Blog > Komentarze do wpisu
Inicjatywy Obywateli
Teraz, gdy Polska i Polacy stanęli przed nowymi wyzwaniami, związanymi z rolą Polski w Unii Europejskiej, z zapewnieniem Polsce należnego miejsca, a Polakom dobrobytu, m. in. przez zastosowanie nowych mechanizmów i procedur, pozwalających na wykorzystanie Funduszy Europejskich, nie powinno zabraknąć - tak jak w 1918 r. w czasie odzyskania niepodległości - patriotyzmu i entuzjazmu.

Inicjatywy Obywateli

Teraz, gdy Polska i Polacy stanęli przed nowymi wyzwaniami związanymi z rolą Polski w Unii Europejskiej, z zapewnieniem Polsce należnego miejsca, a Polakom dobrobytu, m. in. przez zastosowanie nowych mechanizmów i procedur pozwalających na wykorzystanie Funduszy Europejskich, nie powinno zabraknąć - tak jak w 1918 r. w czasie odzyskania niepodległości -  patriotyzmu i entuzjazmu.

Krzepiący widok na obchodach tego Święta Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i  stojącego obok Przewodniczącego Donalda Tuska, desygnowanego właśnie na Premiera przez Pana Prezydenta, pozwala zapomnieć o niedawnych "iskrzeniach" i odczuwać dumę z obydwu naszych przywódcow.

Jeśli nie będziemy dolewać stale oliwy do ognia to jest nadzieja na dobrą koabitację. Jest to konieczne po to, aby nasza społeczna obywatelska energia nie była nadal wikłana w spory, chyba, że będą to spory konstruktywne.

My Obywatele możemy i powinniśmy być wtedy uważniej wysłuchiwani przez rządzących i włączani do wspólnego wysiłku na rzecz dobra wspólnego.

Z taką nadzieją wszystkie inicjatywy obywatelskie i stanowiska, jakie wypracowywaliśmy wspólnie w toku licznych debat, seminariów i konferencji nie tylko opublikowałam na swym blogu, ale przekazałam bezpośrednio na ręce Pana Premiera Donalda Tuska oraz Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Miejmy nadzieję, że będą oni w stanie dobrze wykorzystać zarówno patriotyzm, jak i entuzjazm, a także fachowość  dużej grupy Obywateli  i specjalistów, tak bardzo potrzebnych do tego, aby nie zostały zmarnowane ogromne szanse Polski i Polaków. Bardzo na to liczymy.

niedziela, 11 listopada 2007, gordon_rix

Polecane wpisy

Komentarze
2009/09/04 19:19:37
Zapomniałam podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego a potem urlopu urlopu o moim ukochanym blogu. Więcej infoemacji na www.krzekotowska.pl
-
2009/09/04 19:27:12
Teraz czas nadrobić zaległości, tymbardziej, że ze wszystkich stron sypią się zaproszenia. Najbl;iższe i najważniejsze spotkanie z Prof. J.Kisielnickim na Uczelni Łazarskiego.
Wtorek godz. 13.00.
To fascynująca osobowość wielkiego uczonego będąca inspiracvję dla wielu nowych inicjatyw. Już się cieszę.
Odezwał się tez nasz Wieli niemiecki przyjaciel europejski ekspert doiktor Horst Riese, z którym uruchamiamy inicjatywy kształceniowe ważne dla polskich i niemieckich specjaliostow w dzoedzinie mieszkalnictwa.

Niebawem ruszają kierowane przeze mnie Studia Podyplomowe naUczelni Łazarskiego Zarządzania i Posrednictwa w Obrocie Nieruchomościami, które sa popdstawą do uzyslkania licencji zawodowych w tych dwóch ważnych i atrakcyjnych zawodach.
Zapraszam wszystkich do współpracy. Wystarczy zadzwonić lub przysłac maila.

0603/996 408
krzekotowska@krzekotowska.ol