuję i zapraszam do wspólnej intelektualnej rozrywki w kampanii wyborczej.

Krystyna Krzekotowska
Teraz kończę, gdyż spieszę na obchody 5-lecia członkostwa Polski w Unii Obywatelskiej
-
2009/05/17 13:46:04
dr Krystyna Krzekotowska Kandydat do Parlamentu Europejskiego
Koalicyjny Komitet Wyborczy POROZUMIENIE DLA PRZYSZŁOŚCI - CRNTROLEWICA
Okręg nr 4 (Warszawa) lista nr 7 poz. 4


Wspólnie z Obywatelami dla interesów Polski w Europie
Jako prawnik i europejski ekspert prawa mieszkaniowego oraz wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw mogę zapewnić nowe i profesjonalne spojrzenie na Wasze problemy i właściwie reprezentować Was w Parlamencie Europejskim w celu rozwiązywania Waszych bolączek na forum europejskim.


Jestem za tym, aby Obywatele mieli w Polsce zapewniony nie niższy niż w Europie poziom:

- ochrony praw majątkowych i osobistych, w tym ochrony lokatorów i ochrony miejsc pracy,
- ochrony spółdzielczych i własnościowych form korzystania z mieszkań,
- dostępu do bezpłatnej pomocy prawnej, zwłaszcza w sprawach, w których władza krzywdzi Obywateli,
- pomocy, zapobiegającej społecznemu wykluczeniu i dyskryminacji,
- edukacji i zatrudnienia zapewniającego równy start życiowy,
- opieki zdrowotnej i profilaktyki odpowiedniej do zdobyczy medycyny,
- emerytur i rent zapewniających godne życie,
- bezpieczeństwa i ochrony przed przemocą, w tym przed przemocą domową i mobbingiem,
a nadto jestem za ułatwionym dla Obywateli dostępem do Funduszy Europejskich, w celu ich wykorzystania na rozwój firm i poprawę warunków mieszkaniowych,

Jestem przeciwko:
- zawyżonym cenom towarów i usług dla Obywateli, w tym usług telefonicznych i internetowych,
- zbyt biurokratycznym procedurom i przepisom ograniczającym wolności i prawa Obywateli,

- dyskryminowaniu Polski Polaków w jakiejkolwiek formie,
- naruszaniu zasad równego traktowania, w tym równouprawnienia kobiet,
- sporom i kłótniom, zamiast merytorycznej i kompetentnej współpracy dla dobra wspólnego.
Jako poseł do Euro parlamentu zamierzam walczyć o jasne i spójne przepisy, które umożliwią Polsce i jej Obywatelom rozwój w kraju i zagranicą. Pragnę położyć szczególny nacisk na wdrożenie najlepszych wzorców europejskich do polskiego porządku prawnego, w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkaniowych, zawodowych i edukacyjnych. Polskie prawo pełne jest niejasnych i niezrozumiałych przepisów, utrudniających rozwój najsłabszym grupom społecznym- studentom, emerytom i rencistom.
Także relacja władza obywatel powinna ulec radykalnej poprawie dzięki wdrożeniu europejskich standardów ochrony obywateli.
____________________________________________________________________
01 682 Warszawa, ul. Gombrowicza 17, tel. 022/833 11 60, 603/996 408 www.krzekotowska.pl, e-mail: krzekotowska@soi.fc.pl
-
2009/05/17 14:17:46
Kandydująca do Parlamentu Krystyna Krzekotowsa uczestniczyła, w dniu 10.05. 2009 r. oraz w dniu 16.05.2009 r. w konferencjach prasowych inaugurujących kampanię do Parlamentu Europejskiego Koalicyjnego Komitetu Wyborczego POROZUMIENIE DLA PRZYSZŁOŚCI.
Krystyna Krzekotowska, doktor nauk prawnych, europejski ekspert w dziedzinie prawa mieszkaniowego i spółdzielczego.

Ma duży udział we wdrażaniu reformy prawa mieszkaniowego, czemu służy jej praca naukowa, dydaktyczna oraz wieloletnia praca w charakterze radcy prawnego. Jest autorką wielu książek i artykułów z tej dziedziny.


Opowiada się zawsze po stronie słabszych i za ugodowym rozwiązywaniem sporów prawnych. Dzięki temu uratowała wielu ludzi przed utratą pracy lub dachu nad głową (w tym setki rodzin pracowników Huty Warszawa). Zawarte w jej publikacjach interpretacje oraz publiczne wypowiedzi w mediach służą zwiększeniu ochrony praw lokatorów i spółdzielców. Z jej udziałem jako wiceprzewodniczącej Rady Gminy Warszawa-Bielany powstały akty prawa miejscowego dotyczące bezkonfliktowego zwracania prawowitym właścicielom nieruchomości warszawskich z jednoczesnym zapewnieniem ochrony lokatorom, a więc bez tworzenia kolejnego łańcucha krzywd. Fundacja POMOCNA DŁOŃ, której jest współzałożycielem stworzyła po raz pierwszy w Polsce oparte na standardach europejskim godne warunki zamieszkania osieroconym dzieciom niepełnosprawnym.
Dr Krystyna Krzekotowska uczestniczy też w pracach Stowarzyszenia DAMY RADĘ na rzecz ochrony przed przemocą domową i społecznym wykluczeniem.
Dla wzmocnienie ochrony prawnej Polaków a także Polonii w Europie i na świecie dr Krystyna Krzekotowska wspiera - jako kierownik Zakładu Prawa Cywilnego w Instytucie Badania Prawa Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie jako radca Ambasady Polskiej w Berlinie - pionierską współpracę polskich prawników z prawnikami innych krajów. Temu celowi służą także krajowe i międzynarodowe konferencje, sympozja i kongresy, które organizuje także jako Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw i Stowarzyszenia Integracji Europejskiej z udziałem Organizacji Polonijnych.

Opowiada się za pełnym dostępem Obywateli do informacji i dlatego wspólnie z mediami współtworzy programy informacyjne poświęcone prawom obywateli.
Dla ułatwienia młodym ludziom oraz polskim specjalistom funkcjonowania w warunkach integracji europejskiej współtworzy Studia Prawa Europejskiego.
Obecnie jest Dyrektorem Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa oraz kierownikiem Podyplomowych Studiów Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, które wzbogacane są stażami zagranicznymi. Uczestniczy też w pracach Polskiego Lobby Kobiet.
Jest członkiem Stronnictwa Demokratycznego.
Dla skutecznej pracy zawodowej i społecznej dr Krystyny Krzekotowskiej nie bez znaczenia jest fakt, że ma ona oparcie w rodzinie, w tym ze strony męża i córki, będących również prawnikami i społecznikami.
-
2009/05/17 18:22:41

Polskie prawo mieszkaniowe po wejściu Polski do Unii Europejskiej

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej wiele środowisk opiniotwórczych dokonuje swoistego podsumowania i bilansu spraw do załatwienia i tych, które dzięki integracji europejskiej już udało się rozwiązać.

Dominują przy tym oceny o konieczności wykorzystywania we wszystkich tych działaniach profesjonalnych służb prawnych zdolnych do monitorowania ustawodawstwa unijnego. Także środowisko spółdzielców mieszkaniowych, w tym Unia Spółdzielców Mieszkaniowych, Krajowa Rada Spółdzielcza, Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP włączyło się do debaty na ten ważny dla przyszłości Polski i Polaków temat. Do debaty na ten społecznie ważny temat środowisko to zostało zaproszone przez Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa. Przedmiotem debaty specjalistów z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych i obywateli były tematy ważne zarówno dla resortu sprawiedliwości, jak i dla obywateli uwikłanych w około 10 milionów spraw sądowych toczących się przed polskim sądami.
Patronat naukowy sprawowały uczelnie wyższe w tym: Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa oraz Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. W debatach i na konferencjach prasowych uczestniczyli przedstawicie prasy, radia i telewizji (zarówno państwowej jak i prywatnych takich jak TV Polsat i TV Plus.
Patronat medialny objęły Redakcje takich pism jak: Gazeta Prawna, Mieszkalnictwo i Prawo oraz Inicjatywy Obywateli.
W każdej z debat, problem mieszkaniowy i jego rozwiązywanie w państwach Unii Europejskiej, wybijał się niejako na czoło.

W debatach, z których dwie odbyły się w Sali Senatu RP, przedmiotem uwagi były takie zagadnienia, jak:

- Nowe ustawodawstwo mieszkaniowe, a fundusze europejskie na rewitalizację i rozwój budownictwa mieszkaniowego, z uwzględnieniem m.in. nowych możliwości gmin, jakie dla zmniejszenia skali eksmisji z lokali mieszkalnych, stworzyła nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów

- Wymiar sprawiedliwości i mieszkalnictwo w świetle projektu Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 2013,

- Zatrudnienie osadzonych, w świetle doświadczeń innych państw Unii Europejskiej oraz badań Krajowej Izby Gospodarczej i Dyrekcji Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie,

- Parlamentaryzm i sądownictwo - rozwiązania europejskie dotyczące doskonalenia zawodowego prawników, w świetle doświadczeń Akademii Sędziowskich i Europejskiej Akademii Prawa w Trier,

- Naukowa i kulturalna współpraca polsko-ukraińska, jako wyraz zrozumienia, że Ukraina jest ważna nie tylko dla samej Ukrainy i dla Polski, ale dla całej Unii Europejskiej,

- Krajowy Rejestr Sądowy - bariery prawne rozwoju gospodarczego.

Wprowadzeniem do dyskusji były referaty polskich i zagranicznych referentów, w tym Prof. S.Willurzkiego, Prezesa Niemieckiego Stowarzyszenia Sądów, Sędziego Sądu Najwtższego Józefa Musioła, dr Andrzeja Arendarskiego Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, prof. dr hab. Krzysztofa Pietrzykowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Krystyna Krzekotowskiej i Jerzego Krzekotowskiego z Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa.

-
2009/05/17 21:42:16
Nowe ustawodawstwo mieszkaniowe a Fundusze Unii Europejskiej na mieszkalnictwo

Debata na ten temat odbyła się w siedzibie Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Chmielnej 9 pod przewodnictwem dr Krystyny Krzekotowskiej z udziałem przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości, korporacji prawniczych oraz samorządu spółdzielczego i terytorialnego, odpowiedzialnego za zaspakajanie potrzeb mieszkańców miasta Warszawy i innych gmin i miast w Polsce.

Informację jak pozyskać Fundusze Europejskie na nowe technologie i rewitalizację zasobów mieszkaniowych ( spółdzielczych, komunalnych, wspólnot mieszkaniowych oraz deweloperskich ) przedstawił Departament Strategii Rozwoju Regionalnego i Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego oraz Anna Symonowicz Urządu Miasta oraz -w odniesieniu do Funduszy Wdrażanych przez Polską Agencję Rozwoju
Przedsiębiorczości Aleksandra Sztetyłło, Dyrektor Zespołu Informacji i Promocji PARP

Nowe ustawodawstwo mieszkaniowe w świetle orzecznictwa sądowego ( w tym ustawy o ochronie praw lokatorów, ustawy o własności lokali i prawa spółdzielczego) dr Krystyna Krzekotowska Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa oraz Jerzy Krzekotowski Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Budowy Miast, Urbanistyki i Ochrony Środowiska.

Uczestnicy debaty zadali szereg pytań na temat funkcjonowania w praktyce nowych rewolucyjnie zmienionych przepisów, które przysparzają wielu trudności interpretacyjnych.
-
2009/05/17 22:10:21

dr Krystyna Krzekotowska


FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA MIESZKALNICTWO,
A NOWE USTAWODAWSTWO MIESZKANIOWE

W debacie na ten temat wiele miejsca poświęcone możliwościom przeznaczenia tych funduszy na realizację nowych kompetencji gmin przy współpracy z partnerami społecznymi, takimi jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Zaakcentowano niezwykle istotną rolę inicjatyw obywatelskich w budowaniu państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. Za ważne uznano przyjęcie ustawy o prawie ubogich, zapewniającej bezpłatną pomoc prawną ekonomicznie słabszym grupom ludności.
Stanisław Rymar Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej zwrócił uwagę, że dla kompetentnego i uczciwego dla dobra wspólnego zagospodarowania środków unijnych potrzeba wręcz pospolitego ruszenia, a zwłaszcza zintensyfikowania pomocy prawników wszystkich zawodów prawniczych. Przy czym korporacje prawnicze mogą i powinny m.inn. dla realizacji zadań w tym zakresie - także skorzystać z nowych możliwości jakie wynikają z wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Takie też stanowisko zajęli też inni zuczestnicy debaty, podkreślający rolę prawników w umacnianiu państwa prawa, ale prawa służącego obywatelom, a nie gnębiącego ich.
Z kolei notariusz Agnieszka Genczewska w imieniu Rady Izby Notarialnej wskazała na pomoc, jakiej mogą udzielać notariusze prze konstruowaniu umów cywilnoprawnych, na jakich opierają się działania podejmowane przez podmioty gospodarcze i osoby prywatne. Zapobiega to sporom prawnym, u podstaw których leżą najczęscie wadliwie zawarte umowy.

Przewodniczący Rady Unii Spółdzielców Mieszkaniowych Zbigniew Olejniczak przypomniał, że przedakcesyjne środki unijne przeznaczone dla spółdzielczości zostały zaprzepaszczone wskutek bierności strony rządowej i braku reakcji na liczne sygnały środowiska spółdzielców mieszkaniowych.

Teraz mamy możliwość ubiegania się o środki z unijnych funduszy strukturalnych. Podstawą ich uzyskania są projekty. Suma środków finansowych, jaka trafi do Polski , będzie mogła być skonsumowana tylko i wyłącznie przez tysiące małych projektów opracowywanych i składanych do dofinansowania przez sektor publiczny i pozarządowy. Postęp, który ma się dokonać z tytułu środków unijnych, będzie tym większy i społecznie efektywny, im wyższa będzie jakość projektów przedstawianych do dofinansowania i ich realizacja.

-
2009/05/17 22:28:57
Europejska Akademia Prawa i Administracji

Rola orzecznictwa sądowego w zapewnieniu ochrony praw mieszkaniowych, w tym rola Trybunału Konstytucyjnego, zajmującego się nader często tą problematyką jest trudna do przecenienia.

Rola sądów w tym zakresie uległa zasadniczemu zwiększeniu w wyniku wyeliminowania jako podstawy prawnej korzystania z mieszkań decyzji administracyjnych i tym samych otwarcia drogi sądowej dla wszystkich sporów mieszkaniowych. W warunkach kilkakrotnego zwiększenia się liczby spraw sądowych, sądy jak gdyby dostały zadyszki i nie nadążają z ich rozpatrywaniem w takim terminie, aby nie była zagrożona na dłuższą metę podstawa ludzkiego poczucia bezpieczeństwa, jakim jest mieszkanie.

Chodzi o szybką i skuteczną ochrone lokatorów, zwłaszcza przed eksmisją.

W Polsce nie istnieją sprawdzone w innych krajach Unii Europejskiej instytucjie stałego doskonalenia zawodowego i wymiany doświadczeń, jaką jest służąca głównie starym państwom członkowskim Europejska Akademia Prawa w Trier, finansowana przez Parlament Europejski.

Polska, jako największe nowe państwo członkowskie powinna w interesie polskich obywateli, a także obywateli innych nowych państw członkowskich upomnieć się o powołanie takiej instytucji w Polsce w Warszawie. Jej brak jest bowiem przejawem dyskryminacji.
Odbija się też niekorzystnie na ochronie praw obywateli oraz stosunku władzy do obywatela, który nie odpowiada standardom europejskim.

dr Krystyna Krzekotowska

-
2009/05/17 22:39:07
Sądy Mieszkaniowe

W niektórych krajach Unii Europejskiej stworzono wyspecjalizowane sądy orzekające w sprawach mieszkaniowych, tak jak to ma miejsce w odniesieniu do sporów ze stosunku pracy.

Sądy mieszkaniowe w Polsce - obok kodeksu mieszkaniowego, który w sposób spójny regulowałby wszystkie formy prawne korzystania z mieszkań - to droga naprawy sytuacji w tej ważnej sferze ochrony praw obywateli.

Konieczne jest też zapewnienie ubogim bezpłatnej pomocy prawnej, zwłaszcza wtedy gdy krzywdzi ich władza nadużywająca swej przewagi nad obywatelami.

Przyczyniłoby się to także do odciążenia sądów i zmniejszenia napływu spraw do sądów wskutek ich ugodowego załatwiania.

Praktyka innych państw Unii Europejskiej wskazuje, że w Polsce potrzebne są nowe formy współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości z gminami, które powinny tak jak np. czynią to sądy w innych państwach Uniii Europejskiej - być od razu informowane o toczących się sprawach o eksmisję. Pozwoliłoby to gminom jna ak najwcześniejsze zainteresowaniem się sprawą, w której może zapaść wyrok eksmisyjny z nałożeniem na gminę obowiązku dostarczenia lokalu socjalnego.

Gminy powinny być sojusznikiem pozwanego mieszkańca i po jego stronie zgłaszać interwencję uboczną, tak jak to się dzieje w innych krajach UE. Wymaga to zmiany ustawy o ochronie praw lokatorów, która zawęża uprawnienia gminy do występowania w tym charakterze tylko po stronie powoda. Tymczasem pomocy gminu potrzemuje zagrożony eksmisją pozwany, a nie powód.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/05/17 22:51:25
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw ii Krajowa Izba Gospodarcza zorganizowało debatę w sali kolumnowej Sejmu RP nt.: MIESZKALNICTWO A FUNDUSZE UNII EUROPEJSKIEJ

Wprowadzeniem do debaty były referaty, które wygłosili:
- Krzysztof Roszkowski (Departament Strategii Rozwoju Regionalnego i Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego ),
- Anna Symonowicz ( Urząd Miasta),

Aleksandra Sztetyłło, Dyrektor Zespołu nformacji i Promocji PARP,
Piotr Żuber , Dyrektor Departamentu Ministerstwa Gospodarki,
dr Małgorzata Bonikowska, Prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa

System prawa mieszkaniowego w Polsce przedstawiła dr Krystyna Krzekotowska, Dyrektor Międzynarodowego Insytutu Prawa i Mieszkalnictwa.
-
2009/05/17 22:58:39
ZMIANY W USTAWODAWSTWIE MIESZKANIOWYM

Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw i i Centrum Kształcenia EDUKACJA
w Auli Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego zorganizowało konferencje na w/w temat
Przedstawione zostały następujące referaty:

- Nowe zasady ochrony prawnej lokatorów - mgr Jerzy Krzekotowski, radca prawny, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Budowy Miast, Urbanistyki i Ochrony Środowiska
- Dokonane i projektowane zmiany spółdzielczego prawa mieszkaniowego mgr Jerzy
Krzekotowski ,
- Fundusze Europejskie na budownictwo i mieszkalnictwo, plan rewitalizacji, pomoc w
przygotowywaniu projektów aplikacyjnych mgr Anna Rykowiska
- Eksmisja z lokali mieszkalnych zmiany w kodeksie postępowania cywilnego
dr Krystyna Krzekotowska Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa

-
2009/05/18 00:01:57
JUBILEUSZ "MIESZKALNICTWA I PRAWA" - 17.05.2009 r.

Zasługi Pisma zostały uhonorowane Dyplomem Kongresu Budownictwa , które
w imieniu Redakcji odebrała dr Krystyna Krzekotowska z rąk Pana Olgierda Dziekońskiego Wiceministra Infrastruktury.


Po 15 latach obecności na rynku wydawniczym można uznać, że Pismo dobrze służyło Czytelnikom bieżącą informacją o dynamicznie zmieniającym się prawie mieszkaniowym, o przygotowywanych nowych rozwiązaniach prawnych i pracach w Komisjach Sejmowych, o linii orzecznictwa sądowego w sprawach mieszkaniowych.

Obecnie Pismo zamierza otworzyć nowy nowy ważny teren informacyjny.
Chodzi o jak najszersze informowanie Państwa o nowych możliwościach, jakie dla rewitalizacji starych zasobów mieszkaniowych i nowego budownictwa mieszkaniowego stwarza wejście Polski do Unii Europejskiej.

Aby uzyskiwać jak najwięcej informacji na ten temat Redakcja wspiera medialnie wszystkie inicjatywy także organizacji pozarządowych, włączających się do pomocy w mądrym i praworządnym zagospodarowaniu dużych możliwości, jakie stwarzają już istniejące i przygotowywane przepis , w szczególności w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013.

Tematem tym będziemy się zajmować od tej pory permanentnie, publikując przykłady dobrej roboty w tej dziedzinie. Chodzi o konieczną dla wykorzystania funduszy strukturalnych na rewitalizację zasobów mieszkaniowych współpracę partnerów społecznych gmin, jakimi są spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także deweloperzy, z uwagi na nowe możliwości, jakie stwarza dokonana ostatnio nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów.

We współpracy z fachowcami w dziedzinie mieszkalnictwa i dzięki inicjatywom obywatelskim można będzie osiągnąć postęp w rozwiązywaniu problemu mieszkaniowego, który jest jednym z najtrudniejszych problemów znanych w świetle doświadczeń historycznych i współczesnych.


W czasie okolicznościowego spotkanie poruszono też plany na przyszłość , związane z trudnymi sprawami obywateli, w których redakcja podejmuje interwencje w ich obronie.

Wejście Polski do Unii Europejskiej i 5-letni "staż" unijny zwiększa szanse na obronę zarówno praw Polaków w kraju, jak i wtedy gdy znajdują się oni za granicą.

Na wniosek dr Krystyny Krzekotowskiej Redakcja Mieszkalnictwa i Prawa postanowiła podjąć działania interwencyjne
na rzecz matki Roberta Dziekańskiego
tragicznie zmarłego na lotnisku w Vancouver z winy tamtejszej policji.

Krystyna Krzekotowska Redaktor Pisma od poczatku jego powstania, która obecnie kandyduje do Parlamentu Europejskiego złożyła oświadczenie, że wspólnie w Redakcją tego zawsze służącego ochronie Obywateli Pisma, z uwagi na tragiczną ofiarę współczesnego barbarzyństwa, jaką stał się Robert Dziekańskiego, uczyni wszystko, aby Jego męczeńska śmierć nie była daremna.

Ta niepotrzebna i będąca wynikiem bezduszności władzy śmierć Polskiego Obywatela za granicą może i powinna być wielkim ostrzeżeniem nie tylko dla władz tego Państwa.

"Dołożę wszelkich starań aby za zabicie Obywatela Unii Europejskiej, każdy kraj Unii wyciągał wszelkie konsekwencje w stosunku do winnych zarówno zaniedbań, jak i przestępstw kryminalnych. Jako kandydat do Parlamentu Europejskiego mam taki obowiązek. Jako prawnik i społecznik chcę i potrafię to wykonać" - stwierdziła
dr Krystyna Krzekotowska, znana nie tylko w Polsce obrończyni praw człowieka.
_________________ ________________ ______________
_________________ ________________ ______________
Istnieje fundusz pomocy matce Roberta Dziekańskiego.
Jeżeli ktoś pragnie pomóc Jej finansowo, podajemy numer konta.
ZOFIA VICTIMS TRUST
Valley First Credit Union
100-180 Seymour Street, Kamloops, BC V2C 2E3
Account: 74
-
2009/05/18 01:24:55
I N F O R M A C J A P R A S O W A

WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI PO WEJŚCIU POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

Jakie zmiany nastąpiły w sądownictwie po wejściu Polski do Unii Europejskiej?
Czy i w jaki sposób należy wspierać polski wymiar sprawiedliwości w jego przygotowaniu do sprostania nowym wyzwaniom, jakie niesie integracja europejska?
Jak usprawnić wymiar sprawiedliwości, by sprostał skutecznie wymogom XXI wieku? Czy sielski obraz osadzonego, wylegującego się w ciepłej celi przed telewizorem może niedługo być jedynie historią? Kto może zatrudniać osadzonych i na jakich warunkach? Jak te kwestię rozwiązały inne państwa europejskie?

Jak sprawić, by w Polsce tak jak w innych państwach Unii Europejskiej - udzielano bezpłatnej pomocy prawnej osobom ubogim, w celu zapewnienie im ochrony i dostępu do wymiaru sprawiedliwości?

Czy możliwe jest niezawisłe i kompetentne sądownictwo bez systemu permanentnego doskonalenia sędziów i prokuratorów? Jak te kwestie rozwiązały inne państwa europejskie?
Dlaczego Polska jest dyskryminowana przez Parlament Europejski, który wspiera Europejska Akademia Prawa w Trier dla potrzeb starych państw członkowskich, a nie czyni tego w stosunku do Polski i innych nowych pańsrw członkowskich.
Konieczniość doskonalenie prawników i urzędników dla zapewnienia lepszej obsługi Obywatelii w warunkach integracji europejskiej

Jakie inicjatywy mogą i powinni podejmować sami obywatele - program Wszechnica Obywatelska


FUNDUSZE UNIJNE NA MIESZKALNICTWO


Jak sprawić, by fundusze unijne pobudziły nasze budownictwo, rozwój nowych technologii oraz rewitalizację i termomodernikację osiedli (zwłaszcza warszawskiej wielkiej płyty) , przy wykorzystaniu doświadczeń innych państw Unii Europejskich,

Jak przezwyciężyć kryzys w gospodarce nieruchomościami i sprawić aby budownictwo stało się kołem zamachowym polskiej gospodarki?

Jak zapewnić odpowiadającą standardom europejskim ochronę praw lokatorów,

Jak zlikwidować prawne bariery rozwoju gospodarki,

Jak naprawić historyczne krzywdy właścicieli warszawskich bez kolejnego łańcucha krzywd,

Jak wspólpracować z Obywatelami, aby ich właściwie reprezentować w Parlamencie Europejskim, zgodnie z hasłem - wspólnie z Obywatelami dla interesów Polski w Europie

W konferencji udział biorą:
Krystyna Krzekotowska Wiceprezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników, Kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego POROZUMIENIE DLA PRZYSZŁOSCI - CentroLewica
Paweł Piskorski, Poseł Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego

Termin i miejsce konferencji prasowej:

26 maja 2009 r. (wtorek), Warszawa, ul. Chmielna 9 (siedziba Stronnictwa Demokratycznego)


Rzecznik Prasowy Sztabu Wyborczego


Wiktoria Falandysztel.fax: 022/ 8 33 11 60, 603/996 408 e-mail: krzekotowska@soi.fc.pl
www.krzekotowska.pl
-
2009/05/18 11:32:58
Wszechnica Obywatelska - propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej


Pod przewodnictwem Red. Danuty Holeckiej i dr Krystyny Krzekotowskiej odbyła się w sali Senatu RP debata poświęcona Sądownictwu po wejściu Polski do Unii Europejskiej

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej dr Andrzej Arendarski podkreślił, iż rozszerzenie Unii Europejskiej zawsze było gorąco popierane przez polskich przedsiębiorców. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie powstającymi problemami stosowania prawa
europejskiego przez polski wymiar sprawiedliwości, co nie pozostaje bez wpływu na rozwój gospodarki.

Wyraził - tak jak i inni uczestnicy debaty - poparcie dla utworzenia Europejskiej Akademii Prawa, dla umożliwienia wymiany doświadczeń i doskonalenia zawodowego sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy oraz innych pracowników szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.

Uczestnicy konferencji w tym dyr. Malanowski reprezentujący Rzecznika Praw Obywatelskich podnosili, jak ważne jest propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i jej instytucjach.
Red. Michał Jarkiewicz z Radia dla Ciebie przedstawił koncepcję prowadzenia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Obywatelskich Inicjatyw, cyklu audycji radiowych pod nazwą Wszechnica Obywatelska, jako forum dialogu społecznego rozwijającego europejską świadomość obywateli.

dr Krystyna Krzekotowska wraz z mężem Jerzy Krzekotowskim, uczestniczą w tym projekcie, w programie na żywo, odpowiadając także na poytania telefoniczne słuchaczy (co drugi poniedziałek godz. 13.00).
-
2009/06/09 21:49:10
Szanowna Pani Krystyno,

Jest mi niezmiernie przykro z powodu znalezienia się Pani ugrupowania poniżej progu. Właściwie jest mi przykro wyłącznie ze względu na Pani osobę, gdyż moja wyobraznia podpowiada mi co by się mogło udać zrobić dla kraju i UE, gdyby Pani zasiadła na ławie poselskiej w Parlamencie Europejskim. Z wyniku wyborów jestem jednak bardzo zadowolony. Jeszcze lepiej by było gdyby PO otrzymała 35 a nie 25 mandatów. Ale dobre i to. Szkoda, że mój głos i Piotrka ,, poszedł na marne '' Niestety można było to przewidzieć, gdyż bardzo mało wyborców ( tylko ta garstka mocno wyrobiona politycznie i społecznie ) ma pojęcie o Stronnictwie Demokratycznym i jego programie. Uważam jednak, że przyszłość należy do Centro-Lewicy. Trudno jednak stwierdzić jak bardzo odległa jest to przyszlość. Uważam też, że najbliższe lata będą nalezaly do Centro-Centro-Prawicy, czyli PO. Ja się z tego bardzo cieszę, gdyż właściwie nie ma dla PO żadnej realnej alternatywy i w tej sytuacji tylko PO może stworzyć podwaliny dla normalnego państwa. A latwo im też nie jest... Nie wiem jak bardzo Pani ,,podpadnę,, (?) moim cichym marzeniem, żeby w przyszłych wyborach Pani nazwisko znalazło się na liście PO. Spełnienie mojego marzenia skutkowało by wielkim komfortem wyborcy ( moim komfortem...) który mógłby głosować bez wewnętrznego rozdarcia na wybraną partię- PO i wybranego kandydata - Dr Krystynę Krzekotowską.

Pozostaję z wielkim szacunkiem.

W.J.
Dziękuję Szanownemu Panu. Te mądre i szczere słowa osłodziły mi gorycz porażki
Mam nadzieję, że gorycz szybko minie a niepowtarzalna radość z poznania w czasie kampanii tak cudownych ludzi jak Szanowni Panowie pozostanie na zawsze.
Krystyna Krzekotowska
-
2009/06/15 14:30:54
Szanowni i Bardzo Drodzy Internauci,
Dziękuję Wam Drodzi Internauci za przeznane mojej skromnej osobie pierwszego miejsca w sondażu Nasz Parlament Pan Trzaskowski ma dopiero drugie miejsce i serdecznie mu tego gratulowałam osobiscie, w czasie wspólnej debaty w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Inne media nie chcą uznać Waszego werdyktu i lansują Pana Trzaskowskiego , jako laureata sondażu, choć ma on drugie po mnie miejsce (również bardzo zaszczytne). Dzieki Wam Kochani Internauci, moje niepowodzenie wyborcze w świecie realnym i związane z tym bolesne uczucie zawodu, doznaje rekompensaty w radości, jaką mi sprawiło Wasze uznanie.

Dodaje mi ono otuchyy i sił do dalszej pracy, pomagając szybko wrócić do równowagi po szoku z powodu tak wielkiej różnicy między wirtualnym i realnym wynikiem wyborczym.

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i zapewniam, że wspólnie możemy następnym razem zwyciężyć, jeśli naszą wirtualną rzeczywistość zamienimy na głos wyborczy. Może następnym razem oddamy go przy pomocy naszego ulubionego medium - internetu. Serdecznie Wam wszystkim jeszcze raz dziekuję za przyznane mi w Waszym głosowaniu pierwsze miejsce w sondażu internetowym Nasz Parlament.

Dzięki Wam nie czuję się do końca przegrana.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku
dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/06/15 15:03:52
Podziekowanie

W imieniu swoim oraz wszystkich osób zaangażowanych w moją kampanię pragnę gorąco podziękować Wyborcom za oddanie swojego cennego głosu na moją skromną osobę. "W ciągu dwóch miesięcy udało się stworzyć koalicję zdrowego rozsądku, która miała bardzo mało czasu, by się przebić do świadomości publicznej"- to słowa naszej warszawskiej jedynki, Pana Profesora Dariusza Rosatiego. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, jednakże nie zapominajmy, że to "Porozumienie dla Przyszłości", więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. Następnym razem zwyciężymy wspólnie z Obywatelami i dla Obywateli.

Dziękuję serdecznie członkom mojego sztabu wyborczego, który był zaledwie kilkuosobowy i działał całkowicie bezinteresownie w przeciwieństwie np. do 60-osobowego Sztabu iPani Poseł ....., (mówiła o tym w programie INFO).

Dziękuję serdecznie Mediom, które mimo trudności i znanych obiektywnych uwarunkowań starały się respektować prawo Obywatela do informacji i informowały o moim starcie w wyborach oraz merytorycznych stanowiskach.

Szczególne podziękowania należą sie Telewizyjnemu Kurierowi Warszawskiemu.

Dziękuję Redakcjom wielu Pism i Gazet za informacje prasowe.
Dziękuję serdecznie Szanownym i Drogim Internautom za to wyróżnienie. Następnym razem wirtualną rzeczywistość wspólnie zamienimy na realne fakty.

Raduje mnie fakt, że odniosłam zwycięstwo w sondażu internetowym Nasz Parlament


Jeszcze raz bardzo dziękuje Wszystkim za poświęcony mi czas w trakcie licznych spotkań z Wyborcami oraz za wszystkie ciepłe słowa poparcia, które napływały ze wszystkich stron z kraju i z zagranicy, zarówno przed wyborami, jak i teraz po przegranej rundzie.


Jestem nadal gotowa bronić Waszych słusznych interesów i praw, zwłaszcza wtedy gdy tej obrony odmawiają Wam zobowiązane do tego władze, a nawet moi koledzy prawnicy.

Redaktor TVN Warszawa poinformował mnie, że oprócz mnie żaden Prawnik Warszawski nie zgodził sie Was bronić przed kamerami z obawy przed narażeniem się możnym tego świata i utratą związanych z tym apanaży.

Podobnie, żadna warszawska kancelaria prawna nie podjęła się obrony rodzin pracowników Huty Warszawa, gdy groziła im utrata dachu nad głową. Mam nadzieję, że Hutnicy o tym pamiętają.

Fakt, że w tak ważnym dla mnie dniu, tj. w dniu 7 czerwca tak duża liczba Was Mieszkańców Warszawy i okolic podwarszawskich, połączyła się ze mną duchowo, oddając na mnie swój głos, to największa nagroda za wszystkie wysiłki, których staram się nie szczędzić w Waszej obronie.


Drodzy Przyjaciele - pozwólcie proszę tak się do Was zwracać - zostańcie ze mną dalej, mimo chwilowej przegranej. Wartość człowieka mierzy się nie ilością sukcesów lecz liczbą klęsk, które umiał przeżyć. Głowa do góry Drodzy Przyjaciele. Wkrótce tę klęskę" zamienimy w zwycięstwo.


Z poważaniem
dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/10/29 15:16:32
Po przerwie wakacyjnej jestem juz po inauguracji roku akademickiego w Wyzszej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego oraz inauguracji piatej już edycji kierowanych przeze mnie Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami oraz Posrednictwa w Obrocie Nieruchomościami.

Uczestniczyłam też w październiku w konferencji w Spale poświęconej prtoblematyce mieszkaniowej.

Przedwczoraj prowadziłam szkolenie w Stowarzyszeniu Polonia Wczoraj wraz z mężem Jerzym mieliśmy tez dyżur dla czytelników w Redakcji Faktu.

5 listopada o godz. 17.00 odbędzie się pod moim przewodnictwem jako przewodniczacej klubu SD spotkanie z członkami Klubu i sympatykami w Warszawie ul. Chmielna 9.
Serdecznie zapraszam

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/11/03 17:21:54
PREZYDENT MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ ORAZ
SKARBNIK MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY MIROSŁAW CZEKAJ

Zapraszają Sz. P. Krystynę Krzekotowską na Konferencję nt: "KRYZYS NA RYNKACH FINANSOWYCH A INNOWACJE W FINANSOWANIU METROPOLII
w dniu 6 listopada 2009 r. w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Pl. Defilad 1
Otwarcie konferencji: 6 listopada o godz. 9:15; zakończenie o godz. 16:00.
Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie internetowej Miasta st. Warszawy www.um.warszawa.pl

Miło mi i z pewnością się wybiorę na tę interesującą międzynarodową Konferencję

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/11/03 17:35:48
W dniach od 5 do 7 października 2009 r. z inicjatywy
PZITB Oddział Warszawski i Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego odbyła się XX Jubileuszowa Konferencja Spalska nt.: "BUDOWA I UTRZYMANIE
DOMÓW MIESZKALNYCH - Miejsce i rola mieszkalnictwa w okresie kryzysu gospodarczego".

Na Konferencji padło wiele nowych ważnych dla rozwoju Polski i polskiej spóldzielczości myśli, jako że w warunkach kryzysu spółdzielczość polska, tak jak i spóldzielczość europejska okazuje się istotnym elementem stabilizującym.
Zgłosiłam m.in. postulat podjęcia prac nad kodeksem mieszkaniowym dla zapewnienia stablilizacji i harmonizacji prawa mieszkaniowego w tej ważnej dla kazdego obywarela dziedzinie.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/12/06 15:28:13
Mamy zaszczyt zaprosić Panią

Krystynę Krzekotowską

na pożegnalny cocktail
zorganizowany z okazji podsumowania 5-letniej współpracy
Demokratycznej Unii Kobiet z dr Holgerem Polittem
Dyrektorem Fundacji im. Róży Luksemburg oddział w Polsce
Cocktail odbędzie się
dnia 8 grudnia 2009r.
w godz. 18 30 20.30
w Nowym Domu Poselskim
w Warszawie przy ul. Wiejskiej 8

Liczymy na niezawodne przybycie
i ciekawą rozmowę w gronie przyjaciół.
Z poważaniem

Renata Berent-Mieszczanowicz
Przewodnicząca
Demokratycznej Unii Kobiet Krajowej Rady

Dziękuję za zaproszenie, które z radością - jak zawsze od Drogiej Pani - przyjmuję
Miesiąc Grudzień obfituje w zaproszenia, ale Pani Renara ma u mnie pierwszeństwo.
-
2009/12/06 16:00:12
Akcję, do której zaproszenie zamieszczam poniżej w pełni popieram jako przewodnicząca Rady Programowej Stowarzyszenie DAMY RADĘ, które na ten temat zorganizowało w całej Polsce kilkanaście konferencji w Urzędach Marszałkowskich i Wojewódzkich i uczestniczy w pracach Komisji Sejmowej nad nowelizacja Ustawy o zapobieganiu przemocy w rodzinie.

dr Krystyna Krzekotowska
Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Minister Elżbiety Radziszewskiej zapraszam wszystkie organizacje członkowskie Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji kobiet do udziału w akcji Mężczyźni przeciw przemocy, która odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, 10 grudnia o godz. 11.00 w Warszawie, Metro Centrum.

W ramach akcji Pani Minister Elżbieta Radziszewska oraz zaproszone osoby, m.in. panie Katarzyna Żak, Jolanta Fajkowska oraz Barbara Bielicka-Malinowska
będą rozdawać mężczyznom ulotki dot. przemocy wobec kobiet, przekonujące mężczyzn do aktywnego włączenia się w walkę z przemocą
oraz białe wstążki symbol międzynarodowej kampanii mężczyźni przeciw przemocy.
Państwa aktywny udział w akcji oraz rozdawaniu ulotek i wstążek są dla nas bardzo ważne zapraszamy!

-
2009/12/06 16:23:30
Na Konferencji w Gdańsku w dniach 3-4 grudnia 2009 r., w której uczestniczyłam w charakterze jednego z referentów, zrodziła się ciekawa inicjatywa. Spóldzielcy postanowili przedstawić ją Panu Premierowi Donaldowi Tuskowi. Fragment wystąpienia, który - w przypadku pozytywnej reakcji Pana Premiera - może zdecydowanie poprawić sytuację mieszkaniowa ludzi uboższych i srednio sytuowanych, przedstawiam poniżej.
dr Krystyna Krzekotowska


Szanowny Panie Premierze
W związku z wyrażonym przez Pana Premiera z okazji Kongresu Spółdzielczości Polskiej uznaniem dla spółdzielni mieszkaniowych, które dotąd są najbardziej efektywnym zarządcą osiedli, my spółdzielcy, uczestnicy spotkania w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarki Nieruchomościami w Gdańsku w dniach 03-04.12.2009 r na temat: W obronie mieszkańców, spółdzielców i lokatorów oraz dalszego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowej, zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o realizację tak trafnie ujętej przez Pana Premiera i oczekiwanej przez szerokie kręgi spółdzielców deklaracji, aby przyjąć i zmodernizować przepisy prawne tak, by nie przeszkadzały spółdzielcom w działaniu. Tymczasem ostatnie prace legislacyjne dotyczące nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nie tylko do tego celu nie zmierzają, ale są niezgodne z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej i wyrokami Trybunału Konstytucyjnego. Prosimy więc Pana Premiera o spowodowanie uwzględnienia w pracach dotyczących nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych projektu przygotowanego przez środowisko spółdzielcze. Konieczne jest zwłaszcza szybkie uregulowanie instytucji przekształcenia lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność lokalu aby brak regulacji po 30 grudnia 2009 r. nie spowodował paraliżu w pracach spółdzielni i społecznych niepokojów w gronie spółdzielców. Powinno to być uregulowane nie tak jak w projekcie rządu, który jest sprzeczny z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 17.12.2008r, lecz tak jak w projekcie spółdzielczym. Przekształcenie powinno być nadal możliwe, ale na zasadach obowiązujących w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych przed lipcem 2007r, tj. po dokonaniu wpłaty w wysokości 50% różnicy pomiędzy wartością rynkową lokalu a zwaloryzowanym wkładem mieszkaniowym. Odpowiadając na wezwanie Pana Premiera aby sami spółdzielcy podpowiedzieli, gdzie tkwią bariery uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowania spółdzielni a tym samym skuteczną ochronę spółdzielców, niniejszym zgłaszamy następujące postulaty :
1. przywrócenie zebrania przedstawicieli w spółdzielniach liczących powyżej 500 członków.
2. przywrócenie członkom spółdzielni prawa wyboru formy zaspakajania potrzeb mieszkaniowych (lokatorskiego lub własnościowego prawa do lokalu i odrębnej własności lokalu). Postulat ten wychodzi na przeciw słusznemu stanowisku Pana Premiera, iż nie rozwiążemy problemu ludzi pracy i rodzin słabo sytuowanych bez rozwijania budownictwa spółdzielczego. Zróżnicowanie form prawnych korzystania z mieszkań sprzyja elastyczności w zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych ludzi słabszych ekonomicznie, przy wykorzystaniu wyspecjalizowanych służb spółdzielczych. Doświadczenia europejskie i światowe wskazują, że spółdzielczość sprawdza się w sytuacji kryzysowej w kraju i przyczynia się do wyjścia z kryzysu gospodarczego dużych grup społecznych.
3.W przeciwieństwie do całkowicie nierealnego programu PiS 3 mln mieszkań, proponujemy stworzenie realnego programu 1 miliona mieszkań o statusie lokatorskim. Wymaga to jedynie stworzenia odpowiedniego systemu kredytowania a my spółdzielcy damy radę, aby ten program rzeczywiście wcielić w życie.

-
2009/12/06 16:28:36
Mam nadzieję, na spotkanie i ciekawą debatę na tej konferencji, o której mowa w poniższym zaproszeniu.
Krystyna Krzekotowska

Lobby Kobiet
we współpracy z organizacjami członkowskimi

W ramach projektu Pracując dla zmiany 15 lat po Pekinie

Zaprasza

W dniu 9 grudnia 2009 r.
na debatę publiczną

Na temat:
Finansowanie rozwoju
a prawa kobiet nowa architektura pomocy

Gość Specjalny:
Miriam van Reisen założycielka EEPA Europe External Policy Advisors, członkini Social Watch Coordinating Committee.

Miejsce debaty: WARSZAWA, Al. Jerozolimskie 123A Sala 301 hotel Millenium Plaza

Czas trwania : Od godz. 11:00 do 17:00


-
2009/12/06 16:35:41
Sympatykom i członkom SD, a zwłaszca członkom klubu SD, którego jestem przewodniczącą, serdecznie polecam miłe zaproszenie na spotkanie świateczne w Stronnictwie Demokratycznym w dniu 17 grudnia 2009 r. godz. 17.00.
dr Krystyna Krzekotowska
krzekotowska7@wp.pl
603/996408


W imieniu Przewodniczącego SD Pawła Piskorskiego i Przewodniczącego RN SD Waldemara Prusaka zapraszam na spotkanie świąteczne w SD (w załączniku Zaproszenie).
Proszę przekazać zaproszenie zarządowi klubu oraz członkom swojego klubu.
Proszę o potwierdzenie do dnia 14 grudnia 2009r. (ile osób z klubu przyjdzie) na adres: agardzina@wp.pl lub pod nr tel. 606 810 674.
Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
Sekretarz Rady Stołecznej
Stronnictwa Demokratycznego
0-606-810-674
agnieszka.gardzina@sd.pl
agardzina@wp.pl


-
2009/12/06 16:43:42

Mam przyjemność powiadomić o kolejnym ważnym wydarzeniu - debacie w Sali Kolumnowej Sejmu RP.
dr Krystyna Krzekotowska

EUROPEJSKIE LOBBY KOBIET
FEDERACJA POLSKIE LOBBY KOBIET
DEMOKRATYCZNA UNIA KOBIET - RADA KRAJOWA

ZAPRASZAJĄ

Na Międzynarodową Konferencję

pod patronatem
Izabeli Jarugi-Nowackiej
Posłanki na Sejm RP

Na temat: Rozwiązywanie problemów przemocy z perspektywy europejskiej.

W dniu 8 grudnia 2009 roku
W godz. 9:30 17:00
Miejsce konferencji: Warszawa, ul. Wiejska 8
Sejm RP, Sala Kolumnowa
-
2009/12/06 16:54:22
Otrzymałam ciekawe zaproszenie i przystapiłam do nowej formy współpracy, przy wykorzystaniu internetu. Z wydawnictwem tym współpracuję od wielu lat przy wydawaniu stale aktualizowanej pozycji ksiązkowej nt.: "Skuteczne zarządzanuie spóldzielniami mieszkaniowymi".
Już przygotowuję pierwsze informacje dla nowego kregu Czytelników, o czym powiadomię też na blogu.
27 grudnia 2009 r. uczestniczyłam też w konferencji szkoleniowej tego wydawnictwa, prezentując dla licznie przybyłych słuchaczy z całej Polski temat: "Zmiany w prawie mieszkaniowym".
Miło mi było otrzymać oficjalne podziękowanie wraz z informacją, że uczestnicy Konferencji byli zadowoleni.

dr Krystyna Krzekotowska

Szanowna Pani Doktor,
Bardzo się cieszę, że zgodziła się Pani Doktor nawiązać współpracę z naszym portalem www.budinfo.pl

Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie informować czytelników o ważnych dla nich sprawach.
Nie chciałabym ograniczać Pani Doktor pomysłów, dlatego jestem otwarta na wszystkie propozycje tematów. Jednocześnie będę także przedstawiać swoje propozycje artykułów, jak na przykład Prawo odrębnej własności a spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Pozdrawiam serdecznie,


Katarzyna Staroń

Product Manager

(22) 559 36 32
Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.
ul. Senatorska 12
00-082 Warszawa


-
2009/12/06 17:04:16
Szczególną radość sprawia pamięć przyjaciół z zagranicy.
Już kolejny raz otrzymuję miłe zaproszenie do Ratusza w Berlinie, które z przyjemnością przekazuję dalej zainteresowanym.
Jest to znakomita forma pielęgnowania przyjacielskich kotaktów polsko-niemieckich, które tak owocnie są kontynuowane od czasu mojej służby dyplomatycznej w charakterze radcy Ambasady Polskiej w Berlinie.
dr Krystyna Krzekotowska

.


Nike Polnische Unternehmerschaft e.V. informiert
Berlin, den 25.11.2009

Drogie Kolezanki i Koledzy, Szanowni Panstwo,
Liebe Kollegen und Kolleginnen, sehr geehrte Damen und Herren,

serdecznie zapraszam Was/ Panstwa na nasz tegoroczny przedbozonarodzeniowy koncert "Oplatek"

do Berlinskiego Ratusza, w srode, 16-go grudnia o godzinie 19.00.sehr herzlich lade ich Euch/ Sie zu unserem diesjährigen Vorweihnachtskonzert

"Oplatek" ins Berliner Rathaus, am Mittwoch, dem 16. Dezember um 19.00 Uhr ein.

Prosimy o faksowe lub emailowe potwierdzenie udzialu.
Wir bitten um Teilnahmebestätigung per Fax oder per Email.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na "Oplatku"

Mit freundlichen Grüßen und bis bald

Lucyna Jachymiak Krolikowska
Przewodniczaca/ Vorsitzende

Impressum:
NIKE Polnische Unternehmerschaft e.V.
Kiefholzstraße 35
12435 Berlin

Telefon 0049 30 30109544
Fax 0049 30 88550662
Funk 0049 179 1137153
www.nike-ev.com
info@nike-ev.com

-
2009/12/06 17:29:33
Inauguracja Studiów Podyplomowych

W Centrum Kształcenia Podyplomowego Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w roku akademickim 2009/2010 odbywa się V EDYCJA Studiów Podyplomowych umożliwiających uzyskanie licencję na wykonywanie dwóch atrakcyjnych zawodów:
Zarządcy Nieruchomości lub Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Zajęcia są tak zorganizowane, aby zainteresowani mogli jednocześnie uzyskać obydwie licencje
Uczestnicy studiów mają możliwość zapoznania się zarówno z aspektem teoretycznym, jak i praktycznym każdego z tematów, uwzględniających program Ministra Infrastruktury, który jest organem podejmującym decyzję w sprawie licencji. Obecnie nie jest wymagany egzamin państwowy.
Uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne materiały, których autorami są wkładowcy, mający bogaty dorobek naukowy, uznani eksperci w dziedzinach będących przedmiotem studiów podyplomowych lub wybitni praktycy , w tym licencjonowani zarządcy nieruchomosci, pośrednicy w obrocie nieruchomościami.
Uczelnia zapewnia też mozliwość korzystania z internetu, z z bogatych zbiorów biblioteki z 70 tysiącami woliminóqw ksiązek oraz kontakty z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, gospodarki i polityki, wygłaszającymi gościnnie wykłady.
W b.r. wykład inauguracyjny na Uczelni wygłosiła Pani Prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m. st. Warszawy

Prof. dr hab. Jerzy Kisielnicki Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych WSHiP im. R. Łazarskiego gościł wybitne osobistości, w tym Prezydenta RP Lecha Wałęsę oraz Wiceministra Infrastruktury Piotra Stycznia, którego wykład otworzył V Edycję Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami oraz i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami.

Gościem honorowym na otwarciu Studiów Podyplomowych była Red. Aleksandra Proscewicz, Redaktor Naczelny Kuriera Berlińskiego i Szefowa DOMU Polskiego w Berlinie.

Centrum Studiów Podyplomowych oraz nasi wykładowcy utrzymują kontakty z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami zawodowymi działającymi w sferze mieszkalnictwa, w tym z: Kongresem Budownictwa, Polskim Towarzystwem Mieszkaniowym, Unią Spółdzielców Mieszkaniowych, Polską Federacją Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami POLONIA, Stowarzyszeniem Doradców Rynku Nieruchomości, Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii oraz z Akademią Gospodarki Mieszkaniowej w Berlinie.
Z Akademią Gospodarki Mieszkaniowej w Berlinie Centrum Kształcenia Podyplomowego podpisało porozumienie o współpracy.

dr Krystyna Krzekotowskas-
2009/12/06 17:43:06
Unia Spółdzielców Mieszkaniowych w Polsce
(Posiedzenie Rady w dniu 25.11. 2009 r. w Warszawie)

Uczestniczący w posiedzeniu członkowie Rady Unii zostali zapoznani przez Prezesa Zarządu Unii Spółdzielców Mieszkaniowych Andrzeja Półrolniczaka oraz Jana Sułowskiego Prezesa Krajowego Związku Rewizyjnego ze stanem prac nad nowelizacją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
W bogatej debacie, która toczyła się pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady USM Zbigniewa Olejniczaka członkowie Rady Unii Spółdzielców Mieszkaniowych krytycznie ocenili stan ustawodawstwa spółdzielczego, który podlega nieustannym zmianom, co wpływa destabilizująco na sytuację prawną członków spółdzielni i dezorganizuje zarządzanie spółdzielniami .
Krytycznie ustosunkowano się do proponowanych kolejnych zmian w ustawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce.
Nawiązano do krytycznej oceny stanu tego ustawodawstwa w tej dziedzinie wyrażonej na XX Konferencji w Spale.
Na negatywną ocenę zasługuje zwłaszcza brak spójności i stabilności prawa w tej dziedzinie, tak ważnej dla mieszkańców i ich poczucia bezpieczeństwa prawnego.
Spółdzielczość mieszkaniowa, której walory w zapewnianiu bezpiecznego dachu nad głową ujawniają się ze szczególną wyrazistością w warunkach kryzysu, może i powinna nadal spełniać tę ważna funkcję dla dobra spółdzielców i ich rodzin, pod warunkiem, że nie będzie się jej tego utrudniać i to wbrew zaleceniom Unii Europejskiej, zawartym m.in. w tzw. białej księdze o przedsiębiorstwach spółdzielczych.
Z uwagi na brak kompetencji lub dobrej woli ze strony niektórych polityków (czego dobitnym dowodem jest fakt, iż od lat ustawowe ingerencje w prawa spółdzielców Trybunał Konstytucyjny uznaje w szerokim zakresie za niezgodne z Konstytucją RP), Unia Spółdzielców Mieszkaniowych w Polsce postanowiła udzielić poparcia dla inicjatywy stworzenia obywatelskiego projektu ustawy spółdzielczej, przedstawionej przez Krajowy Związek Rewizyjny.

Za niedopuszczalne uznano zwłaszcza zakusy upaństwowienia spółdzielczości w Polsce, które nie szły tak daleko nawet pod rządem systemu nakazowo-rozdzielczego.
Nie powiodły się też próby likwidacji spółdzielni przez ich przekształcenie we wspólnoty mieszkaniowe, gdyż zwycięża mądrość zbiorowa spółdzielców, którzy bezpieczniej zwłaszcza w okresie kryzysu czują się w strukturach spółdzielczych.

Zwrócono uwagę, że w interesie członków spółdzielni i zapewnienia im równego traktowania wobec prawa leży zlikwidowanie nierówności, polegającej na tym, że część członków spółdzielni nadal musi spłacać bankom kredyty na niekorzystnych i nierównych dla wszystkich zasadach i jest pozbawiona możliwości przekształcenia swych praw do lokali w odrębną własność lokali bez wysokich dopłat.
Swoje rozżalenie spółdzielcy kierują pod adresem zarządów spółdzielni, podczas gdy sprawcą ich niekorzystnej sytuacji są politycy odpowiedzialni za stan prawa w tej dziedzinie.
Konieczne jest więc docieranie do opinii publicznej z prawdziwą informacją, gdyż dotychczas uprawiana negatywna propaganda szkodzi interesom spółdzielni i spółdzielców.
dr Krystyna Krzekotowska-
2009/12/06 18:38:12
Konferencja Ogólnopolskiej Izbie Gospodarki Nieruchomościami w Gdańsku w dniach 03-04.12.2009 r na temat: W obronie mieszkańców, spółdzielców i lokatorów oraz dalszego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowej.
Program:
- wykład Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pana Piotra Stycznia na temat: Barier i zagrożeń dla funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych
- wykład Jerzego Jankowskiego Przedstawiciela Krajowej Rady Spółdzielczej na następujące tematy: Prawno-organizacyjne uwarunkowania spółdzielni mieszkaniowych w świetle wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 17.12.2008
i 15.07.2008 i propozycje legislacyjne dotyczące spółdzielczości mieszkaniowej
w tym (rozliczenia spółdzielni ze wspólnotami mieszkaniowymi powstałymi na mocy art. 24 i art. 26, nieruchomości jako jednostka rozliczeń finansowych, funkcje
i zadania spółdzielni w procesie zarządu powierzonego, możliwość wykorzystania funduszy unijnych przez spółdzielnie mieszkaniowe).
Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów dr Krystyny Krzekotowskiej i Jerzego Krzekotowskiego na temat:
- jakie opłaty powinni wnosić na rzecz SM prywatni właściciele lokali,
- czy spółdzielnia powinna przejmować zarządzanie budynkami wspólnot mieszkanowych,
- jaką rolę ma spełniać w obecnej sytuacji prawnej Zarząd i Komisja Rewizyjna SM,
- jakie działania podejmować dla zwalczania błędnych informacji rozsiewanych wśród mieszkańców SM,
- sposoby i techniki promocji spółdzielni mieszkaniowych odpowiedź na czarny PR.
wykład Jerzego Krzekotowskiego na temat Najważniejsze elementy ustawodawstwa w obecnie stosowanym prawie mieszkaniowym.

Planujemy odbycie nastepnej Konferencji na w/w tematy 14 i 15 grudnia 2009 r. w Łodzi oraz w Krakowie (styczeń 2010 r.).

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/12/06 18:42:19
PREZYDENT MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ

ORAZ

SKARBNIK MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

MIROSŁAW CZEKAJ


Zapraszają Sz. P. Krystynę Krzekotowską

na Konferencję

KRYZYS NA RYNKACH FINANSOWYCH A INNOWACJE W FINANSOWANIU METROPOLII

w dniu 6 listopada 2009 r. godz. 9.15, w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Pl. Defilad 1

Krótkie omówienie wyników tej konferencji zamieszczę niebawem.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/12/06 19:00:40
Wysoce cenię spotkania z Zarządcami i Pośrednikami w Obrocie Nieruchomościami w Stowarzyszeniu POLONIA, które od lat zaprasza mnie na te wartościowe spotkania jako wykładowcę.
Ostatnio program szkolenia realizowany wsólnie z mężem Jerzy Krzekotowskim dotyczył zmian w prawie mieszkaniowym.
Krystyna Krzekotowska

Program szkolenia w Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami POLONIA
Wykładowcy:
dr Krystyna Krzekotowska - Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami i Posrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego

Jerzy Krzekotowski - Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa

1) Zmiany spółdzielczego prawa mieszkalnego w świetle orzecznictwa
Trybunału Konstytucyjnego:

- przepisy prawne

- konsekwencje prawne nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o
spółdzielniach mieszkaniowych oraz zmianie, niektórych innych ustaw

- regulacje prawne ustawy o gospodarce nieruchomościami

- najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego dotyczące prawa
spółdzielczego

( 3 godz.)

2) Ochrona lokatorów w świetle ustawy oraz prawa miejscowego stanowionego
przez Rady gmin i miast:

- Ochrona przed wypowiedzeniem najmu,
- wstapienie w najem po smierci najemcy
- zasady wynajmowania lokali komunalnych

1 godz.)

3) Odrębna własność lokalu i wspólnoty mieszkaniowe;

( 1 godz.)

4) TBS-y:

- zalety i wady

- TBS w świetle przepisów prawa

(zagadnienia obejmują: 1 godz.)

5) Podsumowanie - panel dyskusyjny.

( 0,5 godz.)


Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, zgodnie z nałozonym na nich ustawowym obowiązkiem w tym zakresie.
-
2009/12/10 16:45:18
Cieszę się, że zebranie w SD było konstruktywne i ukierunkowane na merytorczyną pracę.
Zabierając głos zgłosiłam też kilka propozucji pracy na rzecz mieszkanców Warszawy (w tym otwartych konferencji poświęconych np. problemom mieszkaniowym w świetle polityki m. st. Warszawy).
Wyraziłam też nadzieję, że Przewodniczący Paweł Piskorski przyczyni się zarówno do zbudowania na nowo siły SD, jako liczącej się na arenie politycznej partii, ale także nie tylko inie umniejszy majatku SD, ale go jeszcze zwiększy i pomnoży, przez dobre zarządzanie, przy wykorzystaniu licencjonowanych zarządców i posredników w obrocie nieruchomościami.

Paweł Piskorski ciepło odniósł się do projektu włączenia się do akcji na rzecz zwalczania przez mężczyzn przemocy wobec kobiet (w tym akcji tzw. białej wstążki). Wsparcia dla tej akcji udzieliło wiele organizacji pozarządowych, uczestnicząc w konferencji prasowej Pani Minister Radziszewskiej.

dr Krystyna Krzekotowska

Witam
Zapraszam na zebranie Rady Stołecznej SD w dniu 9 grudnia (środa) o
godz. 17.00. Zebranie odbędzie się w siedzibie SD ul. Chmielna 9.
W spotkaniu weźmie udział Przewodniczący SD Paweł Piskorski.

Porządek obrad
1. Przyjęcie porządku obrad
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego zebrania RS SD
3. Omówienie aktualnej sytuacji w SD
4. Omówienie aktualnej sytuacji politycznej
5. Kalendarz działań na 2009/2010
6. Informacja z prac komisji medialnej
7. Informacja z prac zespołów programowych
8. Sprawy różne

Proszę o przekazanie tej informacji członkom swojego klubu.

Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
-
2009/12/10 16:50:48
Cieszę się, że zebranie w SD było konstruktywne i ukierunkowane na merytorczyną pracę.
Zabierając głos zgłosiłam też kilka propozucji pracy na rzecz mieszkanców Warszawy (w tym otwartych konferencji poświęconych np. problemom mieszkaniowym w świetle polityki m. st. Warszawy).
Wyraziłam też nadzieję, że Przewodniczący Paweł Piskorski przyczyni się zarówno do zbudowania na nowo siły SD, jako liczącej się na arenie politycznej partii, ale także nie tylko inie umniejszy majatku SD, ale go jeszcze zwiększy i pomnoży, przez dobre zarządzanie, przy wykorzystaniu licencjonowanych zarządców i posredników w obrocie nieruchomościami.

Paweł Piskorski ciepło odniósł się do projektu włączenia się do akcji na rzecz zwalczania przez mężczyzn przemocy wobec kobiet (w tym akcji tzw. białej wstążki). Wsparcia dla tej akcji udzieliło wiele organizacji pozarządowych, uczestnicząc w konferencji prasowej Pani Minister Radziszewskiej.

dr Krystyna Krzekotowska

Witam
Zapraszam na zebranie Rady Stołecznej SD w dniu 9 grudnia (środa) o
godz. 17.00. Zebranie odbędzie się w siedzibie SD ul. Chmielna 9.
W spotkaniu weźmie udział Przewodniczący SD Paweł Piskorski.

Proszę o przekazanie tej informacji członkom swojego klubu.

Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
-
2009/12/10 16:56:13
Serdecznie zapraszamy na tradycyjne opłatkowe spotkanie mediów i przyjaciół mediów.
TERMIN 14.12.2009 r. od godz. 14.00

MIEJSCE Teatr Praga ul. Otwocka 14

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o akredytacje na:

www.polskiemedia.org/formularze/wigilija2009

Zaproszenie na spotkanie z mediami sierowaliśmy też do:

Hanny Gronkiewicz-Waltz Prezydenta Miasta St. Warszawy,

Bromisława Komorowskiego Marszałka Sejmu,

Bogdana Borusewicza Marszałka Senatu,

Jaceka Kozłowskiego Wojewody Mazowieckiego,

Ludwika Rakowskiego Wicemarszałeka Województwa Mazowieckiego.

Do współpracy w organizacji spotkania mediów zaprosiliśmy Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st Warszawy oraz Teatr Praga. Sponsorem spotkania jest WARS SA.

Liczymy na przyjęcie zaproszenia.


--------------------------------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Polskich Mediów
ul. Świętokrzyska 30/157
00-116 Warszawa
wawa@polskiemedia.org
www.polskiemedia.org--------------------------------------------------------------------------------

-
2009/12/10 16:58:57
Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że po IV Kongresie Obywatelskim ukazały się trzy nowe książeczki Polskiego Forum Obywatelskiego:

- "Jak uczynić regiony motorami rozwoju i modernizacji Polski"
- "Polska rodzina. Jaka jest, jak się zmienia?"
- "Co nas łączy, a co dzieli?"

Pierwsza z nich - w której swój głos zaprezentowali m.in. Minister Elżbieta Bieńkowska, Sekretarz Stanu Tomasz Siemoniak, Senator Janusz Sepioł, Prezydent Paweł Adamowicz - rozpoczyna pierwszą po 10-ciu latach samorządu wojewódzkiego poważną debatę nad przyszłością regionów, a w tym m.in. ich ramami ustrojowymi. Stawiamy tezę, że ramy te nie sprzyjają powstaniu regionów "z krwi i kości" i nie ułatwiają wykrystalizowania się regionalnych mechanizmów rozwojowych.

Dwie drugie pozycje kontynuują cykl publikacji PFO poświęcony kreśleniu "Portretu Polaków". Obydwie wydają się bardzo interesujące.

Wszystkie publikacje można bezpłatnie pobrać ze strony www.pfo.net.pl.


Z wyrazami szacunku i najlepszymi pozdrowieniami,

Jan Szomburg
Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową

Polecam wszystkim te cenne opracowania
dr Krystyna Krzekotowska
-
2009/12/13 11:07:13
Będę uczestniczyć w tym spotkaniu jako redaktor naczelny pisma "Inicjatywy Obywateli"

dr Krystyna Krzekotowska

Do poniedziałku 14 grudnia 2009 r. trwają akredytacje na świąteczne spotkanie premiera Donalda Tuska z dziennikarzami mediów lokalnych, które odbędzie się 16 grudnia 2009 r., o godzinie 13.00, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Spotkanie, będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz planów rządu na rzecz rozwoju polskich regionów.
Oprócz prezesa Rady Ministrów wezmą w nim udział także ministrowie:

Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska,
Infrastruktury Cezary Grabarczyk,
Spraw Wewnętrznych i administracji Jerzy Miller oraz
Sportu i Turystyki Adam Giersz.

Akredytacje są przyjmowane pod linkiem
www.polskiemedia.org/formularze/spotkaniezpremierem

Rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 11.30.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia akredytacji zapraszamy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez wejście główne oraz wejście A (oba od Al. Ujazdowskich).

Z wyrazami szacunku,

Centrum Informacyjne Rządu-
2009/12/13 14:08:13
Na konferencji zorganizowanej w Urzędzie Rady Ministrów przez Pania Minister Radziszewską, przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet Barbara Bielicka-Malinowska podkreśliła, że jednym z warunków skutecznej walki z przemocą wobec kobiet jest wprowadzenie przepisów, które umożliwiłyby natychmiastową izolację sprawcy od ofiary już w momencie interwencji policyjnej.

"Pod kierownictwem pani minister opracowaliśmy szereg propozycji, popartych konsultacjami społecznymi, które powinny znaleźć się w nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Najważniejsze jest to, by wprowadzić takie uprawnienia, jakie ma policja w innych państwach UE - do natychmiastowego orzeczenia nakazu opuszczenia lokalu przez sprawcę, a nie tylko w sytuacjach, gdy są przesłanki do tymczasowego aresztowania" - mówiła dr Krystyna Krzekotowska ze Stowarzyszenia "Damy Radę".


-
2009/12/18 20:00:38
W imieniu Pani Minister Elżbiety Radziszewskiej, uprzejmie zapraszam na kolejne wspólne spotkanie Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji kobiet i Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji ojców.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 18 grudnia, w godzinach 12.30 14.30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sala świetlikowa. Głównym tematem spotkania będą zmiany w kodeksie postępowania cywilnego w zakresie egzekucji orzeczeń sądowych dotyczących kontaktów rodziców z dziećmi. Gośćmi spotkania będą m.in. Minister Jarosław Duda, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Igor Dzialuk, Ministerstwo Sprawiedliwości.

Spotkanie było b. konstruktywne a mnie było miło spotkac dawnego kolegę z Instytutiu Ministerstwa Sprawiedliwości, który obecnie jest wiceministrem, także w rej nowej roli bardzo zyczliwym i kompetentnym

Krystyna Krzekotowska

Jutro jeszcze jedna wigilia w Fundacji POMOCNA DŁOŃ
-
2009/12/21 21:58:39
To znakomity przykład umiejętności współpracy z mediami ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Spotkanie było wypełnione naprawdę b. rzeczową, gospodarską rozmowa i prawie na kazde pytanie padły zadawalające odpowiedzi ze strony Pana Premiera oraz innych przedstawicieli rządu.
Najwięcej pola do popisu miał Minister Grabarczyk.
Szkoda tylko, że nadal nie ma przepisów wykonawczych, które pozwoliłyby wykorzystac fundusze europejskie przezbaczone na rozwój miast i rewitalizację.

Krystyna Krzekotowska
W imieniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów chciałam Pani bardzo serdecznie podziękować za udział w naszym spotkaniu z dziennikarzami mediów lokalnych i regionalnych.

Zapraszamy do dalszej współpracy z nami.
Jeśli będą Pani potrzebne jakieś informacje dotyczące prac Rządu - proszę dać znać.

W razie pytań proszę o telefon 22 6946506.

Życze Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

Izabela Paluch


Jeśli powstały jakies artykuły po spotkaniu z Premierem byłabym wdzięczna za przesłanie.-
2010/01/05 13:55:59
Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

Z okazji Nowego Roku składamy Wszystkim najlepsze życzenia: zdrowia, pomyślności, satysfakcji wszelkich, przyjaciół wokół i spokoju w domach.
W 2009 udało nam się zebrać ponad 150.000 podpisów pod projektem ustawy o parytetach płci na listach wyborczych! To nasz wspólny, wielki sukces, za który wszystkim serdecznie dziękujemy!

Przed nami kolejny rok pracy i walki o uchwalenie ustawy, dobre listy wyborcze, o to, żebyśmy były poważane i lepiej niż dotychczas doceniane.

Życzymy Wam i sobie, żebyśmy te walkę wygrały.

Wszystkiego najlepszego!

Biuro Kongresu Kobiet


Te cenne zyczenia przekazuję dalej, umieszcając je na blogu.
Pozdrawiam
Krystyna Krzekotowska
-
2010/01/05 14:11:11
Drodzy Państwo,

Media lokalne, które współtworzycie są wspólnym dobrem autorów, redaktorów i czytelników.

Od lat Wasza praca jest szkołą prawdziwego uczestnictwa w życiu lokalnych społeczności. Szkołą bycia tu i teraz. Pełnicie rolę rzeczników i pośredników Waszej wspólnoty, otwieracie ważne dyskusje o wspólnych sprawach, po prostu: na co dzień praktykujecie samorządność. Dziś chcę Wam za to wszystko serdecznie podziękować.

W ten szczególny świąteczny czas życzę Wam Wszystkim, by zawsze towarzyszyło Wam poczucie, że jesteście częścią wspólnoty obywatelskiej i ważną instytucją lokalnej demokracji. Życzę, by to przekonanie dyktowało Wam decyzje redakcyjne i było istotą Waszej misji publicznej.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2010 roku!

Donald Tusk
Premier RP

P.S. Te miłe słowa Pana Premiera, świadczace o docenianiu roli mediów, pragnę przekazac wszystkim Czytelnikom i Redakcji "Mieszkalnictwa i Prawa".

dr Krystyna Krzekotowska-
2010/01/05 14:32:13
Sehr geehrte Damen und Herren, Szanowni Panstwo,

ich wünsche Ihnen frohe Weihnachten und ein erfolgreiches neues
Jahr 2010 ! Zycze Panstwu Wesolych Swiat i pomyslnego Nowego Roku 2010 !

Mit freundlichen Grüßen
Z wyrazami szacunku

Sascha Tamim Asfandiar

a§fandiar
Kanzlei für polnische und europäische Rechts- & Wirtschaftsberatung

Markstr. 45
13409 Berlin | Germany
Tel.: +49 (0) 30 75453421
Fax: +49 (0) 30 25041459
Email: info@asfandiar.com
www.asfandiar.comP.S. Przekazuję te miłe życzenia od Wiceprezesa Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników wszystkim Koleżankom ze Stowarzyszenia oraz naszym Sympatykom.

drr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników--------------------------------------------------------------------------------

-
2010/01/05 14:38:39
Frohe Weihnachten und einen guten Start
ins neue Jahr 2010
wünscht Ihnen Wellness Massage, Studio - Berlin.

Inh. Andrzej Rabczewski, 13351 Berlin, Afrikanische Str. 141 A

Tel.: +49 30 - 450 27 317, Mobil: +49 177 886 96 07 a.rabczewski@europa-firmen.de
(Geschenkgutscheine - 60 min Ganzkörper Wellness-Massage + 20 min Saunarium),
Wellness-Produkte, Wellness-Party
Bringen Sie Ihre besten Freunde mit und freuen Sie sich auf ein Gastgeschenk!

Europa Firmen Portal: www.wellness-hotels-spa.de , www.europa-kuren.de ,
www.europa-firmen.de , www.europa-touristik.de

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
-
2010/03/08 12:41:59
Ogólnopolska Izba Gospodarki Nieruchomościami wraz Krakowskim Stowarzyszeniem Zarządców Nieruchomości i Regionalnym Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych w Krakowie zaprosiła do wygłoszenia wykładu inauguracyjnego w sympozjum, w dniu 16 lutego 2009 w Krakowie w Hotelu Sympozjum przy ul. Kobierzyńskiej 47, na temat: W obronie mieszkańców, spółdzielców i lokatorów oraz dalszego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych.

Z wyrazami szacunku

Maciej Krakowiak
Prezes Krakowskiego
Stowarzyszenia Zarządców
Nieruchomości

Wykłady poprowadzili:
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pan Piotr Styczeń,
Przedstawiciel Krajowej Rady Spółdzielczej
Dr Krystyna Krzekotowska
Eksperci i praktycy OIGN i Regionalnego Związku Rewizyjnego SM w Krakowie

Program sympozjum na temat:

W obronie mieszkańców, spółdzielców i lokatorów oraz dalszego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych.

16 luty 2010

wykład Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pana Piotra Stycznia na temat: Barier i zagrożeń dla funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych.
- wykład na temat; Standardy zarządzania w spółdzielniach mieszkaniowych - ekspert OIGN.
- wykład na temat Jakości zarządzania w spółdzielniach mieszkaniowych i Dyrektor OIGN d/s jakości.
wykład eksperta Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa dr Krystyny Krzekotowskiej

Panel dyskusyjny poprowadzi przedstawiciel Krajowej Rady Spółdzielczej na temat:
- jakie opłaty powinni wnosić na rzecz SM prywatni właściciele lokali,
- czy spółdzielnia powinna przejmować zarządzanie budynkami wspólnot mieszkaniowych,
- jaką rolę ma spełniać w obecnej sytuacji prawnej Zarząd i Komisja Rewizyjna SM,
- jakie działania podejmować dla zwalczania błędnych informacji rozsiewanych wśród mieszkańców SM,
- sposoby i techniki promocji spółdzielni mieszkaniowych odpowiedź na czarny PR,
Podsumowanie sympozjum, rozdanie zaświadczeń.


Sympozjum połączone z dyskusja panelową na temat:

W obronie mieszkańców, spółdzielców i lokatorów oraz dalszego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych

w dniach 3- 4 grudnia 2009 r w Sopocie
w ośrodku ZATOKA ul. Emilii Plater 7/9/11.

Wykłady poprowadzili:
Przedstawiciel Krajowej Rady Spółdzielczej
Dr Krystyna Krzekotowska
Jerzy Krzekotowski
Eksperci i praktycy OIGN

Program sympozjum:


wykład inauguracyjny wygłosił ekspert Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa,

wykład Przedstawiciela Krajowej Rady Spółdzielczej na następujące tematy: Prawno-organizacyjne uwarunkowania spółdzielni mieszkaniowych w świetle wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 17.12.2008 i 15.07.2008 i propozycje legislacyjne dotyczące spółdzielczości mieszkaniowej w tym (rozliczenia spółdzielni ze wspólnotami mieszkaniowymi powstałymi na mocy art. 24 i art. 26, nieruchomości jako jednostka rozliczeń finansowych, funkcje i zadania spółdzielni w procesie zarządu powierzonego).
Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów OIGN na temat:
-
2010/03/08 18:40:21
Konferencja
POLSKA DLA RODZINY RODZINA DLA POLSKI

Projekt PO KL Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn, Działanie 1.1. Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy

Warszawa, Sejm RP, Sala Kolumnowa, 910 marca 2010r.

Szanowni Państwo

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z CRZL oraz Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji organizowanej w Sali Kolumnowej Sejmu RP, w dniach 9 10 marca 2010 roku, mającej na celu omówienie problematyki oraz dyskusję na temat jednego z najważniejszych wyzwań, wobec którego stoją kraje Unii Europejskiej, tj. polityki rodzinnej ułatwiającej godzenie ról rodzinnych i zawodowych.
Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wiodące rozwiązania europejskie na poziomie legislacyjnym i lokalnym, dobre praktyki w miejscu pracy, modele współpracy organizacji pozarządowych z instytucjami rynku pracy, władzami lokalnymi i administracją rządową. Zostaną także przedstawione osiągnięcia nauki, myśli społecznej oraz wyniki najnowszych badań i analiz europejskich.
Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m. in. przedstawicieli rządów państw Unii Europejskiej, ekspertów i urzędników unijnych najwyższego szczebla oraz przedstawicieli mediów.
Opracowanie modelu rozwiązań, opartego na dobrych praktykach Unii Europejskiej, będzie oczekiwanym efektem konferencji. Oprócz tego, zostanie określony kierunek działania w zakresie polityki rodzinnej, co doprowadzi do wdrożenia go do debaty krajowej i międzynarodowej. Ponadto zakłada się zbudowanie platformy dialogu na płaszczyźnie międzynarodowej, jako przygotowanie prezydencji polskiej w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku oraz zainicjowanie działania polskiego forum dla kształtowania kierunków rozwoju polityki rodzinnej w Polsce.

Chcielibyśmy, aby konferencja rozpoczęła dyskusję na temat przyszłości polityki rodzinnej w naszym kraju, a co za tym idzie stabilnego i zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym wspieraniu godzenia ról rodzinnych i zawodowych.

Z wyrazami szacunku
dr Elwira Gross-Gołacka
Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w MPiPS
Joanna Krupska
Prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
Robert Kwaśniak
Dyrektor Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich

-
2010/03/19 08:58:30
Beata Mirska
i
Grzegorz Piworowicz
zapraszają na uroczyste podpisanie Aktu Małżeństwa,
które nastąpi dnia 20 marca 2010 roku o godz. 10.00
w Urzędzie Stanu Cywilnego Warszawa-Wola przy al.Solidarności 90
Po uroczystości Zaślubin zapraszamy serdecznie W. P.
na przyjęcie weselne, które odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Damy Radę
Warszawa uL.Puławska 41 lokal 1

Cieszę się szczęsciem Drogich Państwa Młodych i z radoscią przyjmuje ich zaproszenie

Krystyna Krzekotowska
-
2010/03/19 19:09:59
Witam
Zapraszam na spotkanie świąteczno - integracyjen członków Rady Stołecznej nowo wybranej i ustępującej.
Spotkanie świąteczno - integracyjne odbędzie się 26 marca (piątek) od godz. 18.00 w Klubie "Dziki Młyn" ul. Czorsztyńska 1 (Wola - Park Moczydło)
Składkowe od osoby to 50 zł (Panie nie płacą)


Poniżej przesyłam linki do strony Klubu oraz link do mapki.

www.dzikimlyn.pl/

www.dzikimlyn.pl/mapa.html


PS. Proszę o potwierdzenie swojego przybycia na integracje do wtorku 23 marca.
Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
Sekretarz Rady Stołecznej
Stronnictwa Demokratycznego
tel. 0 606 810 674
e-mail: agnieszka.gardzina@gmail.com
-
2010/03/19 19:21:09
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na naszą imprezę z okazji emisji 100 odcinków programu Ruch w nieruchomościach na antenie TV Biznes i mamy nadzieję, że z pozostałymi spotkamy się wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia programu, w którym znajdziecie Państwo krótką relację z imprezy oraz podsumowanie najciekawszych wydarzeń, jakie miały miejsce na rynku nieruchomości w ostatnim czasie, przypomnimy także najważniejsze kwestie, które poruszaliśmy w programie m.in. nieruchomości zagraniczne, prognozy rynkowe i możliwości kredytowe.

Program można obejrzeć na stronie:

www.ruchwnieruchomosciach.pl
Na stronie znajdują się także zdjęcia z imprezy.

Program można także zobaczyć na antenie TV Biznes.

Przypominamy godziny emisji programu:sobota: 12.10 i 20.40

niedziela: 17.40

poniedziałek: 19.15

wtorek: 17.15

środa: 20.35 - PREMIERA

czwartek: 19.35

TV Biznes dostępna na platformach cyfrowych: Cyfra +, Cyfrowy Polsat, telewizja N, TP-Box, w większości telewizji kablowych w całej Polsce.
Zapraszamy do oglądania.Dariusz Przybylski

Producent programu

wraz z Ekipą programu

Ruch w Nieruchomościach
tel. 608 508 808

Sponsor imprezy:

Klinika Pod Tężniami Spa & Wellness w Ciechocinku zaprasza
www.podtezniami.pl

Ja również dziękuję za przyjemność uczestniczenia w tej pięknej imprezie oraz za współpracę w charakterz eksperta, a także uhonorowanie mnie i Uczelni Łazarskiego pięknym dyplomem. Program RUCH W NIERUCHONOŚCIACH to wartościowy program informacyjny zarówno dla specjalistów jak i dla szerokich kręgów zainteresowanych obywateli.

dr Krystyna Krzekotowska

Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami oraz Posrednictwa w Obrocie Nieruchomościami
w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R.Łazarskiego w Warszawie
ul. Świeradowska 43

Właśnie teraz inagurujemy na uczelni już VI Edycję Studiów Podyplomowych, po których uzyskuje się licencję na dwa atrakcynje zawody: Zarządcy Nieruchomościami i Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.
Zapraszamy.-
2010/03/19 19:31:43
FEDERACJA POLSKIE LOBBY KOBIET
Zaprasza na konferencję prasową związaną z prezentacją raportu

PRACUJĄC DLA ZMIANY 15 LAT PO PEKINIE
REKOMENDACJE DLA PRZYSZŁOŚCI

oraz z inauguracją ogólnopolskiej kampanii społecznej związanej z akcją Sekretarza ONZ

POWSTRZYMAĆ PRZEMOC WOBEC KOBIET

która odbędzie się 19 marca 2010 r. o godz. 14-tej w Centrum Prasowym PAP

1. Raport odnosi się do większości obszarów Platformy Pekińskiej w zakresie niezałatwionych problemów związanych z jej wdrażaniem w Polsce. Przedstawia często różne od rządowego stanowisko oceniając to z perspektywy organizacji Kobiecych i niezależnych ekspertów.
Stanowi wynik pracy zespołu niezależnych ekspertów na poziomie akademickim i ekspertów organizacji pozarządowych.
Naszym zdaniem materiał , który przedstawiamy do dyskusji jest obiektywnym zapisem sytuacji w Polsce.
Zdajemy sobie jednak sprawę, że następują istotne różnice pomiędzy stanowiskiem Rzeczypospolitej Polskiej wyrażonym w oficjalnych dokumentach a prezentowanym przez nas - z perspektywy organizacji i środowisk kobiecych.
Szczególną uwagę zwracamy na dwa obszary związane z problemem wykluczenia społecznego kobiet tj. feminizacji biedy i wykluczenia z procesu decyzji polityczno-ekonomicznych. Przedstawiamy również w zarysie informacje na ten temat z poziomu UE i ONZ.
2. Kampania społeczna jest rezultatem międzynarodowej konferencji nt. Rozwiązywanie problemów przemocy z perspektywy europejskiej , która odbyła się 8.12.2009r. w Sejmie RP z inicjatywy Demokratycznej Unii Kobiet, PLK, CPK, NEWW- Polska oraz innych organizacji i środowisk społecznych.
Rezultatem konferencji jest również Rezolucja , którą Państwu przedstawiamy.

Zapraszamy na konferencję w piątek, 19 marca br. o godz14.00
do Centrum Prasowego PAP w Warszawie, ul. Bracka 6/8


Renata Berent-Mieszczanowicz
Prezeska Polskiego Lobby Kobiet

Więcej informacji udzielą:
Renata Berent-Mieszczanowicz 0600219015
Katarzyna Kądziela 0513172772 pkt.1
Elżbieta Woźniakowa 71/3555128

P.S. Konferencja wzbudziła moje zainteresowanie oraz szacunek dla wartościowej inicjatywy i pracy Pani Prezeski Renaty Berent - Mieszczanowicz oraz Pani dr Elżbiety Wożniakowej
-
2010/04/02 14:08:56
Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzenia
Nadziei
oraz Wszelkiej pomyślności

przesyła
Elżbieta Radziszewska
Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania wraz z Zespołem

Dziękując Pani Minister i Jej Zespołowi za pamięć i zyczenia, pragnę je z całego serca odwzajemnić.

Tą drogą składam reż zyczenia wszystkim moim Przyjaciolom i Znajomym, Studentom oraz Czytelnikom

dr Krystyna Krzekotowska

-
2010/04/02 14:22:26
Szanowni Państwo!
W załączeniu przekazuję zaproszenie na XXV Kongres SD wraz z projektem porządku obrad. W imieniu organizatorów kongresu proszę o rejestrowanie się w biurze Kongresu do godz.11.00 w dniu 10 kwietnia 2010 r.
Pozdrawiam,
Sławomir Potapowicz
Prezes Mazowieckiego Zarządu Regionalnego SD
skype: spotapowicz
e-mail: slawekpotapowicz@gmail.com

PS.
Jako delegat na Kongres mam nadzieję, że będzie to nowy etap w historii SD, na który czekaliśmy od dawna, lojalnie pozostając w szeregach tej Partii.
Krystyna Krzekotowska

-
2010/04/02 14:30:40
Szanowni Państwo!
Zgodnie z treścią listu Przewodniczącego partii proszę o przekazywanie stosownych informacji bezpośrednio do mnie lub kol. Janka Artymowskiego.
Pozdrawiam,
Sławomir Potapowicz
Prezes Mazowieckiego Zarządu Regionalnego SD
skype: spotapowicz
e-mail: slawekpotapowicz@gmail.comSzanowni Państwo,

w załączeniu przesyłam list Pawła Piskorskiego dotyczący tworzenia honorowych komitetów poparcia Andrzeja Olechowskiego.

pozdrawiam,

Jan Artymowski
zastępca Sekretarza Generalnego SD
0 694 606 674

Z przyjemnością informuję, że Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw w pełni popiera kandydaturę Andrzeja Olechowskiego na Prezydenta RP i zwraca się z prośbą o poparcie tej kandydatury przez wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia.

dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes
Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw
-
2010/04/19 17:16:38
Kongres Kobiet był inspiracją dla wielu uczestniczek. Wspólnie z udziałem Pani Aleksandry Proscewicz - założycielką Domu Polskiego w Berlinie oraz Kuriera Berlińskiego rozmawiałyśmy o tym także Panią Prezydentową Marią Kaczyńską.

Wspomnienie Jej wielkiej otwartości na inicjatywę polsko-niemieckiej współpracy kobiet jest ciagle żywe, zwłaszcza teraz, gdy wspólnie opłakujęmy Ofiary Katastrofy pod Smoleńskiem.
dr Krystyna Krzekotowska
-
2010/04/20 09:02:53
Andrzej Olechowski jest kandydatem najbardziej zbliżonym (także aparycją) do idealnego Prezydenta, za jakiego powszechnie uznajemy Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego Prezydenta II RP.

Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na wychodźstwie, bohater II wojny światowej, instruktor harcerski, białostoczanin, honorowy obywatel Białegostoku. Urodził się w 1919 roku. Przed wojną był instruktorem harcerskim w dzisiejszej stolicy województwa podlaskiego. Harcerstwo było osią jego życia. Z nim najmłodszy syn rodziny pieczętującej się szlacheckim herbem Jelita związał się jeszcze przed II wojną światową. Za harcerstwo - konkretnie tworzenie konspiracyjnych Szarych Szeregów pod sowiecką okupacją - trafił w 1940 r. do celi śmierci w sowieckim więzieniu. Sto dni oczekiwał na wykonanie wyroku. Wojskowy sąd karę najwyższą zmienił na 10 lat łagrów. Karę odbywał w Dolinie Śmierci nad Kołymą, wyrywając dla Stalina z wiecznej zmarzliny złoto. Wolność odzyskał dwa lata po aresztowaniu, po podpisaniu układu Majskiego. Potem był mundur II Korpusu, upał i cholera w Palestynie. Półwysep Apeniński. Pod Monte Cassino Kaczorowski dowodził jednym z ośrodków łączności w 2. Brygadzie strzelców. Przeszedł z Andersem cały szlak bojowy.

Po zakończeniu wojny pozostał w Wielkiej Brytanii. Powrócił też do harcerstwa. Jako absolwent londyńskiej szkoły handlu zagranicznego aż do przejścia na emeryturę zajmował się księgowością w przemyśle. Równocześnie aktywnie działał w organizacjach emigracyjnych, budując harcerstwo na obczyźnie. Naczelnikiem, a następnie przewodniczącym emigracyjnego ZHP był przez ponad 30 lat, od 1955 do 1988 r. W 1986 w rządzie na emigracji został ministrem do spraw krajowych, w 1989, po nagłej śmierci Kazimierza Sabbata, objął stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Rok później w grudniu urząd i insygnia władzy, wśród nich insygnia Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski przekazał na Zamku Królewskim w Warszawie Lechowi Wałęsie. W 2004 r. Elżbieta II za zasługi na rzecz Polonii Brytyjskiej uhonorowała go orderem św. Michała i św. Jerzego.

Na swoje 90. urodziny przyjechał do rodzinnego Białegostoku. W ciągu ostatnich 20 lat chętnie tu wracał. Miasto przyznało mu honorowe obywatelstwo, on lokalnemu uniwersytetowi podarował swój księgozbiór. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie wie, kim był dystyngowany, ale bardzo sympatyczny starszy pan.

Po tragedii pod Smoleńskiem nie ma lepszego kandydata, który byłby kontyunuatorem klasy i kultury politycznej tego Prezydenta niż Andrzej Olechowski.

dr Krystyna Krzekotowska

-
2010/04/22 01:37:41
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw należy do tych licznych organizacji pozarządowych, które są zainteresowane tym, aby reprezentował ich ponadpartyjny Prezydent RP, jakim mógłby być tylko Pan Andrzej
Olechowski.
Przesyłamy wzór formularza do zbierania podpisów poparcia dla Pana Andrzeja Olechowskiego w zbliżających się wyborach.
Prosimy o zebranie takiej ilości podpisów, jaką będziecie Państwo mogli.
Na zebranie 100 tyś. podpisów mamy niewiele ponad tydzień czasu i
KAŻDA LISTA, KAŻDY PODPIS MA OGROMNE ZNACZENIE.

Zebrane podpisy prosimy dostarczyć do Stowarzyszenia
Obywatelskich Inicjatyw, ul. Gombrowicza 17, 01682 Warszawa.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 27 kwietnia 2010 r. ( wtorek) o godz. 17.00 przy ul.
Gombrowicza 17.
Na spotkanie to zapraszamy także inne organizacje, zarówno te z którymi już organizowaliśmy wspólnie wiele wartosciowych obywatelskich inicjatyw, jak i wszystkie inne organizację, które chciałyby zwiększyć swoją obywatelską skuteczność i połączyć wysiłki w tej ważnej kampanii wyborczej.
Z nadzieją na nasze spotkanie i dalszą owocną współpracę, serdecznie pozdrawiamy
dr Krystyna Krzekotowska

Wiceprezes
Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw
ul. Gobrowicza 17
01 682 Warszawa
t. 603/996 408krzekotowska@krzekotowska.pl
Zał. Formularz

Komitet wyborczy kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Olechowskiego
WYKAZ OBYWATELI POPIERAJĄCYCH ZGŁOSZENIE
Udzielam poparcia kandydatowi na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzejowi Marianowi Olechowskiemu
w wyborach przypadających w 2010 roku.
Imię i nazwisko .................................
Adres zamieszkania .....................................
Numer ewidencyjny PESEL...........................,
podpis ......................................................

Wypełniony i podpisany formularz prosimy przesłać lub przekazać do Stowarzyszenia na w/w adres
-
2010/04/27 23:49:39
Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw w dniu 27.04. 2010 r. zawarło porozumienie z kilkoma innymi Stowarzyszeniami i Fundacjami w celu udzielenia wsparcia Andrzejowi Olechowskiemu, niezależnemu, ponadpartyjnemu kandydatowi na Prezydenta RP.

Oprócz pomocy w zbieraniu 100 000 podpisów wymaganych dla rejestracji kandydada zgodnie z ordynacją wyborczą deklarujemy pomoc w organizowaniu debat z udziałem kandydatów na najważniejsze dla Polski i Polaków sprawy, takie jak:'

- Zapobieganie społecznemu wykluczeniu,
- Pomoc Państwa i gmin w zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych osób i rodzin ubogich,
- Ochrona zdrowia, znaczenie profilaktyki zdrowotnej
- Rola studiów podyplomowych w podnoszeniu w sposób permanentny kwalifikacji zawodowych,
- Bariery prawne rozwoju gospodarczego.

Jako obywatele i organizacje pozarządowe pragniemy w ten sposób przyczynić się do tego, aby kampania wyborcza miała charakter merytoryczny i przyczyniła się do postępu w zakresie tworzenia w naszej Ojczyźnie społeczeństwa Obywatelskiego.

Zwracany się do wszystkich, którym bliskie jest takie rozumienie kampanii wyborczej na najwyższy urząd w Polsce z gorącym zaproszeniem o włączenie sie do naszych inicjatyw.

W ten sposób pragniemy też uczcić pamięć ofiar katastrofy samolotowej, która nie może i nie powinna pozostać bez wpływu na nasze obywatelskie postawy.


dr Krystyna Krzekotowska

Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw-
2010/05/01 16:39:24
POROZUMIENIE ORGANIZACJI POZARZADOWYCH W KAMPANII PREZYDENCKIEJ A P E L
My członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw i Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, tak jak członkowie wielu innych organizacji pozarządowych, udzielamy poparcia Andrzejowi Olechowskiemu, jako kandydatowi na Prezydenta RP.
Jesteśmy bowiem jako Obywatele zainteresowani tym, aby reprezentował nas ponadpartyjny i kompetentny Prezydent RP, jakim mógłby być tylko Pan Andrzej Olechowski.

Zawarliśmy w tej sprawie porozumienie z innymi organizacjami pozarządowymi, które wspólnie z nami wspierają Pana Ndzeja Olechowskiego, także w akcji zbierania 100 000 podpisów.

Codziennie zgłaszają się do nas nowe organizacje i wolontariusze.

Zapraszamy!!!
Przypominamy, że formularz do zbierania podpisów poparcia dla Pana Andrzeja Olechowskiego można pobrać ze strony internetowej: www.Olechowski.pl.

Zebrane podpisy prosimy dostarczyć do Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw, ul. Gombrowicza 17, 01 682 Warszawa lub powiadomić nas ( mailowo Krzekotowska@krzekotowska.pl lub tel.kom. 603/996 408, tel.fax 022/833 11 60), gdzie możemy odebrać podpisy.

Zwracamy się też z prośbą o przesłanie dalej naszej apelu oraz o przystąpienie do naszego porozumienia organizacji pozarządowych
-
2010/05/01 19:35:15
Andrzej Olechowski
Apel
Tragedia w Smoleńsku była dla Polaków momentem próby. Sprostaliśmy tej próbie w sposób godny. Zbliżyliśmy się ku sobie, rozmawiamy ze sobą. Bez uprzedzeń i złości.
Przed nami wybory prezydenckie. Musimy uchronić poczucie wspólnoty, które stworzyła tragedia Smoleńska. Uniknąć powrotu do agresji i nienawiści, która towarzyszyła nam przez ostatnie lata w życiu publicznym. Spór merytoryczny to jedyny spór, na który możemy sobie pozwolić.
Są pytania, które w tej tragedii znalazły swoje odpowiedzi. Konstytucja pokazała swoją dojrzałość. Śmierć Lecha Kaczyńskiego unaoczniła nam, jak bardzo Polacy potrzebują Prezydenta. Odebranie im prawa jego wyboru nie wchodzi w rachubę. Nieaktualny wydaje się też spór o prawdziwy patriotyzm. Tragedia nauczyła klasę polityczną, że wypływa on z szacunku dla Polski, a nie barw partyjnych.
Jest jednak wiele innych pytań wymagających odpowiedzi. O zasobność polskich portfeli. O obszary wolności. O status kobiet. O pozycję Polaków wśród obywateli świata. O inne sprawy ważne dla przyszłości polskich rodzin.
Apeluję do kandydatów w wyborach prezydenckich - odpowiedzi na te pytania udzielmy inaczej niż dotychczas. Poprzez dialog, a nie monologi. Uzgodnijmy obszary wymagające dyskusji. Zorganizujmy serię debat, otwartych dla wyborców i mediów. Przedstawmy nasze argumenty w atmosferze wzajemnego szacunku. Dajmy Rodakom możliwość dokonania rozumnego wyboru.
Zróbmy to. To szansa dla nas, osób publicznych, by na stałe, a nie na czas żałoby, stać się częścią polskiego społeczeństwa.


Treść powyższego apelu wskazuje na docenianie roli społeczęnstwa obywatelskiego i tego, by osoby publiczne na stałe a nie tylko na czas żałoby byłe jego częścią.
Dlatego popieram tego kandydata na Prezydenta RP.

Jako pracownik naukowy razem ze Studentami wielu Warszawskich Uczelni, zbieram na ulicach Warszawy podpisy oraz - co jesr szczególnie dla nas miłe - wyrazy uznania i sympatii dla naszego Kandydata.
dr Krystyna Krzekotowska
603/996 408
-
2010/05/17 16:44:47
APEL POROZUMIENIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Andrzej Olechowski przedstawił swój program wyborczy w formie umowy
pomiędzy Prezydentem RP a obywatelami:

www.olechowski.pl/program/show/id/6

Podpisujmy się pod Kontraktem dla Polski!

Przesyłajmy ten link wszystkim naszym przyjaciołom i znajomym!

Serdecznie pozdrawiam
dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw

-
2010/05/17 16:47:29
Córce Iwonie urodziły się bliżniaki. Dwóch przystojnych synów sprawia wielką radość i trochę absorbuje. Wszak rodzina jest najważniejsza.

dr Krystyna Krzekotowska
-
2010/05/17 17:00:18


PANIE, PANOWIE PRZEWODNICZĄCY I PREZESI
Zapraszam na posiedzenie Kongresu Budownictwa, które odbędzie się w dniu 31 maja o godz.11.00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP.
Obrady w całości będą poświęcone problemom mieszkaniowym i rezolucji Sejmu w sprawie przygotowania przez rząd programu mieszkaniowego na lata 2010-2020.
W obradach wezmą udział posłowie oraz przedstawiciele rządu.
Porządek obrad:
godz.10.00-11.00 - rozmowy kuluarowe, wystawy, wydawnictwa kongresu
godz.11.00 - otwarcie obrad
godz.11.10-12.00 - referaty
godz.12.00-13.00 - dyskusja
godz.13.00-13.30 - przerwa, konferencja prasowa
godz.13.30-14.30 - dyskusja i przyjęcie uchwały
godz.14.30 - dyplomy i wyróżnienia (wręczane razem z prezesami
rekomendujących organizacji)
Uprzejmie proszę o przygotowanie list uczestników i przekazanie ich na poniższy adres. Umożliwi to wstęp na obrady bez przepustek. Proszę również o powiadomienie o obradach zainteresowanych osób.
Polska Izba Inżynierów Budownictwa Krajowa Rada
ul. Mazowiecka 6/8 00-048 WARSZAWA
tel. (22) 828-31-89, fax (22) 827-07-51,
e-mail biuro@piib.org.pl
www.piib.org.pl
Roman Nowicki
Przewodniczący
-
2010/05/17 17:05:29

13 maja 2010 r. odbyło się w Warszawie Forum Promocji Zdrowia Kobiet, pod hasłem:
"Zdrowe Partnerstwo receptą na skuteczną profilaktykę i ochronę zdrowia"

Spotkanie było adresowane do wszystkich uczestników rynku zdrowia, odpowiedzialnych za promocję zdrowia i działania profilaktyczne (instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, samorządy, media). Szczególny nacisk położono na komunikację oraz współpracę międzysektorową.

Jak nie usypiać odbiorców mówiąc o zdrowiu, jak finansować działania edukacyjne i profilaktyczne, w jaki sposób budować programy zdrowotne aby były one skuteczne i efektywne kosztowo - to główne tematy Forum.

Wśród panelistów i uczestników konferencji anależli się miedzy innymi:

Wicemarszałek Sejmu - Ewa Kierzkowska
Posłowie Beata Małecka - Libera i Aleksander Sopliński
Wiceminister Zdrowia - Jakub Szulc

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, świata nauki oraz licznych samorządów oraz Gość specjalny Hildrun Sundseth - Członek Zarządu Europejskiego Instytutu Zdrowia Kobiet

Partnerami konferencji byli:
Stowarzyszenie Damy Radę,
Fundacja Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
Federacja Stowarzyszeń "Amazonki"
Fundacja "SOS Życie"

a jej organizatorem - Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet.-
2010/05/17 17:10:49
Szanowni Państwo,

Miło nam zaprosić Państwa na kolejne przedsięwzięcie organizowane przez Klub Absolwenta Uczelni Łazarskiego.

28 maja w Tiffanys Club, ul. Marszałkowska 72, Warszawa, odbędzie się wydarzenie rozrywkowe dla naszych absolwentów w ramach cyklu Exquisite Friday.
Happy Hours 20:00 22:00
Przez całą imprezę będą czekały także na Państwa drinki i wyśmienite dania w promocyjnych cenach.
Wejście bezpłatne.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa na adres: g.krupski@lazarski.edu.pl


Serdecznie zapraszamy

Członkowie Klubu Absolwenta


-
2010/05/17 17:13:40
Szanowni Państwo!
W biurze regionu są do odebrania pełnomocnictwa i stosowne dokumenty umożliwiające zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Osoby zainteresowane proszę o pilny kontakt w powyższej sprawie z Panią Agnieszką Gardziną: 606 810 674 lub Pan Jackiem Bobrowski: 601 927 030.
Pozdrawiam,
Sławomir Potapowicz
Prezes Mazowieckiego Zarządu Regionalnego SD
skype: spotapowicz
e-mail: slawekpotapowicz@gmail.com
-
2010/05/17 17:17:01
Przesyłam Państwu poniższe zaproszenie Pani Minister

dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw

W imieniu Pani Minister Elżbiety Radziszewskiej Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania przesyłam zaproszenie na konferencję Wizerunek Kobiet i Mężczyzn w Reklamie, która odbędzie się 19 maja w godzinach 10.00 14.30 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Zaproszenie i program przesyłam w załączniku.

Serdecznie pozdrawiam,

Aleksandra Jampolska
Asystent Polityczny
Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania

Tel. 22-694-63-13
Kom. 601- 367-142-
2010/06/10 18:47:32
Grill z Panem Andrzejem Olechowskim kandydatem na Prezydenta RP

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na Konwencję Krajową Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Olechowskiego.
Spotykamy się już w najbliższą niedzielę 13 czerwca o godz.11.00 przy ulicy Bielańskiej 10 w Warszawie. Po konwencji jej uczestnicy zaproszeni są na grilla do Pubu Osada (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 19). Będziemy tam bawić do godz. 17:00. W załączniku również przesyłam mapki dojazdu do miejsca, gdzie odbędzie się grill.

Pozdrawiam,

Sławomir Potapowicz

Pełnomocnik Finansowy


P.S. Uprzejmie prosze o potwierdzenie przyjecia zaproszenia na mail krzekotowska@soi.fc.pl lub tel. 603/996 408

Oczywiście przybędziemy.
-
2010/06/10 18:49:23
11 czerwca (piątek) w Warszawie odbędą się obrady Rady Europejskiej
Partii Demokratycznej z udziałem reprezentantów wszystkich partii
członkowskich EPD, w tym Francois Bayrou (MoDem, Francja) i Francesco
Rutellego (l'Alleanza par l'Italia) - współprzewodniczących EPD.

Obrady toczyć się będą w Hotelu Polonia Palace (Warszawa,
Al. Jerozolimskie 45) od gody. 9.00, m.in. z udziałem kandydata na Prezydenta, Andrzeja Olechowskiego. O 10.30 odbędzie się otwarta konferencja prasowa, na którą serdecznie zapraszamy (Polonia, sala Toronto).

Stronnictwo Demokratyczne zostało członkiem EPD w 2009 roku, co było m.in. konsekwencją związków naszych polityków z europejskimi liberałami i demokratami (Paweł Piskorski był członkiem grupy ALDE, której częścią jest EPD, w Parlamencie Europejskim a Andrzej Potocki brał udział wraz z Bronisławem Geremkiem w tworzeniu ALDE w 2004 roku).-
2010/06/10 18:50:43
W imieniu Sztabu Andrzeja Olechowskiego zapraszam na Konwencje Warszawską Andrzeja Olechowskiego, która odbędzie się 17 czerwca (czwartek) godz.13.00 w siedzibie SD ul. Chmielna 9 (sala konferencyjna). Wystąpienia zaproszonych gości oraz Andrzeja Olechowskiego. Całość zakońćzy się około godziny 14.00.

Pozdrawiam
Agnieszka Gardzina
Sekretarz Rady Stołecznej SD
tel. 0 606 810 674
e-mail: agnieszka.gardzina@gmail.com
-
2010/06/10 18:55:23
Szanowna Pani,


Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie Kongresem Kobiet.

Czy dokonywała Pani także rejestracji internetowo poprzez formularz konferencje.trip.pl/rejestracja-indywidualna/KongresKobiet2010 lub naszą stronę internetową kongreskobiet.pl/spotkania/kongres-2010 i otrzymała Pani potwierdzenie rejestracji? Zgłoszenia na II Kongres Kobiet jesteśmy w stanie przyjąć jedynie w tej formie.


Z poważaniem,

Katarzyna Kulczycka


Biuro Kongresu Kobiet

Noakowskiego 4 lok.8

00-666, Warszawa

Tel: (22) 556-40-12

Kom: (0) 667-94-00-66

biuro@kongreskobiet.pl
www.kongreskobiet.pl

Publikując na blogu tę informację chciałabym przyczynić się do jej rozpowszechnienia
kk
-
2010/06/19 02:20:14
Dopiero przed chwilą wróciłam z Kongresu Kobiet, na którym odbyła sie ciekawa debata z udziałem Kandydatów na Prezydenta RP. Zdecydowanie najlepiej wypadł Pan Andrzej Olechowski, który stwierdził, że jego priorytetem będzie rozwój gospodarczy kraju i każdej rodziny oraz poprawa sytuacji klobiet w Polsce. Wiemy, że nie tylko chce ale także potrafi to zrobić, gdyż ma najwyższe kompetencje.
-
2010/06/19 02:32:35
Warszawska Konwencja Andrzeja Olechowskiego w Siedzibie Stronnictwa Demokratycznego w dniu 17.06.2010
Monika Farida Kabir(studentka Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im .Melchiora Wańkowicza)
Wywiad z Andrzejem Olechowskim - kandydatem na prezydenta:
... Zobacz więcej
Monika Farida Kabir : Jak Pan przekonałby do swojej kandydatury młodą osobę o nie wyrobionych jeszcze poglądach politycznych?Tak w paru zdaniach..

Andrzej Olechowski: Masz problem z usamodzielnieniem się? Boisz się,że będziesz siedział za długo na garnuszku rodziców? To co jest dla Ciebie
najważniejsze? -Szybki wzrost gospodarczy ,bo wtedy będą możliwości pracy,możliwości założenia przedsiębiorstwa. Jak będzie tak jak dzisiaj, będziesz czekał lata, zanim będziesz mógł się usamodzielnić .
Ja spędziłem większość swojego życia w gospodarce. Chcę być prezydentem,pierwszym prezydentem w Polsce ,który skupi się na gospodarce. Nie ma ważniejszej sprawy dla Polaków niż gospodarka, więc dlatego zachęcam do głosowania na siebie.
M.F.K:Przed czyją kandydaturą spośród wszystkich kandydujących ostrzegłby Pan właśnie taką młodą osobę,która nie ma sprecyzowanych poglądów politycznych i dlaczego? A.O. :
Ostrzec, to jest za dużo powiedziane. Ja uważam ,że kandydaci w tych wyborach nie zamierzają zrobić Polsce krzywdy, więc nie mam co,, ostrzegać, jak przed jakimś niebezpieczeństwem. Tylko,że wygrana ich nie ujawni całego potencjału Polski,nie spowoduje,że polska polityka skoncentruje się na gospodarce, tylko będziemy zajmować się innymi sprawami:a to historią,a tam tożsamością, a to np: awanturami z sąsiadami , a awanturami między partiami , niemającymi żadnego zastosowania do naszego życia.
M. F.K. :Co Pan sądzi o znikomej ilości debat, jakie się odbyły w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej?
A.O. :
No, to jest wielki ZAWÓD....Dlatego,że Polacy i tak mieli kłopot z tą kampanią, bo są zagonieni. Kampania krótka,w międzyczasie były traumatyczne wydarzenia:katastrofa smoleńska i powódź, więc ciężko jest skupić myśli w takiej sytuacji i zastanowić się .(A..jest dziesięciu ? to może ja się przyjrzę który... i który byłby do wyboru....I właśnie najlepiej w takiej sytuacji służy debata. Bo wtedy można przez półtorej godziny obejrzeć wszystkich kandydatów. Pomyśleć,powiedzieć:..ten mi się podoba , ten mi się nie podoba...a ten mówił to ..ten jakieś bzdury..a ten sensownie.. etc....)
Duże partie unikały tej debaty.
M.F.K. : Ja zaobserwowałam w Pana wystąpieniach ,że Pan chętnie wystąpiłby w debacie, prawda ?
A.O.:
Tak, ja tak...Partyjni kandydaci unikali tej debaty, bo właśnie bali się ,że Polacy wtedy zobaczą ,że mają wybór,
a tak, to się im wydaje.(..No jak to ? Do wyboru jest tylko Komorowski,Kaczyński...bo innych to w ogóle nie ma ...a widział Pan jakieś wiadomości.?- Nie .. Ja nie mam teraz czasu wiadomości oglądać...-Ja słyszę ,ze jest Kaczyński,Komorowski,Kaczyński,Komorowski...)
No i niestety wiemy,że była szynka i polędwica do wyboru, ale nie wiemy,że jeszcze był łosoś,że węgorz,że jeszcze były inne rzeczy...
M.F.K.: VIII Punkt Pan kontraktu mówi :,, Pomogę w wypracowaniu rozwiązań ułatwiających młodym ludziom usamodzielnianie się...
Będę promotorem młodych Polaków. Wzmocnię ich głos w życiu publicznym. Otworzę inne możliwości uczestnictwa w polityce niż w partyjnych młodzieżówkach. Spowoduję, że zmniejszy się liczba tych, którzy uważają, że w Polsce jest niefajnie.."
-
2010/06/19 02:33:09
Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

Johann Wolfgang Goethe
-
2010/06/19 02:53:26
Debata Andrzeja Olechowskiego z przedsiębiorcami w Krajowej Izbie Gospodarczej oraz na Kongresie Kobiet była okazją do pokazania przez tego znakomitego kandydata lwiego pazura. Polska i Polacy zasługuje na takiego Prezydenta
-
2010/06/19 02:56:41
Na spotkaniu z przedsiębiorcami w Krajowej Izbie Gospodarczej w dniu 17 czerwca 2010 r. kandydat na Prezydenta RP Pan Andrzej Olechowski trafnie zcharakteryzował formę skutecznego pomagania powodzianom, która nie może być słomianym ogniem lecz powinna być udzielania do czasu, gdy ofiary tego kataklizmu nie staną ponownie na nogach. Powinno to polegać nie tylko na pomocy finansowej, ale także pomocy eksperckiej, w tym budowlanej i prawnej, jak to czynią jego współpracownicy.
Jestem dumna, że należę do tego grona i mogłam w tym charakterze spotkać się w dniu 15.06. 2009 r. z powodzianami na podkarpaciu w Sokolnikach i bezpośrednio z ich ust dowiedzieć się, jakie mają problemy. Akcję tę będziemy kontynuować, włączając w nią coraz więcej ludzi dobrej woli z Warszawy i całej Polski.

Innym ważnym wątkiem spotkania były problemy rozwoju mieszkalnictwa, w tym trafnie przez Pana Andrzeja scharakteryzowana rola samorządów terytorialnych, w tym konieczniść zawierania przez gminy umów z prywatnymi inwestorami, aby dzięki temu udostępniać mieszkania z przystępnnym czynszem słabiej sytuowanym.
A. Olechowski Przedstawił też swój pogląd na to, jak zapewnić Polsce i Polakom rzeczywisty rozwój i dobrobyt, przez stwarzanie warunków pełnego wykorzystania zdolności i potencjału każdego z nas.

Uczestnicy oraz prowadzacy obrady Prezes KIG dr Andrzej Arendarski stwierdzili, że była to jedyna w tej kampanii wyborczej tak kompetentna i wzbogacająca intelektualnie debata programowa i merytoryczna.

dr Krystyna Krzekotowska

Trzeba dodać, że Pan Andrzej Olechowski świetnie wypadł także w debacie prezydenckiej na Kongresie Kobiet w dniu dzisiejszym
-
2010/08/04 16:09:47
urlop, urlop i po urlopie
-
2011/01/20 09:29:33
Stowarzyszenie Damy Radę zaprosiło nas na bal charytatywny w Restauracji GAGA w dniu 26.02.2011 r. godz. 20.00, z którego dochód będzie przeznaczony na dożywianie dzieci z niezamożnych rodzin.
Poprzedni bal charytatywny swym patronatem objęła pani Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m. st. Warszawy.

Pani Beata Mirska - Piworowicz Prezes Stowarzyszenia Damy Radę, która skutecznie współpracowała z Tadeuszem Rossem jako posłem m.in. w pracach Komisji Parlamentarnej nad nowelizacją ustawy o zapobieganiu przemocy, tym razem zaprasza Tadeusza Rossa do współpracy w akcjach charytatywnych. Wystąpi On na balu charytatywnym w programie artystycznym.
Rezerwacje pod nr. 22/869 45 09
-
2011/01/20 09:57:41
Damy radę;

Mistrzu miłości do istot cierpiących,
O Antkach i Anielkach pisałeś tak czule
Co byś powiedział dziś o dzieciach drżących
Przed ciosem pięści w lęku wehikule?

Wierzyłeś, że wołając do serc swych rodaków
Głosami istot niewinnych, krzywdzonych,
Bardziej wrażliwych uczynisz Polaków.
Czy Twe wołanie to był czas stracony?

Serce Serc; napisano na Twym pomniku,
Maleńkie dziecko tuli się do Ciebie,
Jakby prosiło:Nie zapomnij o nas!
Obudź się, pomóż i ratuj w potrzebie! Tu w tylu domach płacz matek daremny,
Pijany ojciec znęca się i bije.
Sąsiad odwraca oczy, śpi świat głuchy, ciemny,
Gdy spóźniony lekarz orzeka: Nie żyje!

Co siedemnaście godzin ginie dziecko bite!
Co trzecia kobieta doznaje przemocy!
Suche statystyki nie sprawdzą do końca,
Ile skatowanych umrze każdej nocy.

Trwa wojna w polskich domach!
Bezbronne dzieci giną!
Nasze prawo bezprawiem!
Czyją to jest winą?

Ile dzieci ucieka z domów wrzących agresją?
Ile matek w milczeniu znosi ciosy tyrana?
Ile zgody na zło mieszka w ludziach skarlałych?
Czy zagoi się kiedyś ta narodu rana?

Wolontariusze wierzą. Damy radę,
Mówią trawione agresją kobiety.
Stop przemocy - mówi już sąsiad z sąsiadem,
Lecz;symptom zwierciadła; wciąż trwa; Niestety.

Kolejne pokolenia - twierdzą socjolodzy -
Okrutnie trawi obsesja cierpienia.
Żony potulnie kładą się pod topór,
Tak być nie może! To należy zmieniać!

Obolała matka udręczonych dzieci,
Bierze ster do ręki,
Idzie z nadzieją i już światu głosi,
Że więcej się nie podda. Już koniec ich męki.

Precz, precz z agresją! wołają dziś matki,
Które same doznały bolesnej przemocy.
W stowarzyszeniu suszą łez ostatki,
Ale spokojnie będą już spać w nocy.

Trwa wojna domowa, wojna niegodziwa,
I w naszych domach ciągle giną dzieci.
Ich potrzeba życia i szczęścia wciąż żywa.
W imię tej potrzeby światełko zaświeci.

W czwartki o 21.00 w całej Polsce W obronie Cypiska moc świateł rozbłyska
To światła; w imię dobra niewinnych, dręczonych
Niech oczy matek w morzu łez nie mokną!
Niech nie cierpią dłużej dzieci, matki, żony!

Niech nastanie spokój. Nastanie victoria.
Ja też dziś z Wami - rzekł wódz robotników.
Jak w Solidarności, tak i teraz, Gloria
Tym, którzy walcząc, nie czynią uników.

Barbara Teresa DominiczakAutorka osobiście zaprezentowała ten wiersz na konferencji polsko-niemieckiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Damy Radę w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie na temat: Zapobiegania przemocy domowej. Wnioski z tej konferencji, podobnie jak konsultacje społeczne na innych konferencjach wojewódzkich tego Stowarzyszenia okazały sie pomocne do dokonania nowelizacji ustawy o zapopbieganiu przemicy w rodzinie dokonanej w 2010 r.
-
2011/01/20 10:08:08
Szanowni Państwo,

Chciałem zaprosić Państwa, na naszą uroczystość noworoczną 21 stycznia o godz. 17.30 w Domu Polonii, Sala Zielona, Krakowskie Przedmieście 64. Proszę o zaproszenie także swoich współpracowników, przyjaciół, a szczególnie tych zaangażowanych we współpracę wyborczą/samorządową z nami.

Pragnę także zaprosić Państwa do dalszej współpracy tak w ramach tworzenia i umacniania naszych struktur jak i prac strategicznych programowych przez następne trzy lata, po to by dobrze przygotować się do następnych wyborów w 2014 roku. Proszę o zapoznanie sie z tekstem "Zaproszenia do współpracy", który załączam do niniejszego listu.
Serdecznie pozdrawaim, Janusz Ściskalski.

PS. Uwaga! - mój nowy telefon 501-034-954

Wybieramy się na to spotkanie Wspólnoty Samorządowej z gronem osób zaprzyjaźnionych

--------------------------------------------------------------------------------